Novinky

Novinky ze světa sudoku a logických úloh.

Podpořte HALAS při nakupování online!

Vážení příznivci našeho spolku, sudoku a logiky,

výbor Hráčské asociace logických her a sudoku po důkladném zvážení odsouhlasil zapojení naší organizace do projektu GIVT, jehož principem je propojení neziskových organizací a internetových obchodů, které má vzory i v zahraničí. Při online nákupu ve vašem oblíbeném internetovém obchodě, když se tam prokliknete ze speciální stránky, můžete způsobit, že obchodník pošle pár korun na náš účet.

Chtěli bychom požádat všechny naše členy a příznivce, aby na nás touto cestou mysleli. Podrobnosti si můžete prostudovat na stránce www.givt.cz. Když jsme prohlíželi seznam zapojených e-shopů, viděli jsme spoustu zajímavých, které alespoň občas využíváme. Věříme, že takový příklad tam najdete i vy. Celá transakce nestojí náš spolek ani vás nic navíc a mohlo by to přinést do rozpočtu pár korun, které se neztratí. Předběžně jsme se domlouvali, že hlavním příjemcem těchto darů by měly být aktivity pro mládež.

Děkujeme za pomoc. Výbor HALAS

- 22. 3. 2016 - Krt -

WPF GP 2020 - české sudoku: překlad bookletu

Čtvrtým kolem pokračuje sudoku WPF Grand Prix a máte se na co těšit, protože zajímavou sadu úloh pro vás připravili čeští autoři Pavel Kadlečík, Petr Lichý, Jan Novotný a Karel Štěrba. Luštit můžete v termínu 27.3. - 30.3.

Jako obvykle přinášíme překlad zadání do češtiny, originální anglický booklet stahujte zde. Příjemnou zábavu a ať se daří.

- 27. 3. 2020 - Gotroch -

 

WPF GP 2020 - švýcarská logika: překlad bookletu (HALAS liga)

Třetím kolem pokračuje logická WPF Grand Prix. Luštit můžete v termínu 13.3. - 16.3, úlohy přichystala švýcarská autorská trojice Esther Naef, Markus Roth, Roger Kohler. Toto kolo WPF GP je zároveň součástí letošního seriálu HALAS ligy.

Jako obvykle přinášíme překlad zadání do češtiny, originální anglický booklet stahujte zde. Příjemnou zábavu a ať se daří.

- 13. 3. 2020 - Gotroch -

 

Informace k aktuálnímu dění vzhledem k pořádání turnajů spolkem HALAS (k 15. 3. 2020)

Vážení luštitelé a přátelé spolku HALAS,

Vláda České republiky vyhlásila z důvodu bezpečnosti a ochrany zdraví pro území České republiky nouzový stav s účinností od 12. 3. 2020 14:00 na 30 dnů. Po tuto dobu jsou pozastaveny veškeré turnajové aktivity spolku HALAS, které byly v tomto období naplánovány. O jejich osudu a vyhlášení náhradních termínů konání vás budeme informovat.

Díky všem za pochopení a neklesejte na mysli.

Pavel Kadlečík (15. 3. 2020)

 


Vážení luštitelé,

rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví dne 10. 3. 2020 došlo k uzavření škol od středy 11. 3. 2020 na dobu neurčitou. Rozhodnutí má vliv na pořádání akcí spolku HALAS, které se konají s partnerskými školami a ve všech případech i přímo v prostorách školských zařízení. Zrušení plánovaného termínu studentského turnaje tříčlenných družstev se týká konkrétně soutěže ve Strážnici (12. 3.), v Praze (17. 3.) a pravděpodobně v Teplicích (24. 3.). Při vyhlášení náhradních termínů jejich konání vás budeme společně se školami informovat.

WPF GP 2020 - maďarské sudoku: překlad bookletu (HALAS liga)

Třetím maďarským kolem pokračuje sudokářská WPF Grand Prix, které je též součástí HALAS ligy. Luštit můžete v termínu 28.2. - 2.3.

Jako obvykle přinášíme překlad zadání do češtiny, originální anglický booklet stahujte zde. Příjemnou zábavu a ať se daří.

- 28. 2. 2020 - Gotroch -

 

Sudoku v Opavě: poosmé!

Osmý ročník soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku proběhl v pondělí 24. února 2020 v Opavě tak, jak je poslední roky zvykem: soutěžící kategorie ZŠ se sjeli na ZŠ TGM Riegrova, kde soutěž řídila Libuše Kovářová; a soutěžící kategorie SŠ dorazili na Slezské gymnázium, kde soutěž řídil Radim Frič.

Na několika školách, které se účastní každoročně, je vidět velmi zdravá kombinace nabývání zkušeností i generační obměny, a tak o skvělé výkony nebývá nouze. Hranice 1000 bodů byla letos pokořena pětkrát v kategorii SŠ i dvakrát v kategorii ZŠ.

výsledky ZŠ

WPF GP 2020 - indická logika: překlad bookletu (HALAS liga)

Druhým kolem pokračuje logická WPF Grand Prix. Luštit můžete v termínu 14.2. - 17.2, úlohy přichystala indická autorská dvojice Prasanna Seshadri, Rakesh Rai. Toto kolo WPF GP je zároveň součástí letošního seriálu HALAS ligy.

Jako obvykle přinášíme překlad zadání do češtiny, originální anglický booklet stahujte zde. Příjemnou zábavu a ať se daří.

- 14. 2. 2020 - Gotroch -

 

Studenti na Jarošce: podeváté!

Nová sezóna soutěží pro tříčlenná studentská družstva začíná.

K devátému ročníku soutěže v řešení sudoku se na Gymnáziu Brno, tř. Kpt. Jaroše v pondělí 10. února 2020 sešlo 40 týmů ze dvou desítek základních a středních škol. Soutěžící se v tradičně nejnabitější konkurenci utkali o postupové příčky a výkony ukazují, že v Brně už jen dostat se mezi odměňovanou první šestku je velikým úspěchem, o medailích nemluvě.

HALAS Newsletter 1-2020

Právě vychází první vydání HALAS Newsletteru v roce 2020.
Připomínáme možnost Úlohy na přání, kde si můžete sami zvolit jakou úlohu chcete luštit a my ji do dalšího čísla připravíme.
Chcete-li newsletter dostávat pravidelně a nepatříte ještě mezi emailové adresáty, napište nám na newsletter@sudokualogika.cz a my si vás přidáme. Budeme také rádi pokud o newsletteru řeknete i vašim přátelům.

Zápis ze schůze výboru konané dne 20. ledna 2020

Zveřejňujeme zápis schůze výboru, která proběhla 20. 1. 2020 formou skype konference, viz její program. I když na všechny body programu nedošlo, po obsahové stránce byla schůze vydatná. K bodu týkajícího se pobočného spolku, který zajišťoval organizaci MS 2018 v Praze, jsme se rozhodli sepsat vyjádření směřované výboru pobočného spolku, které spolu se zápisem přikládáme.

Pavel Kadlečík

Zápis z jednání vyboru spolku č. V/2

Příloha: Vyjádření spolku HALAS pro výbor pobočného spolku Organizační výbor Mistrovství světa 2018 při Hráčské asociaci logických her a sudoku, z. s.

WPF GP 2020 - britské sudoku: překlad bookletu (HALAS liga)

Druhým kolem pokračuje sudokářská WPF Grand Prix. Luštit můžete v termínu 31.1. - 3.2, úlohy přichystal anglický autor Sam Cappleman-Lynes. Toto kolo WPF GP je zároveň první akcí letošního seriálu HALAS ligy.

Jako obvykle přinášíme překlad zadání do češtiny, originální anglický booklet stahujte zde. Příjemnou zábavu a ať se daří.

- 31. 1. 2020 - Gotroch -

 

Soutěž dvojic v sudoku v Teplicích

Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice byla dne 4. 12. 2019 v rámci Dne otevřených dveří pořadatelem soutěže dvojic v sudoku. Ta se konala v budově Obchodní akademie a zúčastnilo se jí 7 dvojic z Teplic a Bíliny, které soutěžily ve dvou kategoriích – žák základní školy s doprovodem a student střední školy s doprovodem. Na obě kategorie čekalo stejné zadání, luštil se mix klasických úloh a variant sudoku od autora Honzy Novotného, na luštění měli soutěžící časový limit 45 minut. Větší zastoupení měli žáci základních škol. V doprovodu svých kamarádů, rodičů, prarodičů či učitelů se o vítězství popralo 5 dvojic, nejmladším účastníkem byl jedenáctiletý Josef Kaláb. Dvě dvojice z domácí Obchodní akademie se pak zúčastnily soutěže ve středoškolské kategorii. Hotelová škola opět připravila pro všechny zúčastněné malé občerstvení, po kterém se při čekání na sečtení výsledků a vyhlášení vítězů jen zaprášilo. smiley

První kola WPF GP 2020 jsou za námi

Osmý ročník mezinárodní online soutěže WPF Grand Prix nabídl během ledna 2020 svá úvodní kola soutěží v sudoku a v logice. Přinášíme přehled výsledků českých hráčů a další informace k průběhu soutěží GP v tomto roce. Pokud jste první kola nestihli, neházejte flintu do žita, již nadcházející víkend vás čeká další runda sudoku, která je navíc započítávána jako první letošní turnaj do kalendáře HALAS ligy 2020.

WPF Sudoku GP

1. kolo - Chorvatsko (3. - 6. 1. 2020)

Výsledky TOP10 českých hráček a hráčů:

1. (3. celkově) Jan Zvěřina (819,8 bodů)
2. (5.) Jakub Ondroušek (773,5)
3. (9.) Jan Novotný (694,3)
4. (14.) Jana Novotná (544)
5. (56.) Veronika Macků (409)
6. (59.) Jana Vodičková (405)
7. (62.) Jan Vondruška (393)
8. (75.) Jakub Hrazdira (371)
9. (78.) Michal Matyska (368)
10. (81.) Adam Šuráň (355)

Kompletní výsledky kola najdete zde.

Informace o schůzi výboru 20. 1. 2020

WPF Puzzle GP (srbská logika: překlad bookletu)

Právě probíhá první kolo letošního WPF Puzzle GP. První kolo tohoto logického seriálu můžete luštit v termínu 17. až 20. ledna. Úlohy připravují autoři ze Srbska.

Anglický originál instruktážního bookletu najdete zde, nicméně je třeba upozornit, že bodové hodnoty u úloh úplně přesně neodpovídají hodotám v soutěžním bookletu (pokud to mezitím správci stránek gp.worldpuzzle.org neopravili). Ale v rámci našeho překladu najdete správné body.

- 18. 1. 2020 - Gotroch -

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer