WPF GP 2017: srbská logika: výsledky

O víkendu 27. až 30. 1. 2017 proběhlo první kolo letošního ročníku seriálu WPF Grand Prix v řešení logických úloh. Zadání připravili srbští autoři Nikola Živanović, Čedomir Milanović a Zoran Tanasić.

Nová sezóna přinesla nemalé změny v systému, píšeme o nich ve starší novince. První kolo bylo trochu zvláštní tím, že některé myšlenky nových pravidel jakoby nebyly aplikovány. (Například přívětivější obtížnosti divize B jsem si nevšiml.) Ale je velmi pravděpodobné, že u dalších kol, připravovaných až po zveřejnění pravidel, ne před tím, bude lépe zachyceno to, k čemu měly změny pomoci. Tak vytrvejme.

Rozdělení do tří kategorií, oficiální a neoficiální žebříčky, to všechno znesnadňuje moji obvyklou floskuli o počtu účastníků. Nezbude mi, než to také rozdělit. Ale budu se věnovat neoficiálním (kompletním) žebříčkům, protože sice chápu jejich význam, ale když může v béčku oficiálně hrát finalista MS (Philipp Weiss) a já ne, tak si zase já mohu do zprávy psát o čem chci, no ne?

Tedy v prvním kole divizi A vyzkoušelo 329 hráčů z celého světa a mezi nimi 25 českých hráčů a hráček, divizi B vyzkoušelo 313 hráčů, z toho 22 Čechů – za obě tyto divize se budou také rozdávat výsledky do celoročního žebříčku HALAS ligy. Trochu mě v tomto kontextu překvapilo, že existují hráči (včetně elitních), kteří hráli buď jenom A nebo jenom B. Do divize C se pustilo 215 hráčů, z toho 13 Čechů.

Na čele výsledkové listiny hlavní kategorie se zabydleli Japonci – Ken Endo, Kota Morinishi a Hideaki Jo. Mezi hrstkou těch, kdo stihli za hodinu všech 16 úloh, dále vynikli Matúš Demiger a Kuba Ondroušek. A neztratili se ani další Češi, protože vyřešit vše nebylo samozřejmostí. Kupodivu to nebylo samozřejmostí ani v divizi B, i když tam se to podařilo mnohem více hráčům.

Chcete-li, prostudujte si kompletní výsledky přímo na webu soutěže.

Desítka nejlepších českých výkonu v divizi A byla následující:

  1. (7. místo) Jakub Ondroušek (486,5 bodů)
  2. (11.) Jana Vodičková (427)
  3. (12.) Jan Novotný (422)
  4. (19.) Jana Novotná (398)
  5. (40.) Jakub Hrazdira (321)
  6. (55.) Pavel Kadlečík (291)
  7. (85.) Jiří Hrdina (241)
  8. (95.) Jan Zvěřina (232)
  9. (101.) Veronika Macků (223)
  10. (106.) Pavel Kalhous (210)

Gratulujeme!

A jedeme dál!

Sudokářská část WPF GP má druhé kolo za týden a kousek s úlohami z Francie, jestli se nepletu je to poprvé; a navíc se toto kolo počítá do HALAS ligy v sudoku. Logika pokračuje za 3 týdny druhým kolem, které připravují Slováci.

- 2. 2. 2017 - Krt -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer