Celostátní finále studentských družstev

V pátek 9. června 2017 v Science centru VIDA! proběhla velkolepá intelektuální bitva. Dvacet osm tříčlenných týmů z různých koutů republiky se utkalo naostřenými tužkami v celostátním finále soutěže v řešení sudoku. Ve čtyřech kolech museli zdolat několik desítek náročných logických úloh, abychom po čtyřech hodinách zápolení a jedné science show mohli vyhlásit ty nejlepší.

kategorie SŠ

 1. Veronika Macků, Renata Okáčová, Petra Bajerová (Gymnázium Brno, Slovanské nám.) 2095 bodů
 2. Kristýna Jansová, Lucie Klimešová, Olga Krumlová (Gymnázium Brno, tř. Kpt. Jaroše) 1810 bodů
 3. Klára Novotná, Terezie Lukašáková, Izabela Peterková (Slezské gymnázium Opava) 1807 bodů
 4. Hana Kučerová, Hana Trávníčková, Radek Duchoň (Gymnázium Brno, Křenová) 1520 bodů
 5. Sára Hasíková, Natálie Peterziková, Vlastislav Horák (Slezské gymnázium Opava) 1244 bodů
 6. Pavla Mrhačová, Nicolas Mokriš, Lukáš Mikuš (Gymnázium Brno, Elgartova) 1233 bodů

kategorie ZŠ

 1. Jana Bušová, Adéla Heroudková, Lucie Reichertová (Gymnázium Brno, tř. Kpt. Jaroše) 1256 bodů
 2. Adam Pavelka, Tomáš Adamec, Martin Fof (Mendelovo gymnázium Opava) 1184 bodů
 3. Robert Chytil, Lukáš Karas, Michal Kuchařík (Purkyňovo gymnázium, Strážnice) 880 bodů
 4. Petra Zmeková, Lenka Křížová, Anouk Robert (ZŠ Brno, Pavlovská) 858 bodů
 5. Benjamín Svrček, Adam Toška, Michal Káňa (ZŠ T. G. Masaryka Opava, Riegrova) 764 bodů
 6. Michaela Čepilová, Alena Pytelová, Kateřina Pospíšilová (ZŠ Brno, Křídlovická) 755 bodů

Speciální diplom za nejlepší výkon v kategorii ZŠ dostal hostující tým ze Slovenska (Natália Chanová, Simona Kucejová, Viktória Obšivanová, ZŠ Slovanská, Púchov), který mimo soutěž zazářil bodovým ziskem 1917 bodů.

Kompletní výsledky můžete studovat v příloze.

Děkujeme všem za účast a bojovnost a těšíme se při další příležitosti znovu nashledanou!

Následuje stručná fotodokumentace dění. Další fotografie zveřejníme v naší facebookové skupině (https://www.facebook.com/groups/sudokualogika/). Zadání a řešení soutěžních úloh zveřejníme s komentářem v průběhu příštího týdne.

Zaplněný multifunkční sál v Science centru VIDA!, zbývá 33 minut do konce prvního kola.

Tým Slovanček (ZŠ Slovanská, Púchov) v průběhu prvního kola. Děvčata mají zkušenosti i z několika soutěží dospělých a Natálka Chanová (zády) je ve svých 15 letech reprezentantkou své země i na mistrovství světa. Na výkonu to bylo vidět.

Tým Křeni (Gymnázium Brno, Křenová) v průběhu prvního kola. Návrat kapitánky, Hanky Trávníčkové (uprostřed), do sestavy pomohl tomuto týmu k nepopulárnímu, ale stále výbornému čtvrtému místu.

Nejen barevně výborně sladěný tým JAL (M fandí) (Gymnázium Brno, tř. Kpt. Jaroše) nad zadáním druhého kola. Děvčata se od počátku soutěže držela na čelních příčkách, aby vynikajícím výkonem při závěrečném skládání celou kategorii ZŠ opanovaly. Blahopřejeme!

Tým Pavlinda (ZŠ Brno, Pavlovská) v průběhu třetího kola. Po výborném výkonu v prvním kole slečny trochu strádaly, ale po posledním kole nakonec uhájily obstojné čtvrté místo.

Tým Mrs. Prezident (Gymnázium Brno, Slovanské náměstí) vedený dominantní Veronikou Macků (vpravo), juniorskou mistryní republiky, je zde zachycen v průběhu řešení třetího kola, ve kterém definitivně odskočily svým soupeřům a zamířily k suverénnímu celkovému vítězství. Blahopřejeme!

Tým LEMUR (Purkyňovo gymnázium, Strážnice) v hlubokém zamyšlení nad zadáním třetího kola.

Týmy Kobzátka (Gymnázium Brno, tř. Kpt. Jaroše, nahoře) a Frič je borec (Slezské gymnázium Opava, dole) svedly neuvěřitelnou bitvu o druhé místo mezi středními školami. V prvním kole je dělilo 5 bodů (z 600 možných). Ve druhém kole měly o 50 bodů navrch studentky pana profesora Friče, protože jejich konkurentky udělaly klasickou jednopolíčkovou chybku (jinak by rozdíl činil bodů 10). Ve třetím kole si vedení vzaly zpět studentky pana profesora Kobzy. Závěrečné skládačky zvládlo družstvo z Opavy o jedinou minutu rychleji (10 bodů), což ale stačilo pouze ke snížení náskoku soupeřek na ten v podstatě nejmenší možný. 1810 vs 1807 bodů, wow!

Tým Fofíkovci S.R.O. (Mendelovo gymnázium Opava) po velmi vyrovnaném výkonu ve všech kolech nakonec obsadil stříbrnou pozici mezi základními školami.

Závěrem srdečně děkujeme všem, kdo nám pomáhali v zázemí s opravováním záplavy řešení. A také partnerům akce, bez jejichž podpory by nebylo možné tak velkou soutěž uspořádat.

- 9. 6. 2017 - Krt -

PřílohaVelikost
FIN_17_vysledky_excel.pdf268.33 KB

Fotky

Další hromada fotografií zveřejněna v naší facebookové skupině. Pro nezúčastněné je toho nafoceno možná až moc, ale věřím, že soutěžící budou rádi, když se na pár fotkách najdou.

(https://www.facebook.com/groups/sudokualogika/)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer