Archiv studentských soutěží

Soutěže tříčlenných družstev pro studenty ZŠ a SŠ pořádá spolek HALAS od roku 2011. Regionální kola jsou organizvána díky spolupráci se školami z rúzných koutů naší vlasti. Od roku 2017 (s výjimkou let 2020 a 2021) se koná celostátní finále soutěže, do kterého postupují nejlepší týmy podle výsledků regionálních kol. Třístupňový systém soutěže je doplněn školními koly, pro které připravujeme materiály na žádost škol.

Juniorské mistrovství České republiky v sudoku bylo prvně součástí soutěž Mistrovství republiky v sudoku (MČRS) v roce 2014 v Brně. V současné době je juniorské mistrovství pořádáno v kategoriích do 15 let, do 18 let a do 21 let a vyhlašováno z výsledků tří soutěžních kol během sobotního programu MČRS.

Juniorské kategorie do 15 let, do 18 let a 21 let v rámci Mistrovství České republiky v logice byly vyhlášeny v roce 2019 se snahou rozšířit juniorské soutěže v řešení logických úloh do budoucna. Pevné místo v kalendáři soutěží spolku HALAS drží Akademické mistrovství republiky v sudoku (MAČR), kde se soutěží v kategorii Žák (ZŠ či SŠ), Akademik (posluchač vysoké školy), Učitel (pro pedagogy všech stupňů) a kategorii Open pro dospělé (viz rozcestník MAČR).

Pro představu, jak naše soutěže probíhají, koukněte na  reportáže ze soutěží pro studenty ZŠ a SŠ, které byly pořádány ve spolupráci se spolkem HALAS.

 

Na dálku pořádané soutěže pro školy v celé republice vznikly tak trochu kvůli covidovým opatřením, přestože nápad rozšířit soutěže i mimo místa, kde jsme schopni uspořádat soutěž naživo, vznikl s našich hlavách už dávno. Jedná se o soutěže, které si uspořádá každá škola u sebe "doma", ale výsledky si mohou žáci porovnat napříč školami, protože každá kategorie má jednotné zadání pro žáky z celé republiky.

Největším rozdílem od našich turnajů pořádaných naživo je to, že každá kategorie má svou vlastní obtížnost zadání. V soutěži Podzimní sudoku jsme měli velmi pozitivní ohlasy právě na obtížnost zadání pro žáky 1. stupně ZŠ, protože si mohl zaluštit opravdu každý, kdo alespoň občas nějakou tabulku vyluští.

 

 

- zpět do sekce Pro školy -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer