Mistrovství světa v Česku

Každá generace hráčů sní o mistrovství světa na domácí půdě a ta naše se dočkala. V listopadu letošního roku se v Praze uskuteční 13. Mistrovství světa v sudoku a 27. Mistrovství světa v řešení logických úloh.

Veškeré důležité informace včetně aktualit najdete na webu mistrovství

http://wscwpc2018.cz/

Webové stránky MS jsou převážně v angličtině, my vám tu chceme vše přiblížit podrobněji v češtině. Akce je to velká, takže každý, kdo by chtěl být u toho, má šanci. Čtěte dál.

Aktuality MS:

21. září 2018 - již 13 českých hráčů pro MS v sudoku a 9 českých hráčů pro MS v logice je připraveno změřit síly se světovou konkurencí v listopadu v Praze

31. srpen 2018 - česká reprezentace pro MS čítá již 16 jmen, včetně 5 nováčků; po Mistrovství ČR v sudoku budou nominováni i junioři a provedeno rozdělení do týmů; organizační výbor MS hlásí největší počet účastníků v historii světových šampionátů

8. červen 2018 - organizační výbor MS nabídl v rámci podpory reprezentace snížené startovné pro české hráče (pro členy týmů A a B a dále pro reprezentanty, jež zároveň pomohou v zázemí akce)

červen 2018 - byly upřesněny organizátory požadované termíny týkající se české reprezentace; oficiální přihláška české reprezentace bude podána 15. srpna 2018

květen 2018 - oslovení adeptů reprezentace výborem spolku HALAS

Chci se zúčastnit jako hráč

Mistrovství světa se účastní nejlepší hráči světa, bez zvláštního tréninku by měli s některými úlohami problém i ti nejlepší. S rozvojem a propagací soutěžení v logických úlohách je však spojena snaha vše přiblížit co nejširší veřejnosti, jak v zahraničí, tak i u nás. Úlohy mistrovství tak obsahují i sady lehčích úloh, účast případných nováčků tudíž není vyloučena. Část pravidelných českých reprezentantů je navíc zapojena do autorství úloh pro mistrovství, někteří další budou značně organizátorsky vytíženi, z tohoto důvodu je tu šance reprezentovat naši vlast a ochutnat tak atmosféru MS na domácí půdě.

První podoba nominace hráčů na MS se bude formovat od poloviny června, výběr bude určen a oficiálně potvrzen výborem spolku HALAS. Konečné zařazení reprezentantů do čtyřčlenných týmů (A, B, C, popř. dalších) bude vyhlášeno po zářijovém MČR v sudoku. Náklady na účast si hráči hradí sami. Výše startovného pro české účastníky je stanovena na:

349 euro za účast na MS v sudoku (konaného ve dnech 4. - 7. 11. 2018)
449 euro za účast na MS v řešení logických úloh (konaného ve dnech 7. - 11. 11.2018)
599 euro za účast na obou MS v řešení sudoku i logických úloh (konaných ve dnech 4. - 11. 11. 2018)

V rámci podpory české reprezentace bude celková částka snížena reprezentantům A a B týmů a dále soutěžícím, kteří budou pomáhat organizátorům v zázemí akce. Termín podání přihlášky pro českou reprezetaci je 15. srpen.

Pomyslným předstupněm mezinárodní úrovně jsou živé turnaje pořádané spolkem HALAS v českých městech. Před MS proběhnou 4 živé turnaje a jestli vás napadlo, zda je možné na MS v Praze soutěžit, přijeďte se ukázat na některý z živých turnajů. Pořádaná republiková mistrovství (MČRL a MČRS) se svým formátem a rozsahem blíží parametrům MS.

Místo konání Turnaj Datum Den Kategorie
Poděbrady   7. dubna 2018 so S, L, St
Praha MČRL 19. a 20. května 2018 so + ne L, Lt, S
Pardubice   21. července 2018 so S, L
Brno MČRS 15. a 16. září 2018 so + ne S, L, St
Praha MS 4. - 11. listopadu 2018 ne - ne S, L, St, Lt
Brno   17. listopadu 2018 so S, L
Praha   8. prosince 2018 so S, L
 
S - sudoku jednotlivců; L - logika jednotlivců; St - týmová soutěž v sudoku; Lt - týmová soutěž v logice
 

Více podrobností o turnajích viz Kalendář turnajů 2018. Aktuální informace před každým turnajem přinášíme na úvodní stránce našeho webu.

Chci pomoci s organizací

Samotné akce se účastní 250-300 soutěžících vč. jejich doprovodu. Akce proběhne v Hotelu International v Praze-Dejvicích, který se postará o veškerý potřebný komfort soutěžících. Zajištění průběhu herní části celé akce bude na bedrech organizátorů, kteří vzešli ze členů spolku HALAS a okruhu jejich bližních. V průběhu celého týdne, a každý hracího den zvlášť, bude potřeba sil z řad veřejnosti, takže pokud byste měli chuť a čas se na MS podílet, ozvěte se prosím organizátorům na info@wscwpc2018.cz.

Chci vidět, jak se hraje na MS

Vidět naživo, jak hrají ti nejlepší, je velkým zážitkem pro ostatní zúčastněné hráče a věříme, že by mohlo být i pro návštěvníky z řad veřejnosti. Na straně druhé, prioritou celé akce je zajištění pohodlí hráčů a její bezproblémový průběh. Organizátoři se budou snažit najít balanc a přiblížit akci veřejnosti, jak jen to půjde. Eventualitou je i audiovizuální přenos celé akce. Více podrobností bude uveřejněno na webových stránkách mistrovství.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer