HALAS pro žáky, studenty, učitele...

Hráčská asociace logických her a sudoku, z. s., pořádá ve spolupráci se školami a dalšími subjekty soutěže v řešení sudoku a logických úloh pro žáky a studenty všech věkových kategorií.
Dále nabízíme žákům a učitelům materiály k luštění v průběhu školního roku, online studentská liga běží nepřetržitě i během prázdnin.


Aktuálně

Soutež družstev v řešení sudoku

Soutěž pro žáky základních a středních škol

 

Aktivity probíhající celý (školní) rok

Nejanči a mysli!

Spousta luštění (nejen) pro děti vychází každých 14 dní během školního roku.

Studentská liga

Každý den nové sudoku k řešení (online)


Program soutěží pro školní rok 2023/2024

Tento program se v průběhu roku může změnit. Doufáme ale, že vše půjde podle plánu a podaří se zorganizovat všechny následující soutěže.

V Brně 16. září 2023 proběhlo v rámci dvoudenního Mistrovství ČR v řešení sudoku Juniorské mistrovství ČR v řešení sudoku 2023. Pro toto mistrovstí byly vypsány kategorie do 15, 18 a 21 let. Tentýž den se také bude konat Mistrovství ČR v řešení sudoku tříčlenných družstev 2023. (aktualizováno 2.11.2023)
 

Do oblíbeného předvánočního termínu se nám vrátí soutěž v řešení sudoku pro jednotlivce s  názvem (Pod)zimní sudoku, která proběhne podle možností každé školy v průběhu prosince. Zadání bude opět různé pro 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy. S pravidly variant sudoku, které se v soutěži objeví, je možné se předem seznámit v archivu Nejanči a mysli!. Seznam variant pro jednotlivé kategorie bude zveřejněný nejpozději na konci listopadu. 

Obdobná soutěž pro jednotlivce, tentokrát v řešení jiných logických hlavolamů, než je sudoku, proběhne v průběhu února. Žáci budou moci řešit různé logické úlohy, obtížnost bude různá pro 3 kategorie. Jednotlivé typy budou opět známy předem a budeme opět čerpat ze známých variant z Nejanči a mysli!.

Ve 2. pololetí se bude konat Soutěž tříčlenných družstev v řešení sudoku, která má už dlouholetou tradici, a po covidové pauze se nám ji v loňském roce podařilo obnovit.
Seznam všech regionálních kol bude zveřejněn na konci 1. pololetí. K pořádání regionálních kol budou předně osloveny školy z minulých ročníků. Pokud se ve vašem okolí regionální kolo nekonalo a měli byste o pořádání či bližší informace o náročnosti této akce zájem, napište nám prosím nejpozději do konce prosince na e-mail prodeti@sudokualogika.cz.

 


Archiv soutěží z předešlých let

Materiály k tréninku

Školy pořádající regionální kola

 

                           

 

             

 

 

 

Na finále studentských soutěží zve

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer