Řešte s námi!

Dlouhodobá soutěž v řešení logických úloh a sudoku

Netušíte, o čem je řešení logických úloh a sudoku? Dlouhodobá soutěž je příležitost, jak se seznámit s tímto světem v jeho plné šíři a bohatosti! Jste zkušení luštitelé a stále hledáte nové výzvy? Dlouhodobá soutěž je dobrá příležitost potkat zajímavé úlohy! Cítíte se být někde mezi? Dlouhodobá soutěž je tu i pro vás, na jednodušší úloze se rozcvičíte a na těžší máte celý týden! A můžete se se také ve fóru zeptat ostatních na radu. Jste autory logických úloh nebo jimi chcete být? Dlouhodobá soutěž je to správné místo, kde prezentovat své perly! Řešte s námi!!

Systém soutěže

Každé kolo soutěže trvá jeden týden, od pondělí 0:01 do neděle 23:59. Zveřejněny budou vždy dvě úlohy, jedna menší, snazší, druhá větší, náročnější. Jeden týden budou úlohy z oblasti sudoku, druhý týden na prostřídání z širší rodiny logických úloh. Úkolem hráčů je najít si kdykoliv během týdne čas a předložené úlohy vyřešit. Na čase absolutně nezáleží. Jediné, co je potřeba, je do neděle večer odevzdat správné řešení do formuláře na těchto stránkách.

Za jednu vyřešenou úlohu dostanete do dlouhodobé tabulky jeden bod, pokud vyřešíte obě úlohy z týdenní sady, dostanete body dva. Dlouhodobá tabulka ukazuje součet bodů za posledních 10 týdnů. Chceme umožnit novým hráčům, aby se kdykoliv zapojili do soutěže a mohli se snažit dosáhnout na piedestal těch, kdo se budou pyšnit plným počtem bodů. To je výzva.

Podbarvený odkaz vede na samostatnou stránku aktuálního kola, kde si můžete prohlédnout zadání úloh, stáhnout si jej v pdf souboru a vytisknout. Na stejné stránce také naleznete formulář k zadání odpovědí. Způsob zadávání odpovědí je u formuláře uveden, liší se úlohu od úlohy, většinou je úkolem vypsat některý řádek z tabulky.

POZOR: Pouze výkon přihlášených uživatelů se bezpečně uloží do databáze. Jako nepřihlášení se můžete podívat na úlohy a stáhnout si zadání. Pro odevzdání řešení se přihlašte. Pokud nemáte dosud účet na těchto stránkách, pak se zaregistrujte se. Nestojí to nic, jen malý kousek času. Získáte možnost komentovat úlohy, a tak se plnohodnotně zúčastnit dlouhodobé soutěže.

Při odesílání řešení budete také vyzváni k vyplnění vašeho hodnocení, chceme slyšet na škále 1-10 bodů, jak se vám úloha líbila. Hodnocením úloh se tak dlouhodobá zároveň stává soutěží autorskou.

Výsledky se počítají za posledních 10 týdnů a za celou dobu trvání dlouhodobé soutěže. Každému luštiteli, který zvládl všechny úlohy posledních 10 kol, svítí u jména dvacítka a za zvládnutí obou úloh aktuálního kola je uvedeno +2.

V archivu naleznete úlohy z předchozích kol, jejich řešení, jméno autora úlohy a průměrné hodnocení úlohy hráči. To abyste tušili, na kterou úlohu určitě stojí za to se podívat. Deset nejlépe hodnocených úloh každého roku naleznete ve výběru Best of dlouhodobé soutěže.

Ve fóru pak předpokládáme živou debatu o zajímavých úlohách a tajuplných zákoutích jejich řešení. Protože tu nehrajeme o ceny, ale o dobrý pocit z překonané úlohy, nebojte se třeba vzájemně podpořit drobným pošťouchnutím. Upozorněním k zadávání příspěvku do fóra je, že pokud založíte nové téma, váš příspěvek se bohužel automaticky nezobrazí na čelní straně našeho webu jako aktuální téma. Aby se tak stalo, prosíme přidejte ještě jeden příspěvek do stejného vlákna (tj. odpovězte si :-)) a pak se již zadaří. Děkujeme za trpělivost s námi.

Výzva pro autory

Jak jste již mohli číst více, chápeme tuto dlouhodobou soutěž také jako soutěž autorskou. Máte-li v šuplíku schovanou nějakou pěknou úlohu, kterou chcete představit široké veřejnosti, sem s ní! Nemusíte se vůbec bát, zda se vaše úloha pro soutěž hodí či ne, snažíme se publikovat vše, co nám přijde pod ruku. Pokud nemáte dvojici úloh do jednoho kola, zařadíme vaši úlohu s úlohou jinou nebo se pokusíme vytvořit podobného kamaráda.

Tým DS

Douhodobou soutěž vám přináší v sudokové části Jitka (uživatelský účet medvido) a v logické části Míša (uživatelský účet tobi). Záležitosti technického rázu řeší diCarlo (uživatelský účet kousek-nebe). Pokud chcete uveřejnit vaše autorská díla, poradit s řešením úlohy či nám pomoci nápady vylepšit soutěž, neváhejte se nám ozvat ve fóru či napsat soukromou zprávu. Ať vám to luští!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer