Studentská soutěž v sudoku v Teplicích

Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice byla dne 24. 6. 2019 pořadatelem prvního ročníku soutěže v sudoku. Ten se konal v budově Obchodní akademie a zúčastnilo se ho 21 studentů převážně prvních ročníků OA a SPŠ. Hotelová škola sice nevyslala žádné soutěžící, ale zapojila se jinak, a to velice příjemně – na přestávku připravila malé občerstvení ve formě výborných koláčků.

V prvním kole, které bylo soutěží jednotlivců, soutěžící čekala klasická sudoku a dále různé varianty - Nepravidelné 6x6, Sudé 9x9, Rozdílovka 6x6, Palindromy 6x6, Součtovka 9x9 a Jdou za sebou 6x6. S některými z nich se soutěžící potkali poprvé a je třeba říci, že s většinou se popasovali se ctí. V každém případě organizátory překvapili soutěžící poměrně nadstandardními výkony a prezentovaly se možná nové vycházející hvězdičky na tomto poli.

Výsledky – soutěž jednotlivců:
1. místo – Macková Barbora, 1.A, OA, 140 bodů
2. místo – Zdráhalová Barbora, 1.A, OA, 130 bodů
3. místo – Beran David, SD3, SPŠ, 115 bodů


 

Ve druhé části soutěžící vytvořili tříčlenné týmy. Čekaly je skládačky, čtyři tabulky s klasickým sudoku 9x9, ale s neúplným zadáním. Tyto úkoly už stavěly týmy před nutnost efektivně spolupracovat nad čtyřmi paralelními úlohami. I zde soutěžící mile překvapili správnými výsledky i skvělým časem, pět týmů zvládlo odevzdat před stanoveným limitem.

Výsledky – soutěž týmů (na fotografiích zleva doprava):
1. místo – Kaločai Nikolas, Kosařová Aneta, Zdráhalová Barbora; OA, 32 minut
2. místo – Brebisová Nela, Macková Barbora, Viktorová Michaela; OA, 34 minut
3. místo – Beran David, Kovanda Dan; SPŠ, 42 minut


 

Na závěr dostali vítězové diplomy a poukázky do školní jídelny U Kantora. Všichni soutěžící si vybrali nějakou cenu, kterou poskytli sponzoři – Bílinská kyselka, Raiffeisen bank, Vitrablok, Mahr, Eurocentrum.

Velký dík patří pořádající škole, jmenovitě paní Janě Vachouškové, která byla hlavní organizátorkou turnaje. Za pomoc při opravování patří dík taktéž paní učitelce Eisenmannové a žákům i žákyním z 1. ročníku OA. Za HALAS s přípravou a organizací na místě pomáhali manželé Vodičkovi, soutěžní úlohy připravil Jan Novotný. Děkujeme a doufáme že příští rok se tu znovu setkáme. Tentokrát při regionálním kole studentské soutěže týmů.

Jana Vodičková


Reportáž o soutěži na stránkách pořádající školy

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer