Vánoce ve Zlaté Praze (2015): Zpráva o soutěži

Jak je tomu již řadu let, také letos jsme se sešli na posledním ligovém turnaji HALAS, vánoční Zlaté Praze. Již podruhé se turnaj uskutečnil v příjemných prostorách ZŠ Na Beránku, za což děkujeme naší člence Hance Havelkové a samozřejmě vedení školy, které opět s pochopením umožnilo uskutečnit tento tradiční turnaj.

Účast byla letos opět velmi pěkná, do Prahy se sjelo takřka 40 hráčů z celé republiky. Letos byl turnaj obsazen takřka výhradně hráči z ČR, mimo stálého účastníka Petera Hornáka další slovenští přátelé nedorazili. Není divu, příprava na příští mistrovství světa v sudoku a logice, které pořádají, je při známé pečlivosti autorů velkým soustem, a tak je třeba s časem hospodařit.

Soutěž v sudoku připravili Jirka Hrdina a Pavel Kadlečík. Skládala se ze tří kol plných velmi kvalitních úloh, jak také jinak. Jednokolovou soutěž v řešení logických úloh připravil opět Zdeněk Vodička a také ta byla velmi pěkná.

Výsledky si najdete samostatně na tomto webu (ZDE!) a tak jen krátce – sudoku vyhrál Kuba Ondroušek před Honzou Novotným a Honzou Zvěřinou, který si tak upevňuje postupně pozici v nejužší špičce. Těsně za nimi se umístila juniorka Veronika Macků, která dále potvrzuje růst formy a je příslibem do budoucna. Logickou soutěž vyhrál až s překvapivým náskokem Honza Novotný před Kubou Ondrouškem a Janou Novotnou (dříve Břízovou). Velmi pěkné páté místo získala Nelly Pelc Vostrá, která za sebou nechala několik vynikajících reprezentačních hráčů.

Jako obvykle byl turnaj doprovázen ochutnávkou výborných vánoček a dalších vánočních dobrot včetně skvělého jablkového závinu pisateli neznámé autorky.

Po ukončení turnaje proběhlo vyhlášení jeho vítězů a také vítězů celé HALAS ligy 2015 v obou kategoriích. Poté proběhla schůze spolku HALAS s volbou nového výboru a revizorky. S výsledky budete seznámeni také na našem webu.

A jako obvykle následoval přesun do restaurace k závěrečnému posezení.

Raul Kačírek

občianstvo

Žiadne strachy Peťo, aj doma si zvykneš, chce to len pridať pár ďalších turnajov :) Ja teda tajne dúfam, že tento rok sa Slovensku objaví viac hráčov, čo majú pri ratingu napísané CZE. Pred WSC sa to môže celkom šiknúť...
No a keď už sme pri tom občianstve, vo výsledkoch som si všimol ešte niekoho :)

Občanství

Tak díky za postreh a opravu. Omluva nie je potrebná, naozaj to je tak, že na českých turnajoch sa cítim ako domáci a na slovenských zatiaľ ako cudzinec:-) (posnažím sa to trošku vyrovnať). Ale ak to tu teda má byť všetko správne, tak v ratingovom rebríčku mám ako štát CZE

Občanství

Ajvaj, omlouvám se, Peter. Už jsi tak náš, že jsem úplně zapomněl.

Závin

Díky pořadatelům za pěkný turnaj i báječné občerstvení. Po vánočce, cukroví, závinu i všech oříšcích se jen zaprášilo. A pokud vím, tak závin byl přinesen vítězkou kategorie 80+ a jejím doprovodem. Takže dodatečně gratuluji jak k pěknému výkonu v sudoku, tak k závinu ;)

hráči

Já bych oponoval, nemyslím si, že by v poslední době petho změnil občanství a bydliště, se vším ostatním souhlasím .

dnes v 17:32 po aktualizací článku už souhlasim se vším

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer