Výsledky MAČR 2019

K 9. ročníku Mistrovství akademiků se v prostorách Fakulty stavební VUT v Brně sešlo 44 soutěžících.

Výsledky hlavní kategorie Akademik:

 1. Veronika Macků (FSI VUT)
 2. Lucie Klimešová (FI MU)
 3. Jiří Češka (FI MU)

Výsledky kategorie Žák:

 1. Natália Chanová (Gymnázium Púchov)
 2. Magdaléna Přibáňová (Gymnázium Matyáše Lercha, Brno)
 3. Anouk Robert (ZŠ Pavlovská, Brno)

Výsledky kategorie Učitel:

 1. Klára Vytisková (ZUŠ Music Art Praha)
 2. Jana Hanzelková (ZŠ Horácké n. Brno)
 3. Blanka Lehotská (PrirF UK Bratislava)

Výsledky kategorie Open:

 1. Jakub Hrazdira
 2. Jakub Ondroušek
 3. Matúš Demiger

Výsledky vložené soutěže v logice:

 1. Jakub Hrazdira
 2. Jakub Ondroušek
 3. Jana Hanzelková

Kompletní výsledky si prostudujte v přiložených pdf souborech:

sudokulogika

- 16. 11. 2019 - Krt -

Poděkování

Zmíněný časový skluz vznikl spíše až na konci. Přecijen v kontextu rekordní účasti (44 hráčů v žádném z přechozích 8 ročníků nesoutěžilo) nebylo snadné zvládnout opravování posledního kola a zajištění vyhlášení. Viz též Poděkování (http://sudokualogika.cz/node/2284). Speciálně děkuji kromě opravujících též děvčatům za zajištění a distribuci cen a Růženě za hezké fotky.

Zpráva rozhodčího

V sobotu 16. 11. 2019 proběhl v prostorách Fakulty stavební VUT v Brně 9. ročník Mistrovství akademiků ČR. Soutěž byla tvořena třemi koly sudoku, dále bylo vloženo jedno kolo soutěže v řešení logických úloh.

První a třetí kolo sudoku se skládalo zejména ze známých variant sudoku různé obtížnosti, nejlepší řešitelé odevzdávali v obou kolech před časovým limitem. Druhé kolo obsahovalo tři čtveřice tabulek, mezi kterými se přenášela čísla z jedné tabulky do druhé. Celkovým vítězem se stal Jakub Hrazdíra se ziskem 199,6 bodu, vítězem hlavní kategorie MAČR Veronika Macků se ziskem 161 bodu, vítězové dalších kategorií stejně jako i další pořadí je zveřejněno na webu HALAS.

Vložená soutěž v řešení logických úloh zahrnovala celkem 12 úloh zadaných v šestiúhelníkovém rastru. S kolem si nejlépe poradil Jakub Hrazdíra se ziskem 73 bodů z 80 možných.

Z hlediska rozhodčího jsem nebyl nucen řešit žádné protesty, vše bylo vyřešeno organizátory ke spokojenosti všech zúčastněných. Stejně tak nemám informace o žádné úloze, která by měla vadné zadání. Časový harmonogram soutěže nabral během dne mírné zpoždění asi 10 minut, což bylo částečně způsobeno pozdními příchody některých hráčů k začátku kol.

Závěrem nezbývá než poděkovat organizátorům soutěže za dobrou přípravu a bezproblémový průběh, zároveň bych chtěl poděkovat i účastníkům Mistrovství, kteří po skončení posledního kola pomáhali s opravováním.

17. 11. 2019

Karel Štěrba

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer