Podzimní sudoku

AKTUÁLNĚ: Výsledky pro všechny kategorie byly rozeslány všem, kteří nám zaslali výsledky svých žáků. Pokud vám měly dorazit a nestalo se, podívejte se prosím nejprve do spamu, pokud je nenajdete tam, napište nám na info@sudokualogika.cz.
 
Výsledky 1. ročníku soutěže Podzimní sudoku
Kategorie 1. stupeň ZŠ
V nejmladší kategorii soutěžilo 496 žáků a mnoho dalších si zaluštilo jen tak pro radost. Nejúspěšnějšími řešiteli se stali Matyáš Žábenský (ZŠ Choryně) a Vojtěch Morávek (Svobodná základní škola Jablonec nad Nisou). Oba kluci stihli v časovém limitu 40 minut vyřešit všechna sudoku a ziskem 56 bodů vybojovali dělené první místo.  Ziskem 53 bodů se na třetím místě umístil Ondřej Tvrdý (taktéž ze Svobodné základní školy, Jablonec nad Nisou).
Hranici 50 bodů nakonec pokořilo celkem 10 soutěžících, kromě výše zmíněných ze ZŠ Křepice, ZŠ Čebín, ZŠ Burešova, čtyřnásobné zastoupení v první destíce měla ZŠ Vodňanská z Prachatic.
 
Kategorie 2. stupeň ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií
Prostřední kategorie byla co do počtu soutěžících nejvíce zastoupená. Soutěžilo 702 žáků.
Na 1. místě skončila Kristina Beránková (ZŠ Sadská), která jako jediná zvládla vyřešit všechny úlohy a ještě ušetřit přes 4 minuty soutěžního času. Všechna sudoku stihla v časovém limitu 40 minut vyřešit také Tereza Svobodová (Základní škola MUDr. Emílie Lukášové a Klegova) a zajistila si tím 2. místo. Na 3. místě se umístila Eva Martikánová (ZŠ Opava, Otická 1).
 
Kategorie střední školy
Kategorii nejstarších žáků ovládli mezi 381 soutěžícími bojovníci z brněnské "Jarošky", 1. místo Anh Linh Tran, 2. místo Martina Krbůšová a 3. místo Vít Vlach (Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše 14). Kromě šesti soutěžících z tohoto gymnázia se na prvních jedenácti pozicích objevili mladí sudokáři z Nové Paky, Hlinska, Příbrami a Hradce Králové.
 
Děkujeme všem soutěžícím za účast, učitelům za organizaci soutěže na svých školách a úžasnou zpětnou vazbu, která nás při práci s mládeží žene kupředu.
 
Zadání pro všechny tři kategorie najdete volně dostupné dole na této stránce. Řešení klasických sudoku na první straně je pro všechny kategorie stejné, mladší žáci dostali zadaných pouze více čísel. Variantní sudoku na druhé straně je i typově více přizpůsobené věku a znalostem soutěžících v jednotlivých kategoriích.
 
 
Soutěž v řešení sudoku pro jednotlivce (proběhla od 1. 12. 2021 do 22.12.2021)
Přestože nám vládní opatření opět hodně věcí komplikují, rozhodli jsme se i tak uspořádat 1. ročník Podzimní soutěže v řešení sudoku pro jednotlivce pro žáky základních a středních škol. Na rozdíl od předchozích souteží, které jsme pro nejmladší generaci pořádali, bude zadání různé pro každou ze tří kategorií. Vyslyšeli jsme tak prosby především žáků 1. stupně, kteří s těžšími úlohami bojovali sice opravdu statečně, ovšem rádi by si zaluštili také něco přiměřenějšího jejich věku.
 
Cílem této soutěže je především nabídnout žákům možnost si dobře zaluštit a na chvilku a odreagovat od každodenní rutiny. Vzhledem k situaci prozatím nebude tato soutěž postupová, do budoucích ročníků ale nic takového nevylučujeme.
 
O soutěži
Soutěž bude probíhat v průběhu prosince na domovské škole žáků. Soutěžící dostanou od svého učitele zadání s úlohami a během 40 minut se pokusí správně vyřešit různé tabulky sudoku, které budou obodované podle obtížnosti. S pomocí učitelů na školách, kteří soutěž opraví a vyhodnotí dáme dohromady výsledkové listiny z jednotlivých škol a vytvoříme hromadnou výsledkovou listinu pro každou kategorii za celou republiku.
 
Kdy (soutěž prodloužena): Kdykoliv od středy 1. prosince do pátku 17. prosince do středy 22. prosince, výsledky zašlete prosím nejpozději 23. prosince.
 
Časová náročnost: 40 minut luštění pro žáky (i s instrukcemi se zvládne v jedné vyučovací hodině).
 
Kde: Individuálně na každé škole podle aktuálních možností. Je možné uspořádat běžné školní kolo nebo dát žákům ve výuce jakéhokoliv předmětu, aby se nemuseli míchat s žáky z jiných tříd.
 
Jak získat zadání pro své žáky: Zadání i řešení potřebné k následnému opravování vám zašleme na e-mail po krátké nezávazné registraci prostřednictvím tohoto formuláře. Registrovat do soutěže se můžete kdykoliv, v této době ale obecně platí, že čím dřív, tím lépe, protože pak taky můžeme být už všichni doma.
 
Kategorie
  • 1. stupeň základních škol
  • 2. stupeň základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií
  • střední školy

- zpět do sekce Pro školy -

PřílohaVelikost
Podzimní sudoku ZŠ1 zadání a řešení.pdf548.22 KB
Podzimní sudoku ZŠ2 zadání a řešení.pdf512.26 KB
Podzimní sudoku SŠ zadání a řešení.pdf422.94 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer