Soutěže podle typu

Podle typu, případně významu, můžeme rozdělit soutěže do tří seznamů:

Mistrovství ČR  —  HALAS liga  —   Studentské soutěže


Mistrovství ČR

Jednou za rok se koná mistrovství republiky v řešení sudoku a mistrovství republiky v řešení logických úloh. Pod pořadatelskou taktovkou Hráčské asociace se tak děje od roku 2012, přičemž navazujeme na mistrovství v sudoku, která pořádal Vítězslav Koudelka od roku 2006, a celostátní přebory jednotlivců a kroužků v logice, které pořádal Svaz českých hádankářů a křížovkářů od roku 1992.


Turnaje HALAS ligy

Každoroční kalendář obshauje kromě mistrovství republiky další turnaje zařazené do seriálu HALAS ligy. Počet živých turnajů kolísá podle zájmu hráčů a pořadatelských možností, proto výbor HALAS do seriálu zařazuje také vybrané online turnaje.


Soutěže pro studenty ZŠ a SŠ

Motivováni snahou hledat nové tváře rozšiřující naši členskou základnu a zároveň snahou hledat nová místa rozšiřující naší turnajovou nabídku jsme na začátku roku 2011 dostali nápad pořádat turnaje na středních školách. Pilotním projektem se stal v březnu turnaj v Poděbradech na Gymnáziu Jiřího z Poděbrad, kde v roce 2010 úspěšně odmaturovala česká reprezentantka Jana Břízová. Druhý pokus jsme si dali v prosinci v Brně na Gymnáziu na třídě Kapitána Jaroše, kde v roce 2004 úspěšně odmaturoval český reprezentant Honza Novotný. A od té doby běží nepřetržitý cyklus několika turnajů ročně v různých částech republiky.


zpět na stránku České turnaje

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer