Studenti v Opavě: pošesté!

Při šestém ročníku turnaje tříčlenných studentských družstev v Opavě byla opět z kapacitních důvodů oddělena kategorie ZŠ a SŠ, letos navíc z dalších organizačních důvodů soutěže proběhly ve dvou různých dnech. Kladlo to zvýšené nároky na pořadatele, ale stálo to za to, pěknou soutěž si mohlo užít celkem 105 žáků a studentů z různých koutů Slezska. Děkujeme všem za účast!

Soutěž základních škol se konala 19. 4. na ZŠ TGM Riegrova, řídila ji Libuše Kovářová (naše členka a učitelka spolupořádající školy) a v zázemí ji podporovala Helena Novotná. Soutěž středních škol se konala 20. 4. na Slezském gymnáziu, řídil ji předseda HALAS, Honza Novotný, kterého podporovali Radim Frič a Vladimír Mikulík, profesoři spolupořádající školy. Účastnilo se 19 a 16 družstev, nejen z Opavy. Srdečné poděkování si zaslouží nejen ředitelé škol, kteří nás přijali pod svou střechu, ale také domácí žáci, kteří pomáhali s opravováním nemalého počtu vyřešených úloh.

Jak to vypadalo výsledkově?

Mezi základními školami se odpoutal v prvním kole tým z Mendelova gymnázia, který i přes slabší výkon v kole druhém suverénně zvítězil, dosáhl nejvyššího bodového součtu ze všech měst a v celostátním finále, kde bude obhajovat stříbro z loňska, bude opět patřit k favoritům. Také další medailisté z domácí školy dosáhli pěkných bodových zisků, když se předvedli především ve druhém a třetím kole a prokázali tak sehranost a týmovou spolupráci nad složitějšími úkoly. (Kompletní výsledky jsou v přiloženém souboru.)

 1. Adam Pavelka, Martin Fof, Tomáš Adamec (Mendelovo gymnázium Opava) 1022 bodů
 2. Matyáš Svrček, Adam Toška, Michal Káňa (ZŠ T. G. Masaryka Opava, Riegrova 13) 880 bodů
 3. Hana Kremserová, Marie Krátká, Alžběta Wajdová (ZŠ T. G. Masaryka Opava, Riegrova 13) 769 bodů
 4. Karolína Dluhošová, Natálie Hájková, Michaela Ryšánková (ZŠ a MŠ Neplachovice) 688 bodů
 5. Klára Volfová, Vojtěch Binar, Daniel Nosek (ZŠ a MŠ Raduň) 599 bodů
 6. Martin Boček, Jakub Müller, Marek Chwistek (Mendelovo gymnázium Opava) 593 bodů

Také mezi středními školami bylo vítězství jednoznačné a zasloužené, tým SIN vyhrál všechna  tři dílčí kola a celkovým součtem bodů se zařadil na druhé místo mezi všemi městy. Na dalších třech místech skončila také družstva se zkušeností z loňského celostátáního finále, o pořadí rozhodovaly výkony v týmové spolupráci ve druhém a třetím kole. (Kompletní výsledky jsou v přiloženém souboru.)

 1. Sára Hasíková, Izabela Peterková, Natálie Petrziková (Slezské gymnázium Opava) 1284 bodů
 2. Terezie Lukašáková, Vlastislav Hozák, Emil Adamczyk (Slezské gymnázium Opava) 1122 bodů
 3. Klára Veličková, Klára Kníchalová, Daniel Šácha (SOŠ Waldorfská Ostrava) 895 bodů
 4. Hana Zaoralová, Hana Petkovová, Štěpán Sýkora (SPŠ Stavební Opava) 838 bodů
 5. Adam Gorčica, Petra Nedvídková, Karolína Romanovschá (MSŠZ a VOŠ Opava) 781 bodů
 6. Veronika Churáňová, Kristýna Hansliková, Jana Makovická (SOŠ hotelová a VOŠ Opava) 735 bodů

​Na první dva vítěze se, doufám, budeme těšit při celostátním finále 8. června 2018 v Science centru VIDA! v Brně. Pozvánky na školy budeme rozesílat do konce dubna.

- 21. 4. 2018 - Krt -

PřílohaVelikost
Opava_2018_ZS_celkem.pdf180.49 KB
Opava_2018_SS_celkem.pdf185.6 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer