Zpráva o vánočním turnaji v Praze

V sobotu 7. prosince se konal v Praze tradiční turnaj jednotlivců v řešení sudoku a logických úloh.

Celodenní soutěžení autorsky připravili naši reprezentanti Jakubové Ondroušek - jaku111 a Hrazdira - Gotroch. Obě soutěže byly tříkolové a pro očekávanou obtížnost rozdělené na skupiny A a B.

Vzhledem k tomu, že jako vždy se konala tato událost s přispěním naší kamarádky Hanky Havelkové v základní škole Na Beránku, pojal Kuba Ondroušek celou sudokovou část jako první třídu ZŠ, tedy Čtení, Psaní a Počítání.A ve svém úvodním slovu také k žákům laskavě ale důrazně promluvil. A skutečně pak nebylo žádné vyrušování, opisování, jen tu a tam výkřik hrůzy některého nepřipraveného žáčka. Dokonce i někteří premianti propadali a rodiče tak jistě doma svými výsledky zklamali.

Nikoli tak žáci na prvních místech, v pořadí

1. Jan Novotný

2. Jakub Hrazdira

3. Matúš Demiger

Kompletní výsledky turnaje v sudoku

Soutěž v logických úlohách se zdála být před zahájením méně dramatická, zato výsledky zasvěcené jistě překvapí. Favorit, který letos zaznamenal skvělý výsledek na mistrovství světa, slovenský reprezentant Matúš Demiger, skončil s bramborovou medailí a palmu vítězství si odnesl naopak český supersudokář, častý medailista z MS v sudoku, Kuba Ondroušek.

Pořadí logiky

1. Jakub Ondroušek

2. Jan Novotný

3. Jana Vodičková

Kompletní výsledky turnaje v logice

V průběhu celého dne se hráči mohutně občerstvovali předvánočními pochutinami, především jako každý rok vynikajícími vánočkami paní Kačírkové.

Po vyhlášení vítězů turnaje, dekorování těch nejlepších v celoroční lize spolku Halas v obou soutěžích zasedli členové k výroční schůzi, tentokrát volební.

Ale to už je jiný příběh, tento přeskočíme a pojedem rovnou do restaurace, kde zakončíme letošní aktivity.

Těšme se na příští rok a mezitím užívejme online luštění na serverech zde ve velmi zajímavé dlouhodobé soutěži a každodenní klasické i týdenní alternativní na FED-sudoku.eu.

 

- za organizátory a výpočetní středisko sepsal R. Kačírek -

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer