Dlouhodobá soutěž: Technické záležitosti

279 odpovědí [Poslední]
KrtekHonza
Offline
Připojen: 2011-11-25

Zdá se vám, že něco nehraje — po technické stránce? Stěžujte si zde a my vám poradíme! Řešte s námi!

mtronic
Offline
Připojen: 2011-12-12
Velká osová tapa - hodně řešení?

[quote=Nekra]------ Jo a ještě, v souladu s příkladem beru, že pokud políčko u pole se znakem souměrnosti by mělo "to druhé" mimo tabulku, tak jeho barva může být jakákoliv (může být černé nebo bílé a znak souměrnosti o jeho barvě nevypovídá nic).[/quote]
No to by mohl být ten zakopaný pes. Já tiše předpokládal, že políčko, které má své souměrné dvojče mimo tabulku nemůže být černé, protože by pak nebylo souměrné (nic mimo tabulku nezačením).

jana70
Offline
Připojen: 2012-02-25
Malá osová tapa - 3 řešení

Ahoj,
diskuzi o několika možných řešeních malé osové tapy jsem si přečetla až teď. Vždycky se dívám v pondělí ráno, jestli je všechno v pořádku, a když vidím, že Robert bez problémů vyřešil, jsem v klidu :-) Za to pozdvižení se omlouvám – tester jsem byla tentokrát já a na další řešení jsem nepřišla…

Nekra
Offline
Připojen: 2014-03-04
Souměrné dvojice 9×9 -Díky

Díky, pomohlo to (+ rozepisování kolegovi do zprávy).
Z nějakého divného důvodu jsem tuhle možnost uvažoval pouze zčásti, tj.napadlo mne to pro pole, kde to nepomohlo a stejně bylo vyloučeno,
a tam, kde by to pomohlo, mne to nenapadlo.

Nekra
Offline
Připojen: 2014-03-04
Velká osová tapa - hodně řešení?

Ahoj,

dají se nějak upřesnit podmínky u velké Tapy? Má řešení mít největší počet černých polí ze všech možných řešení?

Začíná se mi to větvit a obávám se, že těch možností bude o dost víc než u té malé ): .
Bez doujasnění zatím odhaduji 5+ možných kódů.

U malé tapy mi taky vycházela "dvě" řešení (v tom smyslu, že u jedné z větví je políčko nejasné barvy, ale nezasahuje do řádku pro kód).

------
Jo a ještě, v souladu s příkladem beru, že pokud políčko u pole se znakem souměrnosti by mělo "to druhé" mimo tabulku, tak jeho barva může být jakákoliv (může být černé nebo bílé a znak souměrnosti o jeho barvě nevypovídá nic).

babilon
Offline
Připojen: 2012-02-02
Re: 3 řešení

Nechci se hádat, ale u malé osovky mi vychází jediné řešení. Uvažujete všechny podmínky? Např. že každá nápověda má u sebe aspoň jedno černé políčko?

Edit: Tak opravdu to má tři řešení. Zřejmě autor i testeři udělali stejnou chybu v úvaze jako já.

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
Malá osová tapa - 3 řešení

Ahoj,

máš pravdu, malá osovka má 3 řešení. V systému je zadáno řešení s nejvíce začerněnýma políčkama (z daných tří), kdyby se s tím někdo trápil. ;-)

A v pořádku to není, copak to nikdo netestuje...:-)

Luštění a přemýšlení zdar.

trohat
Offline
Připojen: 2022-12-22
Ahoj!

Už to mám dobře, pletla se mi X a O při zadávání.

Každopádně, úloha jedna má dvě řešení, vlastně dokonce tři, protože při tom druhém řešení můžu jedno políčko obarvit oběma barvami. Systém bere jen jedno z nich, což je asi v pořádku.

Kdyby byl zájem, pošlu to druhé řešení mailem.

Moc díky za odpověď!

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
Osová tapa

Ahoj,

uvidím, jestli pomohu. :-)

Při zadávání se používají velká písmena, velké X a velké O.

Souhlas.

Osa se (nejen při zadávání) považuje za bílé políčko.

Mluvíš o políčku se symbolem osy, souhlas.

Políčka v okolí osy (tj. těch 8 políček) jsou souměrná přesně podle té osy, která je nakreslena v centrálním políčku.

Souhlas.

Můžeš poslat tvé další postřehy na e-mail web@sudokualogika.cz, odpovím. Můžeš poslat i obrázek vyřešené úlohy tamtéž, napíšu, zda ji máš dobře či ne :-), případně napíšu, kde tvoje řešení nesedí s pravidly úlohy.

Měj se

trohat
Offline
Připojen: 2022-12-22
Osová tapa, obě

Ahoj,

neexistuje nějaké upřesnění zadání? Mám obě úlohy vyřešeny a ani jednu mi systém nebere. Dokonce mi v úloze 1 vyšla dvě možná řešení, a už z toho odvozuji, že něco chápu špatně. Zkusím tady dát pár předpokladů, které používám:

Při zadávání se používají velká písmena, velké X a velké O.
Osa se (nejen při zadávání) považuje za bílé políčko.
Políčka v okolí osy (tj. těch 8 políček) jsou souměrná přesně podle té osy, která je nakreslena v centrálním políčku.

Ještě bych měl dva další postřehy, ale to už by se mohlo považovat za spoiler, tak to raději psát nebudu.

Díky za reakci!
Petr

babilon
Offline
Připojen: 2012-02-02
Souměrné dvojice 9×9

Já už si na detaily luštění nepamatuji, ale taky jsem měl jednu chvíli pocit, že je něco špatně, než mi došlo, že průměr se dá udělat i ze dvou stejných čísel. Nemáš stejný problém?

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
Soumerne dvojice

Ahoj,

ulohu jsem lustil pred 3 mesici, takze si nic nepamatuji :-), ale urcite ma uloha reseni, jak je videt z vysledku ostatnich.

U ulohy 9x9, ulohy 6x6 a na uvedenem priklade 4x4 (a jak pises) plati, ze stred soumernosti dvou sedych poli (neboli presna polovina spojnice dvou sedych poli) je stred jineho policka, jehoz cislo udava prumer cisel v sedych polich.

Ja myslim, ze to chapes spravne. ;-)

Drzim palce, pulnoc jeste daleko!

Nekra
Offline
Připojen: 2014-03-04
Souměrné dvojice 9×9 , existuje řešení?

Opravdu má ta úloha řešení tak, jak je zadaná v pdf souboru?
[Protože někteří géniové dokáží poznat zamýšlené řešení i v případech, kdy zadání není úplně přesné.]

To šedé políčko v prvním sloupci vedle 4 (~1. sloupec, 8. řádek) mi nejde na centrum pole napárovat s ničím tak, aby do těch šedých polí šla umístit čísla pro průměrné číslo v tom políčku symetrie (když už mi to nevychází na hranu nebo do průsečíku čar, tak tam zase nejde umístit čísla).

Nekra
Offline
Připojen: 2014-03-04
reakce

Ohledně pomoci "všeho druhu" mám názor, že "inidividuální pomoc úplně všeho druhu" spíš ne. Hlavně při aktivní úloze v DS by (nad případný rámec toho, co už luštící vědí) podle mne buď nápověda neměla být vůbec, nebo by k ní měli mít možný přístup všichni luštící.
Taky dodávám, že i pro archivované úlohy k DS mi přijde lepší, když nápověda nebo návod je ve formě odkazu, aby v případě nechtít ji použít na ně nebylo narefeno omylem.

Jinak nějaký (pokud zase nepřehlížím, že to tu už je) víc návodnou podporu pro problémy typu "vyluštil jsem to, nebere mi to kód a nevím, kde mám chybu" , případně dovysvětlení zadání (pokud by nebylo jasné), to mi nepřipadá zas tak radící ve smyslu, že luštící méně luštil.
V případě dovysvětlení pravidel by to dávalo smysl i veřejně,
u "vyluštil jsem to, nebere mi to kód a nevím, kde mám chybu" by samozřejmě bylo špatně posílat řešení/domnělé řešení veřejně , ale u chyby v řešení by luštící z hotlinky mohl dostat odpověď, jaké(+ kde?) pravidlo jeho řešení porušuje, pokud by nebylo odpovídajícím řešením.

Edit:Taky mi to připomnělo, že kdysi jsem měl u jedné úlohy problém se sestavením odpovědního kódu, i když řešení jako takové bylo správně.
Tohle je taky typ problému, který by mi připadal adekvátní do horké linky.
---

Jinak čtverácké renbanové klony byly super. Na nápovědu ani návod jsem se (při luštění v týdnu aktivních úloh) nedíval, ale než mi došla "jedna věc", tak jsem měl parádní zásek a i když "druhou věc" nepovažuji za tak stěžejní jako tu první, tak si myslím,že mi přinejmenším usnadnila dolušťování.

Edit: Ještě dodávám, že DS beru tak autor/autorka nade mnou vyhrál/a, pokud úlohu během soutěžního týdne nevyřeším, avšak v takovém případě k ní nemůžu udělit žádné body.

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
Horká linka DS

Ahoj,

reaguji na tři nedávné příspěvky týkající se DS.

1) Kuba, autor úlohy Čtverácké renbanové klony, nám prozradil nápovědu k jejich řešení -  http://sudokualogika.cz/node/2875. A já se trochu pomátl a sepsal jsem návod, jak je vyřešit celé - http://sudokualogika.cz/node/2871. :-D Snad se vám bude hodit.

2) Díky Míšo za upozornění zde, že nám uskočila šipka na obrázku mrakodrapů se zrcadly v minulém kole DS. Instrukce na stránce aktuálního kola DS byly v pořádku, jen s tím nekorespondoval obrázek. My jsme v přípravě úlohy bojovali s kódem, který nám nechtěl soutěžní úlohu nahrát na web, takže lehký zmatek na naší straně. blush

3) A ještě ke Katčině příspěvku pár týdnů zpět - http://sudokualogika.cz/node/2869, chyba se našla, úloha úspěšně odeslána, zpětně gratulejeme ke zdolání!

Ale přidávám jedno malilinké pokáráníčko. :-) Nic extra se nestalo, jen prosím nezveřejňujme kompletní řešení úloh či takřka kompletní řešení v týden, kdy je úloha v DS aktuální. Někteří z vás ji berou soutěžně, chtějí ji zdolat, zasloužit si bodík za vyřešení a tak...

Proto se ptám, chceme zřídit horkou linku DS? Pomoc všeho druhu s dlouhodobou soutěží? ;-)

tobi
Offline
Připojen: 2013-11-07
Odpovědní kód - Malá zrcadla

Ahoj, u malé úlohy je v odpovědním kódu požadován výpis 4. řádku, kdežto v zadání je označen 3. řádek.
Systém uznává 4. řádek:-)

jana70
Offline
Připojen: 2012-02-25
RE: Chyby jsou lidské!

Ahoj Petře,
on ten stres očividně není dost velký, když mi umožní udělat takové kiksy :D
A díky za slova uznání – těší mě to hlavně kvůli zbývajícím členům týmu, kteří jsou díky tomu, že pracují bezchybně, na rozdíl ode mě téměř neviditelní…
Jana

trohat
Offline
Připojen: 2022-12-22
Chyby jsou lidské!

Ahoj Jano!

Chyby se stávají, je to lidské a je to úplně normální. (Jak někdo upravil hlášku z filmu o hledání ztracené rybičky, "Chyba je kámoš, ne žrádlo!"). I v životě můžou být chyby něco, z čeho se učíme a co nás posouvá dál.

Mrzí mě, když Ti, jako člověku, který pracuje ve svém volném čase na zábavných úlohách pro ostatní, strach z chyby přidělává zbytečný stres. Držím palce, ať je toho stresu co nejméně!

Chtěl bych také tuhle příležitost využít k poděkování za všechny připravované úlohy, a chtěl bych hlavně vypíchnout, že naprostá většina úloh je bez chyby a že si je jistě všichni moc užívají! Já tedy rozhodně! (A užil jsem si i tu dnešní. Zjistil jsem to až po tisku, a prostě jsem papír s řešením schoval.)

Děkujeme za Tvoji práci i práci ostatních!

Hezký den!
Petr

jana70
Offline
Připojen: 2012-02-25
PDF i s řešením + Řešení první úlohy

Ahoj luštitelé,
v pondělí ráno se vždycky plížím k počítači, abych zjistila, co jsem opět na zadaných úlohách zmastila. A po dnešku bych si asi měla změnit nick na Calamity Jane. Teď už by všechno mělo být díky ciCarlově rychlé reakci OK. Omlouvám se těm, kdo dostali úlohy naservírované i s řešením i těm, kdo kvůli chybě odpovědního kódu nemohli odeslat správné řešení.
Jana

tojejedno
Offline
Připojen: 2011-11-29
Reseni prvni ulohy

Ahoj!
Reseni v PDF asi prezijeme, DS asi malokdo resi tak soutezne, aby toho zneuzil. Horsi je, ze prvni uloha ma chybne odesilani odpovedi a nevezme spravne reseni.

tobi
Offline
Připojen: 2013-11-07
PDF i s resenim

SOS!
PDF aktuálního kola DS je i s řešením!
M.

nelly
Offline
Připojen: 2011-12-10
Mrakodrápky

Ostatně soudím, že sudoková úloha Mrakodrápky ze Zlaté Prahy je jako dělaná pro dlouhodobou soutěž a hrozně ráda bych ji tu někdy viděla.

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
556. kolo - oprava odpovědního kódu malé úlohy

Ahoj,

máš pravdu, u malé úlohy bylo chybně zadáno v systému jedno číslo v odpovědním kódu. Opraveno.
Díky moc za upozornění a velká omluva za trápení s odesíláním.

Hezké pondělí všem luštitelkám a luštitelům! :-)

babilon
Offline
Připojen: 2012-02-02
Nebere odpověď

U malé úlohy mi to nebere odpověď. Několikrát jsem to zkontroloval a u sebe chybu nevidím. Takže buďto máte chybu v odpovědním kódu nebo jsem našel druhé řešení.

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
555. kolo DS - nedělní siesta systému
Ahoj hráčům DS,
 
potvrzuji, že i k mému drobnému zděšení smileyse nezobrazovala dnes úloha jubilejního 555. kola (tedy v neděli 10. 12. od půlnoci až do cca 19:00), opravil jsem nějak souběžně s příspěvkem Nekry, od sedmé večerní bylo vše v pořádku. Problém nastal zadáním chybného data ukončení kola do systému (místo neděle byla zadána sobota).
 
Koho se dotkla tato situace a neměl možnost během neděle odeslat, nechť mi napíše e-mail na adresu web@sudokualogika.cz během příštího týdne. Pokud bude odpověď správně, zpětně připíšeme bodíky za vyřešení. Pro jistotu uvádím instrukce k odpovědi 555. kola:
  • (malá úloha) Vypište počet křížení v jednotlivých řádcích shora dolů (Řešení 1) a počet křížení v jednotlivých sloupcích zleva doprava (Řešení 2). Pro uvedený příklad je tedy Řešení 1: 0010, Řešení 2: 0100.
  • (velká úloha) Vypište počet křížení v jednotlivých řádcích shora dolů (Řešení 1) a počet křížení v jednotlivých sloupcích zleva doprava (Řešení 2).
 
Kdyby se technický problém stal v budoucnu, určitě budeme akceptovat odpovědi zaslané na adresu web@sudokualogika.cz. :-)
 
Ciao
Nekra
Offline
Připojen: 2014-03-04
Odvolávám poplach-už mi to naběhlo

Odvolávám poplach, už mi naběhla políčka i popisky ke kódům (potrvzen standardním způsobem).

Nekra
Offline
Připojen: 2014-03-04
Urgentní - Prázdná stránka o dlouhodobé soutěži

Ahoj,

(po aktualizaci e-mailu) posílám e-mail s řešením úloh na e-mail info@sudokualogika.cz ,
ale vrátilo se oznámení o nedoručení z e-mailu patrně po přesměrování .
(Je to na tom info@sudokualogika.cz schopen někdo přečíst.)

Kam můžu poslat řešení, aby se mi i přes technické problémy mohly připočítat body do dlouhodobé soutěže?

; Obávám se, že pokud to nepošlu dnes, nemuselo by jít později dokázat, že to mám vyluštěné nejpozději dneska. ):

(Jde o technický problém, ale nevím, na které straně.)

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
554. kolo DS - Thermo Killer Shape

Dobré ráno :-),

díky moc za upozornění.

Opravil jsem starý obrázek malé úlohy, který byl omylem nahrán místo nového.

Odkazy na obrázky připojuji i zde - úloha 6 x 6 , úloha 9 x 9 a též odkaz na pdf, které jsem vytvořil z obrázků - obrázkové pdf. Na těchto obrázcích je vše, jak má být, když budete tisknout z obrázkového pdf, vytisknou se vám úlohy, jak mají. Původní pdf jsem nechal na stránce s aktuálním kolem DS.

Bingo + Jesse: Můžete mi prosím poslat fotku toho, jak se vám původní pdf zobrazuje, případně, co se vám z něho vytisklo? Může se stát, že se v pdf zobrazilo něco špatně nebo následně tiskárna vytiskne něco jinak. Prosím na adresu web@sudokualogika.cz nebo jinou, která dojde až ke mně. :-) Díky za pomoc! Zkusíme zjistit, zda jsme při kreslení kola a jeho exportu do pdf nedělali něco jinak.

Krásné zasněžené pondělí ;-)

 

Jesse
Offline
Připojen: 2015-12-30
Thermo Killer Shape - tisk

Ahoj,
omlouvám se, asi jsem napsala do špatného oddělení. Ale mám problém s tiskem dnešního sudoku, tiskne mi to nějaké zacyklené zadání (např. teploměry vedou kolem dokola zpět do baňky). Může mi někdo, prosím, poradit, co dělám špatně?
Kdyžtak moc díky - Jesse

babilon
Offline
Připojen: 2012-02-02
Thermo Killer Shape - grafické chybky

Zadání 1. úlohy najdete v pdf; obrázek na stránce zůstal z minula.
V pdf jsou chybně zakreslené Tvary v obou úlohách - oba konce (kulatý a hranatý) mají být stejné.

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
Nemrtví - opravy - vysvětlení

Ahoj,

vytvořil jsem novinku na webu - http://sudokualogika.cz/node/2814, kde je publikována nová verze Nemrtvých, stejně jako je nová verze publikovaná na ofiko stránce s Dlouhodobou soutěží. 

Pro jistotu ještě jednou uvádím, že oprava malé úlohy spočívala ve změně jednoho z čísel po pravé straně od tabulky (nyní je sekvence čísel shora dolů 21102), oprava větší úlohy spočívala v doplnění jednoho zrcadla, konkrétně do políčka na třetím řádku druhého sloupce.

Přidávám vysvětlení, proč možná vidíte stále něco, co nemáte, holt to jsou Nemrtví ... wink
Při opravě původní soubory mažu a nahrávám na web soubory nové, opravené. Ty původní na webu již fyzicky nejsou. Vyčistím cache webu. Pak by již neměly být nikde na webu, v její mezipaměti (mezipaměť stránek zapnutá není), jedině "zaseknutí" ve vašem prohlížeči. Pak zkuste obnovit stránku nebo rovnou vymazat cache prohlížeče.

Ale nepíšete to poprvé, zkusím otestovat, zda nemůže být problém též na straně webu.

Při nahrávání nových opravených souborů DS, pokud tato situace nastane, používám stejné názvy souborů, jako měly původní smazané soubory. Tož poučení pro příště je, že nové soubory budou mít jiný název, pak by se něco podobného stát nemělo. 

seidlova
Offline
Připojen: 2017-04-06
Nemrtví 7x7

Mám pocit, že počet prázdných polí u 7x7 je 26, kdežto počet nemrtvých je 25.
Dívám se někam špatně?

Nekra
Offline
Připojen: 2014-03-04
Díky (ale náhled vidím pořád starý)

Díky za opravu,po několik refreshích konečně vidím i opravené .pdf .
Ale na stránce s .pdf v náhledech pořád vidím původní obrázky před opravou (pro případ, že někdo luští přímo z náhledů, myslím si, že by bylo dobré to přelinkovat i tam).

Ani jsem si nevšiml, že mi před opravou u malé úlohy z minimálně jednoho směru haprovaly počt nemrtvých ): .

Jinak téma nemrtvých se mi líbí, kéž by tam byli taky kostlivci :D.

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
Nemrtví - opravy

V úterý 10. 10. 2023 ve 02:00 bylo nahráno opravené pdf a obrázky s úlohami Nemrtví.

První oprava spočívala u malé úlohy Nemrtví o velikosti 5 x 5 polí ve změně čísla počtu viditelných nemrtvých u třetího řádku zprava na hodnotu 1.
Druhá oprava spočívala u velké úlohy Nemrtví o velikosti 7 x 7 polí v doplnění zrcadla (podoby N) do políčka na třetím řádku ve druhém sloupci.
S těmito dvěma opravami jsou úlohy jednoznačně řešitelné. Za příkoří při luštění úloh se ještě jednou omlouváme.

Reakce ke komentářům (díky za ně!)
trohat: Pokud jsi nalezl další nešvary (mimo dvou opravených), prosím napiš.
Jesse: Nezvorala. :-)
Arabela: Nalezené zrcadlo by mělo tebou popisovanou situaci odstranit. Jinou podobnou nevidím...
Nekra: Souhlas.

Snad jsme vás moc pro další luštění neodradili. ;-) Též samotné téma úlohy nemusí všichni považovat za vhodné, ale já se přiznám, jak jsem tento typ úlohy poprvé viděl, hned se mi zalíbil. Nutí člověka být ve střehu až do posledního políčka.
Úlohy Nemrtví byly taktéž vytvořeny pro vloženou logickou soutěž na letošním Mistrovství ČR v sudoku, v případě zájmu je možné je zveřejnit. ;-)

Bystré mysli zdar!

Nekra
Offline
Připojen: 2014-03-04
Souhlasím s chybou u nemrtvých 7x7

Ahoj,

souhlasím (a gratuluju k nejrychlejší připomínce). Taky se mi u velké úlohy nelíbí ta 0 vlevo u 4. řádku.
V malé úloze mi to v pohodě vyšlo, když smyčka/pohled projde polem před i za zrcadlem.

Taky mi nevychází počet nemrtvých. 8+12+5=25, ale ve velké tabulce napočítávám 26 prázdných polí.
V zadání ovšem je, že se mají nemrtví doplnit do všech prázdných polí (tj. jedno pole ponechané prázdné by bylo v rozporu se zadáním).

Taky tam může na jednom poli chybět zrcadlo.

jana70
Offline
Připojen: 2012-02-25
Nemrtví

Ahoj všichni luštiči,
diCarlo se vrací z cest až dnes večer a bez něho to nespravíme. Prosím Vás tedy o delší strpení - zítra ráno už by měla být vyvěšena platná verze. A omlouvám se všem, kdo se s tím mořili zbytečně...
Jana

drakalkac
Offline
Připojen: 2018-10-01
Nemrtví

Ahoj vsem hracum Dlouhodobe,

dekujeme za pripominky k uloham. Prosime o trpelivost s opravou chybicek.

Mejte se dlouhodobe krasne,

diCarlo (kousek-nebe) za tym DS

Arabela
Offline
Připojen: 2021-06-19
Nemrtví 7x7

Ahoj,
buď jsem zadání nepochopila, nebo tam jsou opravdu chyby. Vlevo uprostřed je 0, ale potom by musel existovat nemrtví, který není vidět před zrcadlem ani za zrcadlem. A není to jediný případ. Nebo platí pravidlo, které rozlišuje první a druhý odraz zrcadlem?

Děkuji za odpověď
Eva

Arabela
Offline
Připojen: 2021-06-19
Nemrtví 7x7

Ahoj,
buď jsem zadání nepochopila, nebo tam jsou opravdu chyby. Vlevo uprostřed je 0, ale potom by musel existovat nemrtví, který není vidět před zrcadlem ani za zrcadlem. A není to jediný případ. Nebo platí pravidlo, které rozlišuje první a druhý odraz zrcadlem?

Děkuji za odpověď
Eva

Jesse
Offline
Připojen: 2015-12-30
Nemrtví 5x5

Nazdárek,
zdá se mi, že ač mám řešení momentální malé úlohy údajně dobře (systém mi to uznal), tak to dobře není a nemám splněnou podmínku pro dvojku vpravo uprostřed. Omlouvám se, jestli jsem to nějak zvorala.
Zdravím Jesse

trohat
Offline
Připojen: 2022-12-22
Chyby v zadání

Ahoj všem,

pokud nemám dnes vlčí mlhu, tak zadání obsahuje poměrně dost chyb. Za všechny jedna, která určitě nespoiluje - součet čísel jednotlivých nemrtvých u zadání 7x7 je 25, zatímco prázdných políček je 26.

Díky za odpověď,
Petr

hawranomut
Offline
Připojen: 2021-01-30
Dvouciferná prvočísla 1-9

Ahoj, nejsem teda prvni, ale vylusteno. Po oprave uz je uloha OK.

drakalkac
Offline
Připojen: 2018-10-01
Dvouciferná prvočísla 1-9

Ahoj,

díky moc za upozornění  a velká omluva všem, kdo trhali papíry a spílali týmu DS.

Nahrál jsem novou verzi pdf. V zadání úlohy Dvouciferná prvočísla 1-9 chyběly dvě čárky, obě ve 4. sloupci, 5. a 7. řádku. Úloha už není maso, ale stále je to piplačka, podle mne bez jedné z těch dvou čárek úloha nešla řešit vůbec ... lidsky. ;-) Přemýšlel jsem, zda nepřidat ještě číslo. Budu vám držet palce. ;-)

Prosím, ať napíše první, kdo úlohu zdolá, že je to OK.

Užívejte nejen se sudoku!

 

tojejedno
Offline
Připojen: 2011-11-29
Chyba?

Souhlasim, vzhledem k tomu, ze pouzivam intenzivne pozitivni i negativni podminku, muze byt chybejici carka kdekoliv. Ale nekde mi proste neco nesedi.

babilon
Offline
Připojen: 2012-02-02
Chyba v zadání?

Pokoušel jsem se několikrát o těžší úlohu v dlouhodobé a pokaždé dospěl do sporu. Ono je to docela maso a je tam 144 míst, kde se snadno udělá při řešení chyba. Nicméně, nemůže být chyba v zadání?

drakalkac
Offline
Připojen: 2018-10-01
Sousedi se zobáčky

Ahoj,
opraveno a vypadá to, že je vše OK. Snad se bude i luštit dobře. :-)
Užívejte DS a v sobotu na MČR v sudoku na viděnou!

medvido
Online
Připojen: 2011-12-10
Šotek

Omlouvám se všem, neúmyslně bylo na web nahráno dnešní zadání logiky dvakrát, bohužel při prvním pokusu ještě nebylo kompletní, a proto se u úlohy nezobrazuje obrázek a občas ani zadání. Systém bohužel zobrazuje oba pokusy, místo aby vzal poslední verzi.
Pdf se zadáním se někdy zobrazí a někdy se objeví, že stránka nebyla nalezena. Kombinace ctrl+F5 by mohla pomoci.
Pokud nebude fungovat odesílání, doporučuji počkat a zopakovat akci později, až bude mít administrátor možnost vše opravit.
I přes tuto nepříjemnost doufám, že si úlohy užijete ;)

Jitka

drakalkac
Offline
Připojen: 2018-10-01
Oprava odpovědního kódu u windoku

Ahoj,

vyskytl se nám v odpovědním kódu pro windoku šotek, opraveno, omluva všem, kdo se snažili před 6:45 v pondělí ráno odeslat.

Mějte se nejen sudokově! ;-)

tobi
Offline
Připojen: 2013-11-07
Nová úloha zveřejněna

Ahoj,
omlouvám se všem nedočkavcům, kteří byli dnes v 0:00 zklamáni, že není nová úloha.
Úlohy většinou nahrávám do databáze v neděli večer, ale dneska jsem si musela udělat akutní výlet po Brně do otevřené lékárny.
Pokud by byl problém s odpovědním kódem, nebojte se ozvat.

Děkujeme za Vaši přízeň :-)

Ještě jednou se hluboce omlouvám!
Míša Nováková (tobi).

drakalkac
Offline
Připojen: 2018-10-01
Obrázek se našel

Ahoj,
obrázek je zpět, kde má být. Užijte si Rekurzivní mrakodrapy! :-)

babilon
Offline
Připojen: 2012-02-02
Chybí obrázek

V dlouhodobé chybí obrázek menší úlohy. Nedočkaví najdou zadání v pdf.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer