Archiv studentských soutěží

Soutěže tříčlenných družstev pro studenty ZŠ a SŠ pořádá spolek HALAS od roku 2011. Regionální kola jsou organizvána díky spolupráci se školami z rúzných koutů naší vlasti. Od roku 2017 (s výjimkou let 2020 a 2021) se koná celostátní finále soutěže, do kterého postupují nejlepší týmy podle výsledků regionálních kol. Třístupňový systém soutěže je doplněn školními koly, pro které připravujeme materiály na žádost škol.

Juniorské mistrovství České republiky v sudoku bylo prvně součástí soutěž Mistrovství republiky v sudoku (MČRS) v roce 2014 v Brně. V současné době je juniorské mistrovství pořádáno v kategoriích do 15 let, do 18 let a do 21 let a vyhlašováno z výsledků tří soutěžních kol během sobotního programu MČRS.

Juniorské kategorie do 15 let, do 18 let a 21 let v rámci Mistrovství České republiky v logice byly vyhlášeny v roce 2019 se snahou rozšířit juniorské soutěže v řešení logických úloh do budoucna. Pevné místo v kalendáři soutěží spolku HALAS drží Akademické mistrovství republiky v sudoku (MAČR), kde se soutěží v kategorii Žák (ZŠ či SŠ), Akademik (posluchač vysoké školy), Učitel (pro pedagogy všech stupňů) a kategorii Open pro dospělé (viz rozcestník MAČR).

Pro představu, jak naše soutěže probíhají, koukněte na  reportáže ze všech soutěží pro studenty ZŠ a SŠ, které byly pořádány ve spolupráci se spolkem HALAS.

- zpět do sekce Pro školy -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer