Studenti v Jičíně: poprvé!

V zasedací místnosti na městském úřadě v Jičíně zasedli v pátek 24. dubna 2015 žáci 1. a 2. základní školy, aby změřili své síly na prvním ročníku soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku.

Pilotní ročník se neobešel bez drobných organizačních přehmatů, z nichž pouze nespolupracující tiskárna se dotkla přímo soutěžících — diplomy holt budou předány dodatečně. Nezkušenost se více projevila právě na soutěžních výkonech. Žáci byli průměrně mladší než jinde a především na podobné soutěži poprvé. Zdálo se mi, že se konečně uvolnili k týmovému výkonu až při posledním kole, které také rozhodovalo o celkových výsledcích.

V interním meziškolním souboji se nakonec radovala 1. ZŠ, jejíž žáci byli po celou dobu zjevně klidnější a více soustředění. Kompletní výsledky studujte v příloze, prvních 5 míst bylo následujících:

 1. Barbora Capartová, Šárka Egrtová, Viktor Kavka
  (1. ZŠ Jičín, 17. listopadu, 280 bodů)
 2. Anna Špicarová, Marek Jochman, Denisa Zachovalová
  (1. ZŠ Jičín, 17. listopadu, 240 bodů)
 3. Ondřej Matoušek, David Jiřina, Michal Douša
  (2. ZŠ Jičín, Husova, 185 bodů)
 4. Vojtěch Václavů, Tomáš Vraštil, Matouš Tměj
  (2. ZŠ Jičín, Husova, 145 bodů)
 5. Gabriela Kovačiková, Klára Jampílková, Matěj Suchochleb
  (2. ZŠ Jičín, Husova, 130 bodů)

​Na dvou následujících snímcích vidíme dvě vítězná družstva, stříbrné v lavici a vítěze před flipchartem, na němž Jirka Hrdina předváděl v přestávce před vyhlášením svůj postup řešení jednoho sudoku. Za pomoc děkujeme též Heleně Novotné, Pavlu Kadlečíkovi a paní učitelce Šolcové z 2. ZŠ.

- 25. 4. 2015 - Krt -

PřílohaVelikost
Jicin_2015_deti.pdf208.26 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer