Pražský turnaj v sudoku studentských družstev na ZŠ Na Beránku

V úterý 30. dubna 2019 se na ZŠ Na Beránku uskutečnil druhý ročník studentského turnaje tříčlenných družstev v řešení sudoku, který byl poslední zastávkou regionálních kol soutěže v letošním roce. Ve zbrusu nové učebně chemie, která byla místem konání nejednoho turnaje spolku HALAS, si to rozdalo 8 žákovských týmů mezi sebou o postup do brněnského finále, někteří nováčci bojovali taktéž sami se sebou při řešení pro ně netradičních úkolů.

V soutěži startoval pouze jeden tým v kategorii SŠ,  a to z VOŠ SPŠ Dopravní z Prahy 1, který dosáhl v prvním kole nejvyššího bodového zisku měřitelného s výkony týmů v ostatních regionálních kolech. Žáci týmu JADARA (Jakub, David a Radana) byli na turnaji prvně a tak asi proto i jim dalo řešení úloh druhého a třetího kola řádně zabrat. Celkově skončili druzí.

Z celé ekipy týmů domácí ZŠ Na Beránků – programů Začít spolu a Montessori, se nejlépe vedlo děvčatům s názvem KAM (Karolína, Alžběta a Marie), které si loni odbyly premiéru na finále v Brně, a svůj pokrok v luštění za uplynulý rok prokazovaly během celého soutěžního dne. Radost jim přineslo zvládnutí třetího kola před časovým limitem, celkové první místo v pražském turnaji a můžou být pyšné i na konečný bodový zisk, přes který se v republikovém srovnání ZŠ dostaly jen tři jiné týmy.

Nejlepší týmy turnaje:

  1. ZŠ - Marie Hlaviznová, Alžběta Čejková, Karolína Hadačová (ZŠ Na Beránku – Program Začít spolu) 995 bodů
  2. SŠ - Radana Budzanowská, Jakub Šimsa, David Martinec (VOŠ a SPŠD, Masná) 715 bodů
  3. ZŠ - Jakub Tater, Tereza Šimková, Petr Krejčí (ZŠ Na Beránku – Program Začít spolu) 570 bodů
  4. ZŠ - Julie Potůčková, Jiří Rybáček, Ester Bartošová (ZŠ Na Beránku – Program Začít spolu) 360 bodů

Domácí ZŠ Na Beránku bychom chtěli moc poděkovat za všechnu péči při organizaci turnaje, jmenovitě Janě Janouškové a Haně Havelkové, i dalším učitelkám z obou částí školy (programů Začít spolu a Montessori), které nabídly během dne svou pomocnou ruku, nemalý dík za pomoc patří také Petře Čičové. Jak už bylo zmíněno, místní škola výrazně pomáhá spolku HALAS v uskutečňování turnajové činnosti školní i pro veřejnost, tak pokud to nemáte do Modřan daleko, za luštěním sudoku či logických úloh se můžete do školních lavic vydat i Vy.

Pavel Kadlečík

PřílohaVelikost
halas2019_studenti_praha_vysledky.pdf118.12 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer