MČRL 2022 - Celkové výsledky

O víkendu 11.-12. června proběhlo v Praze Mistrovství České republiky v řešení logických úloh. Paralelně s tím se ve slovenském Púchově konalo Mistrovství Slovenska v řešení sudoku a logických úloh. Zadání pro obě soutěže bylo totožné, pro zajímavost přinášíme neoficiální souhrnné výsledky obou soutěží.

 

Jak bývá zvykem, v sudoku měli navrch čeští hráči, v logice si naopak lépe počínali naši slovenští sousedé.

 

Mistrem Slovenska v sudoku se stal Matúš Demiger, pokud by ale soutěžil na české půdě, nevešel by se mezi medailisty. Svými výkony ho předčila trojice Ondroušek, Hrazdira, Novotný. 

 

Totéž platilo i v týmové soutěži. Na Slovensku si nejlépe vedl tým Gumkáči, ve složení Štefan Gašpár, Natália Chanová, Pavel Jaselský. V české konkurenci by se musel sklonit hned před trojicí týmů. Dlužno dodat, že na Slovensku je skládání týmů omezené příslušností ke kroužkům.

 

V logice je naopak viditelná převaha slovenských hráčů, byť výsledky zejména na 2.-5. místě jsou velmi těsné. Mistrem Slovenska i celkovým vítězem se stal Matúš Demiger, který během jednoho víkendu dosáhl hned na tři mistrovské tituly.

 

Svou všestrannost ukázal tím, že ovládl domácí mistrovství jak v sudoku, tak i v logice. K tomu přidal mistrovské zlato v týmové logice. Ta byla z organizačních důvodů na Slovensku zkrácena o jedno kolo, proto místo celkových výsledků přinášíme jen výsledky slovenské.

 

 

PřílohaVelikost
sudoku jednotlivci.png84.13 KB
logika jednotlivci.png85.86 KB
sudoku tymy.png38.36 KB
MSR logika - týmy.png17.05 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer