WPF GP 2024 (indické sudoku: překlad bookletu)

Sedmým kolem pokračuje WPF Sudoku GP. Úlohy připravují autoři z Indie. Luštit můžete v termínu 5.-10. července.
Originální anglický booklet najdete zde.

Přejeme hodně zdaru při luštění.

- 5. 7. 2024 - Gotroch -

 

1.-5. Classic Sudoku (22, 26, 27, 36, 56 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3.

6. Odd/Even Sudoku (23 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Políčka s kroužkem obsahují výhradně liché číslice, políčka s čtvercem obsahují výhradně sudé číslice.

7. Irregular Sudoku (30 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených nepravidelných oblastech.

8. Outside 234 Sudoku (56 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Čísla na okraji tabulky se musí objevit vždy ve 2., 3. nebo 4. políčku z daného směru.

9. Quad Sums Sudoku (70 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Černé kolečko v průsečíku čar značí, že ve čtyřech sousedních políčkách se nachází jedno číslo, které je součtem ostatních tří čísel. Kolečky nejsou označena úplně všechna místa v tabulce, kde toto pravidlo platí.

10. Quadruple Sudoku (74 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Každá sada čtyř malých číslic v průsečíku dvou čar značí číslice, které se nacházejí ve čtyřech sousedních políčkách.

11. 0-8 Arrow Sudoku (102 bodů): Vyplňte tabulku čísly 0 až 8 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Číslo v buňce s kroužkem musí být rovno součtu čísel v buňkách, kterými prochází připojená šipka. Čísla na šipce se mohou opakovat.

12. XV Sudoku (138 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Všechny dvojice stranou sousedících polí, jejichž součet je 5, jsou označeny symbolem V. Všechny dvojice stranou sousedících polí, jejichž součet je 10, jsou označeny symbolem X. Dvojice, které neobsahují symboly V nebo X, nemohou obsahovat číslice, jejichž součet je 5 nebo 10.

přeložil Jakub Hrazdira

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer