Česká reprezentace

Pravidla nominace na MS

Spolek HALAS je členem WPF (World Puzzle Federation – worldpuzzle.org), pod jejíž hlavičkou se konají každoročně mistrovství světa v řešení sudoku a mistrovství světa v řešení logických úloh, v posledních letech v rámci jedné týdenní akce. České reprezentanty na MS vysílá spolek HALAS na základě nominace schválené výborem spolku.

Na mistrovství světa v sudoku i v logice se luští v soutěži jednotlivců a soutěži čtyřčlenných týmů. Soutěž jednotlivců bývá zakončena play-off pro 10 nejlepších. Pro soutěž týmů jsou započítávány výsledky ze soutěže jednotlivců všech členů daného týmu. Čtyřčlenné týmy jsou pro každý účastnický stát označeny podle výkonosti – tým A, tým B, případně další. Získávat medaile a další ocenění mohou pouze členové A týmu dané země, v soutěži jednotlivců i v soutěži týmů. Dalšími kategoriemi, které jsou na MS v posledních letech vyhlašovány, jsou nejlepší soutěžící v kategorii juniorů (pod 19 let), kategorii veteránů (nad 50 let) a nejlepší nováčkové MS. Celkový počet reprezentantů, kteří se mistrovství v daném roce zúčastní, není předem omezen. Konečný stav reflektuje možnosti pořadatele mistrovství a očekávaného zájmu účastníků.

Cílem spolku HALAS ohledně nominace reprezentantů je zajištění nejsilnějších reprezentačních týmů A v daném roce. Další týmy jsou však neméně důležitou součástí celého reprezentačního celku, který svými výkony ovlivňuje dění na mezinárodním poli logických soutěží. Během reprezentační sezóny jsou potencionální reprezentanti oslovováni výborem spolku HALAS, mohou ale i sami dát o sobě vědět, že účast na mistrovství světa je jejich přáním.

Proces nominace je každoročně termínově upraven dáno specifiky daného mistrovství a jeho lokace. První a nejvýhodnější termín platby startovného na MS bývá v měsících červnu či červenci, z tohoto důvodu je i výborem spolku HALAS směřováno úsilí o zjištění zájmu o reprezentaci pro daný rok do tohoto období. Poslední akcí reprezentační sezóny bývá Mistrovství ČR v sudoku v září, po jehož výsledcích dochází k uzavření nominace výborem spolku HALAS a jeho vyhlášení, vč. personálního obsazení čtyřčlenných týmů. Zářijová nominační schůze výboru probíhá volbou 5 členů výboru o kandidátech reprezentace na základě jejich postavení v reprezentačním žebříčku.

Reprezentační sezóna 2022

Během General Assembly WPF dne 13. 2. 2022 bylo odhlasováno dějištěm MS 2022 Polsko. Podrobnosti o MS 2022 budou zveřejněny, jakmile je potvrdí WPF. 

Termínem konání MS 2022 v Krakově je týden od 16. do 23. října 2022. 

Vývoj celé situace najdete v novinkách na našem webu:

17. 2. 2022 - MS 2022 a členská schůze WPF ze dne 13. února 2022
26. 11. 2021 - Členská schůze World Puzzle Federation ze dne 21. listopadu 2021

 

Termíny nominačního procesu pro sezónu 2022:

bude upřesněno

Příprava na MS
  • Oficiální stránky polského svazu - Fundacja Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej SFINKS - najdete na http://sfinks.org.pl/. Na stránkách najdete mimojiné zadání kvalifikačních online turnajů na mistrovství Polska z předešlých let.
  • Kvalifikace na Mistrovství Polska 2022 proběhly na přelomu února a března, finálový turnaj polského mistrovství hostí o víkendu 2. a 3. dubna 2022 Pałac Domaniowski nedaleko Radomi.
Odkazy na online soutěže, které vytvářeli polští autoři

Reprezentační cyklus 2020 - 2021 (bez MS)

Reprezentační cyklus 2019

Reprezentační cyklus 2018

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer