Studentský turnaj družstev v Praze Modřanech

Slunečného dne 10. dubna se uskutečnil v ZŠ Na Beránku v pražských Modřanech studentský turnaj tříčlenných družstev v řešení sudoku. Do útulné učebny chemie si našlo cestu 9 týmů, a to jak z obou křídel ZŠ Na Beránku (učební programy Začít spolu a Montessori), tak ze ZŠ Písnická. Pro každého studenta to byla premiéra na turnaji pořádaného spolkem HALAS a nutno uznat, že se jim podařilo vytvořit opravdu pěknou soutěžní atmosféru.

Soutěž se skládala ze tří kol. Po prvním kole, kdy mohli žáci prodat svůj um řešením tabulek jednotlivě i pospolu, se nekompromisně ujal čela tým Jedniček ze ZŠ Písnická. Další dvě kola zamotala dětem hlavu mnohem více a řádně prověřila jejich týmové schopnosti. V závěrečném kole mocně zafinišovala děvčata týmu KAM (Karolína, Alžběta, Marie) z pořádající ZŠ, nicméně na trůn již nedosáhla. Mladý král Jindřich spolu s Karolínou a Kateřinou zůstali Jedničkami po celý soutěžní den.

První tři týmy z kategorie ZŠ, nejen jim patří naše gratulace za podaný výkon:

  1. Kateřina Radová, Karolína Tökölyová, Jindřich Suchý (ZŠ Písnická, Praha 12) 589 bodů
  2. Marie Hlaviznová, Karolína Hadačová, Alžběta Čejková (ZŠ Na Beránku, Praha 12) 562 bodů
  3. Agáta Řezníčková, Kristýna Vejvodová, Natálie Targová (ZŠ Písnická, Praha 12) 366 bodů

Chtěl bych moc poděkovat členkám pedagogického sboru místní i písnické ZŠ, které pomohly při opravování. V rámci pořadatelského týmu bych chtěl vyjádřit dík Haně Havelkové, která zdravě prožívala premiéru turnaje na její domovské škole, a doufejme, že spojení ZŠ Na Beránku a sudoku bude i nadále pokračovat. Děkujeme.

Po skončení herní části se pokusili Pavel Kadlečík coby autor a Jan Zvěřina jako úspěšný řešitel pokořit hranici světového rekordu v řešení sudoku se 27 zadanými čísly. Za 1 minutu a 17 sekund byl Honza hotov a tím neoficiálně překonal čas Jakuba Ondrouška z roku 2010. Úlohu si mohli vyzkoušet i sami studenti a ať měli pocity ze svého turnajového výkonu jakékoli, tak mohli na vlastní oči vidět, že i v Modřanech a okolí se mohou dít věci. Držíme palce, ať se jim daří nejen v sudoku.

Za organizátory akce sepsal Pavel Kadlečík

Fotoreportáž Hany Havelkové z turnaje na stránkách ZŠ Na Beránku.

PřílohaVelikost
studenti2018_praha_vysledky.pdf39.99 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer