Řešte s námi!

Dlouhodobá soutěž v řešení logických úloh a sudoku

Netušíte, o čem je řešení logických úloh a sudoku? Dlouhodobá soutěž je příležitost, jak se seznámit s tímto světem v jeho plné šíři a bohatosti! Jste zkušení luštitelé a stále hledáte nové výzvy? Dlouhodobá soutěž je dobrá příležitost potkat zajímavé úlohy! Cítíte se být někde mezi? Dlouhodobá soutěž je tu i pro vás, na jednodušší úloze se rozcvičíte a na těžší máte celý týden! A můžete se se také ve fóru zeptat ostatních na radu. Jste známými či utajenými autory logických úloh? Dlouhodobá soutěž je to správné místo, kde prezentovat své perly! Řešte s námi!!

Systém soutěže

Každé kolo soutěže trvá jeden týden, od pondělí 0:01 do neděle 23:59. Zveřejněny budou vždy dvě úlohy, jedna menší, snazší, druhá větší, náročnější. Jeden týden budou úlohy z oblasti sudoku, druhý týden na prostřídání z širší rodiny logických úloh. Úkolem hráčů je najít si kdykoliv během týdne čas a předložené úlohy vyřešit. Na čase absolutně nezáleží. Jediné, co je potřeba, je do neděle večer odevzdat správné řešení do formuláře na těchto stránkách.

Hodnocení: Za jednu vyřešenou úlohu dostanete do dlouhodobé tabulky jeden bod, pokud vyřešíte obě úlohy z týdenní sady, dostanete body dva. Dlouhodobá tabulka bude ukazovat součet bodů za posledních 10 týdnů. Chceme umožnit novým hráčům, aby se kdykoliv zapojili do soutěže a mohli se snažit dosáhnout na piedestal těch, kdo se budou pyšnit plným počtem bodů. To je výzva! Láká vás? Řešte s námi!!

Aktuální zadání (alternativní stránka)

Podbarvený odkaz vede na samostatnou stránku aktuálního kola, kde si můžete prohlédnout zadání úloh, stáhnout si jej v pdf souboru a vytisknout. Na stejné stránce také naleznete formulář k zadání odpovědí. Způsob zadávání odpovědí je u formuláře uveden, liší se úlohu od úlohy, většinou je úkolem vypsat některý řádek z tabulky.

POZOR! Pouze výkon přihlášených uživatelů se bezpečně uloží do databáze! Jako nepřihlášení se můžete podívat na úlohy a stáhnout si zadání. Ale pro odevzdání řešení se, prosím přihlašte! (Nemáte dosud účet na těchto stránkách? Registrujte se! Nestojí to nic, jen malý kousek času. Získáte možnost komentovat. A také se plnohodnotně účastniti této soutěže.)

Při odesílání řešení budete také vyzváni k vyplnění vašeho hodnocení, chceme slyšet na škále 1-10 bodů, jak se vám úloha líbila. A bude se tak zároveň vlastně jednat o dlouhodobou soutěž autorskou.

Další důležité odkazy:

Vysvětlovat, jak najít své jméno ve výsledcích, to snad nemusím.

V archivu naleznete úlohy z předchozích kol, jejich řešení a průměrné hodnocení. To abyste tušili, na kterou úlohu určitě stojí za to se podívat.

Ve fóru pak předpokládáme živou debatu o zajímavých úlohách a tajuplných zákoutích jejich řešení. Protože tu nehrajeme o ceny, ale o dobrý pocit z překonané úlohy, nebojte se třeba vzájemně podpořit drobným pošťouchnutím.

Výzva pro autory!!

Jak jste již mohli číst více, chápeme tuto dlouhodobou soutěž také jako soutěž autorskou. Máte-li v šuplíku schovanou nějakou pěknou úlohu, kterou chcete představit široké veřejnosti, sem s ní! A třeba i někoho s prázdným šuplíkem právě tato soutěž inspiruje k počátečním krokům na poli tvorby.

S problematikou autorskou se obracejte na Honzu Novotného (uživatel KrtekHonza) nebo na Jirku Hrdinu (uživatel jhrdina). A to meziuživatelskou zprávou zde na webu, nebo mailem, pokud jej znáte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer