Premiéra studentského turnaje v Novém Boru

Základní škola na náměstí Míru v Novém Boru byla dne 24. dubna 2019 dějištěm studentského turnaje v řešení sudoku tříčlenných družstev. Při premiéře soutěže v městě zaslíbenému sklářství na Českolipsku se sešlo celkem 11 týmů ze 4 základních škol z okolí – vedle domácích týmů přijeli děti ze Cvikova, Doks a Skalice u České Lípy.

Očekávání soutěže či nervozita skončily hned se začátkem prvního kola, kdy se žáci pustili do úloh klasického sudoku a dále také pro některé z nich neznámých variant této logické hry.  Výsledkově během prvního kola žádný tým nijak zvlášť bodově neodskočil, ani neztratil, pořadí se výrazněji měnilo až po skončení dalších dvou kol. Vyrovnanost výsledků zvyšovala napětí nejen mezi samotnými soutěžícími, ale premiéru soutěže prožívali i učitelé, kteří své žáky na soutěž přivedli.

Po prvním kole vedla děvčata z domácí ZŠ náměstí Míru, po druhém se vyšplhaly na čelo dívky ze ZŠ Doksy, aby si nakonec nejlepšími výkony v kole třetím zajistily čelní příčky celkového pořadí týmy ze ZŠ Cvikov. Právě se třetím kolem spočívajícím ve skládání dílků do tabulek sudoku si některé týmy nedokázaly poradit vůbec, přejme si tedy, aby je tato zkušenost neodradila od luštění podobných hádanek a hlavolamů v budoucnu. Jsou to přinejmenším cenné zkušenosti.

Vítězi soutěže se stal tým cvikovské ZŠ ve složení Marcela Vokřínková, Barbora Kotyzová a Adam Studničný. Záda jim kryli na druhém místě jejich spolužáci, na třetí místě skončil tým ZŠ náměstí Míru Nový Bor. Výkony všech týmů naleznete ve výsledkové listině. Gratulujeme.

Tři nejlepší týmy (kategorie ZŠ):

  1. Marcela Vokřínková, Barbora Kotyzová, Adam Studničný (ZŠ Bohumila Hynka Cvikov) 480 bodů
  2. Nhi Pham Yen, Bára Bryknerová, Barbora Lamačová (ZŠ Bohumila Hynka Cvikov) 460 bodů
  3. Aneta Brabcová, Julie Krásná, Alex Funke (ZŠ náměstí Míru Nový Bor) 385 bodů

Velký dík patří pořádající ZŠ náměstí Míru Nový Bor, jmenovitě panu učiteli Petru Červenkovi, který se chopil přípravy turnaje na jedničku. Za pomoc při opravování a zpříjemnění turnajového dění patří dík taktéž učitelům účastnivších se soutěže společně s jejich žáky.

Pavel Kadlečík

PřílohaVelikost
halas2019_studenti_novy_bor_vysledky.pdf84.27 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer