Vánoční turnaj v Praze (13. 12. 2014)

V sobotu 13. prosince 2014 se v Praze konal tradiční vánoční turnaj v sudoku a řešení logických úloh, jako obvykle součást a závěrečný díl HALAS ligy.

V příjemném prostředí ZŠ Na Beránku v Praze 12 proběhla během sedmi hodin 3 kola sudoku a jedno logiky. Zúčastnilo se celkem 32 hráčů a řešitelů, kteří byli dle ohlasů na místě velmi spokojeni s předloženými úlohami a opravdu pěkně si zaluštili. Rozhodčím pro oba turnaje tohoto dne byl Jiří Hrdina.

Zatímco autorem logických úloh byl, jako již obvykle, Zdeněk Vodička, pro turnaj v sudoku zajistili organizátoři novou, mladou krev – Petru Čičovou (pczuzka) a Pavla Kadlečíka (diCarlo). A oni se své úlohy zhostili nadmíru výtečně. Úlohy byly svěží, dobře hratelné, s možností výběru pro hráče. Také časy jednotlivých kol dobře navrhli, což svědčí o výtečné spolupráci s předluštiteli. Některá zadání sice také připomínala známé úlohy, ale drobnou úpravou se z nich staly nové a znovu zajímavé.

Však také hráči nešetřili pochvalami.

Také Zdeněk byl chválen za velmi pěkně navržený set úloh, který opět umožnil každému – reprezentantovi či hráči slabšímu – aby si pěkně zaluštil.

Před zahájením i o přestávkách účastníci ochutnávali vánoční sladkosti v čele s obvyklou vánočkou, která byla jako vždy vláčná, plná rozinek a mandlí.

Po ukončení turnaje a potřebné přestávce k přípravě IT sekce byli vyhlášeni vítězové sobotního klání.

Sudoku:

  1. Jakub Ondroušek
  2. Jan Novotný
  3. Klára Vytisková

Logika:

  1. Jakub Ondroušek
  2. Jan Novotný
  3. Jana Vodičková

Kompletní výsledky viz samostatná stránka.

Následovala výroční členská schůze HALAS, při které byli také vyhlášeni vítězové a pořadí ročníku HALAS ligy 2014.

Hlavní náplní schůze bylo hlasování o drobné změně stanov, ke kterému se dostavila potřebná většina členů, případně vybavených plnými mocemi kolegů a změna stanov byla schválena.

Dalším bodem programu byla zpráva o činnosti a zpráva o financích, které předložili přítomní členové výboru Jirka Hrdina a Raul Kačírek. Plénum vzalo zprávy na vědomí.

Po krátké diskuzi o možných formátech živých turnajů pro rok 2015 byla schůze ukončena a většina účastníků se přesunula na společnou večeři spojenou s celovečerní zábavou, jak je vždy dobrým zvykem.

Raul Kačírek

- 14. 12. 2014 -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer