Sudoku na Jarošce: počtvrté plno!

Dnes si povíme, čeho všeho je ve světě sudoku 81. Ano, políček v tabulce, to ví každý.

A také je to počet účastníků, kteří se sešli na čtvrtém ročníku Přeboru brněnských škol v řešení sudoku. Dvacet sedm tříčlenných družstev do posledního místečka zaplnilo aulu gymnázia na třídě Kapitána Jaroše, aby se utkali v tříkolovém intelektuálním klání.

Brněnské kolo týmové studentské soutěže kromě kvantity pravidelně vyniká také kvalitou soutěžních výkonů. Na některých školách probíhají i kvalifikační kola — jeden příklad za všechny: na domácím gymnáziu se plných 16 trojic utkalo o 4 nominace do hlavní soutěže (viz odkaz). Přesto se nakonec studenti pořádající školy museli spokojit s třemi pozicemi pod stupni vítězů. Na ty vystoupili:

  1. Veronika Macků, Renata Okáčová, Barbora Peštálová (G Slovanské n.)
  2. Kristýna Jandová, David Semmler, Jakub Zmek (SPŠEIT Purkyňova)
  3. Olga Krumlová, Kristýna Jansová, Lucie Jalůvková (ZŠ Sirotkova)

Gratulujeme! Kompletní výsledky naleznete v příloze.

Děkuji interním pomocníkům pod taktovkou Petra Pupíka a externím pomocníkům pod taktovkou Heleny Novotné za hladký průběh soutěže. Doufám, že jsme účastníkům ukázali sudoku z mnoha zajímavých stran. A jsem zvědavý, jak obstojí brněnské výsledky ve srovnání s dalšími koly mládežnického seriálu v Poděbradech, Opavě a Jičíně.

- 16. 2. 2015 - Krt -

Doplňuji ještě tři fotografie medailistů, kvalita bohužel není valná. Nahoře vlevo je stříbrný tým z Purkyňovy při řešení druhého kola. Nahoře vpravo jsou slečny ze Sirotkovy při řešení třetího kola. Na spodní fotografii jsou vítězky ze Slovanského náměstí, ovšem na pódiu se při předávání ani moc neohřály a od úřadujícího mistra republiky obratem prchly. Snad si to Kuba nevezme osobně.

PřílohaVelikost
Jaroska_2015.pdf164.62 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer