Studenti ve Strážnici: poprvé!

Neplánovaně o den později, rozběhla se v úterý 26. ledna šestá sezóna týmových soutěží pro studenty. Poprvé jsme navštívili Slovácko, historické město Strážnici. V přátelské, komorní atmosféře proběhl první ročník soutěže družstev za účasti hostitelského Purkyňova gymnázia a Střední školy Strážnice. Suchou řečí čísel lze konstatovat výsledky:

  1. Sára Chromková, Adriana Kožuchová, Jana Blažková (4.A, PGS) ... 755 bodů
  2. Lucie Černá, Magdalena Synková, Anna Šašinková (2.A, PGS) ... 705 bodů
  3. Jan Synek, Mirek Jegla, Jakub Baďura (1. TL, SŠ) ... 440 bodů

Podrobnosti můžete zkoumat v přiloženém souboru. Pro mě bylo zajímavé sledovat souboj o první místo, kdy jedno z družstev zazářilo ve druhém, druhé ve třetím kole. Na to, že se jednalo o první ročník, bylo také potěšující, jak byla všechna družstva zdatná, i ta z nižšího gymnázia. Důvod je jednoduchý, na obou školách bylo uspořádáno školní kolo, takže účastníci byli dobře připraveni.

  

Děkujeme paní ředitelce Večeřové a paní profesorce Karasové za uspořádání soutěže na jejich škole, vzhledem k všestranné spokojenosti se budeme snažit, aby soutěž pokračovala i v dalších letech a co do účasti ještě rozkvetla.

Letošní seriál turnajů, pořádaný se záštitou ministerstva školství, bude pokračovat v Poděbradech, Opavě a Jičíně a snad také náhradním termínem v Brně.

- 27. 1. 2016 - Krt -

 

PřílohaVelikost
Straznice_2016_vysledky.pdf205.28 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer