Mistrovství světa v Česku

Každá generace hráčů sní o mistrovství světa na domácí půdě a ta naše se dočkala. V listopadu letošního roku se v Praze uskuteční 13. Mistrovství světa v sudoku a 27. Mistrovství světa v řešení logických úloh.

Veškeré důležité informace včetně aktualit najdete na webu mistrovství

http://wscwpc2018.cz/

Webové stránky MS jsou převážně v angličtině, my vám tu chceme vše přiblížit podrobněji v češtině. Akce je to velká, takže každý, kdo by chtěl být u toho, má šanci. Čtěte dál.

Chci se zúčastnit jako hráč

Mistrovství světa se účastní nejlepší hráči světa, bez zvláštního tréninku by měli s některými úlohami problém i ti nejlepší. S rozvojem a propagací soutěžení v logických úlohách je však spojena snaha vše přiblížit co nejširší veřejnosti, jak v zahraničí, tak i u nás. Úlohy mistrovství tak obsahují i sady lehčích úloh, účast případných nováčků tudíž není vyloučena. Část pravidelných českých reprezentantů je navíc zapojena do autorství úloh pro mistrovství, někteří další budou značně organizátorsky vytíženi, z tohoto důvodu je tu šance reprezentovat naši vlast a ochutnat tak atmosféru MS na domácí půdě.

První podoba nominace hráčů na MS se bude formovat od poloviny června, výběr bude určen a oficiálně potvrzen výborem spolku HALAS. Konečné zařazení reprezentantů do čtyřčlenných týmů (A, B, C, popř. dalších) bude vyhlášeno po zářijovém MČR v sudoku. Náklady na účast si hráči hradí sami, výše startovného závisí i na termínu přihlášení. V případě přihlášení do prvního termínu 25.6. je výše startovného stanovena na:

349 euro za účast na MS v sudoku (konaného ve dnech 4.-7.11.2018)
449 euro za účast na MS v řešení logických úloh (konaného ve dnech 7.-11.11.2018)
599 euro za účast na obou MS v řešení sudoku i logických úloh (konaných ve dnech 4.-11.11.2018)

Navýšení startovného proběhne po 25.6., druhé navýšení startovného pak v polovině srpna, po kterém se bude možné stále přihlašovat až do naplnění vyhrazených kapacit pro mistrovství světa. Detaily budou upřesněny organizátory.

Pomyslným předstupněm mezinárodní úrovně jsou živé turnaje pořádané spolkem HALAS v českých městech. Před MS proběhnou 4 živé turnaje a jestli vás napadlo, zda je možné na MS v Praze soutěžit, přijeďte se ukázat na některý z živých turnajů. Pořádaná republiková mistrovství se svým formátem a rozsahem blíží parametrům MS.

Více podrobností o turnajích viz Kalendář turnajů 2018. Aktuální informace před každým turnajem přinášíme na úvodní stránce našeho webu.

Chci pomoci s organizací

Samotné akce se účastní 250-300 soutěžících vč. jejich doprovodu. Akce proběhne v Hotelu International v Praze-Dejvicích, který se postará o veškerý potřebný komfort soutěžících. Zajištění průběhu herní části celé akce bude na bedrech organizátorů, kteří vzešli ze členů spolku HALAS a okruhu jejich bližních. V průběhu celého týdne, a každý hracího den zvlášť, bude potřeba sil z řad veřejnosti, takže pokud byste měli chuť a čas se na MS podílet, ozvěte se prosím organizátorům na info@wscwpc2018.cz.

Chci vidět, jak se hraje na MS

Vidět naživo, jak hrají ti nejlepší, je velkým zážitkem pro ostatní zúčastněné hráče a věříme, že by mohlo být i pro návštěvníky z řad veřejnosti. Na straně druhé, prioritou celé akce je zajištění pohodlí hráčů a její bezproblémový průběh. Organizátoři se budou snažit najít balanc a přiblížit akci veřejnosti, jak jen to půjde. Eventualitou je i audiovizuální přenos celé akce. Více podrobností bude uveřejněno na webových stránkách mistrovství.

Aktuality MS:

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer