Jičínský studentský turnaj v sudoku

Jubilejní pátý ročník studentského turnaje v Jičíně se jako tradičně uskutečnil v aule Lepařova gymnázia. V pátek 26. dubna 2019 si našli na soutěž cestu žáci a žákyně 4 škol z Jičínska, mezi už pravidelnými účastníky byli i nováčci, a mohli tak okusit tříkolovou týmovou soutěž v řešení sudoku.

První soutěžní kolo, které obsahovalo nejbohatší sadu úloh, hned napovědelo, jak jsou týmy připraveny, a ukázalo obecně větší zkušenosti starších žáků z místního gymnázia nad žáky základních škol. S výjimkou jednoho týmu – Vesničanek z Chomutic. Děvčata, která loni zvítězila v kategorii ZŠ a poté ochutnala atmosféru brněnského finále, zúročila nabyté zkušenosti stejně jako pilný trénink před soutěží. Následně stihla vyluštit v časovém limitu druhé kolo a nejlepšího výkonu dosáhla i v kole třetím. Zcela po zásluze vyhrála jičínský turnaj a může se těšit opět po roce na finále v Brně. Na druhém místě mezi ZŠ skončili nováčci z novopackého gymnázia, na třetím místě druhý tým z Chomutic.

Tři nejlepší týmy v kategorii ZŠ:

  1. Kristýna Suchá, Lucie Suchá, Tereza Jebavá (ZŠ Chomutice) 930 bodů
  2. Jakub Svoboda, Lukáš Kraus, Jan Kiec (Gymnázium a SOŠPg Nová Paka) 465 bodů
  3.  Antonín Mišči, Filip Voňka, Jakub Kyselo (ZŠ Chomutice) 440 bodů

Kategorie středoškoláků byla vyrovnaná po celé soutěžní dopoledne. Nakonec zvítězila sestava z domácího gymnázia s každoročně obměněným názvem, letos se děvčata oddala názvu Piškvorky. Co se u nich ale nemění, je kvalita při kolech plných skládání a potřebné týmové spolupráce. Při zmínce malého výročí turnaje bylo speciálně poděkováno člence týmu Piškvorek, Šárce Egrtové, kterou byste jako jedinou našli ve výsledcích všech pěti předchozích jičínských turnajů, a to s velmi lichotivou bilancí 1. – 2. – 1. – 2. – 1. ve své kategorii. Těšíme se zase za rok společně se všemi na viděnou.

Tři nejlepší týmy v kategorii SŠ:

  1.  Anna Janků, Anna Špicarová, Šárka Egrtová (Lepařovo gymnázium Jičín) 680 bodů
  2.  Ondřej Černý, Ondřej Plocek, Petr Šohaj (Lepařovo gymnázium Jičín) 600 bodů
  3.  Filip Lambert, Daniela Berná, Michal Macek (Lepařovo gymnázium Jičín) 600 bodů

Výkony všech týmů letošního ročníku naleznete ve výsledkové listině, pořízené fotografie ze soutěže v albu fotek. Poděkování za pomoc se zajištěním chodu turnaje a pořízení fotografií zaslouží Jitka Hrdinová, z pořádajícího Lepařova gymnázia vše jistil Michal Vejvoda, při opravování se neztratila ani Jana Kykalová z chomutické ZŠ a Pavel Kropáček, jenž byl partnerem turnaje. Díky moc všem.

Pavel Kadlečík

PřílohaVelikost
halas2019_studenti_jicin_vysledky.pdf114.11 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer