Čeští reprezentanti zvítězili v mezinárodní Croco-lize!!

V pondělí 19. května 2014 skončil druhý ročník CrocoLigy — týmové soutěže v řešení logických úloh pořádané na německém serveru croco-puzzle. (Více informací o tomto serveru, kde vřele doporučujeme logicky soutěžit, najdete na stránce http://sudokualogika.cz/node/704.)

Právě poslední kolo definitivně rozhodlo o tom, že jeden ze čtyř českých týmů skončil v této prestižní mezinárodní soutěži na prvním místě v elitní první lize. S trochou nadsázky to lze srovnat se zlatou medailí z mistrovství světa, protože v této soutěži bojují reprezentanti všech logických velmocí.

O systému soutěže si můžete přečíst na stránce http://sudokualogika.cz/node/709.

Czech tým v CrocoLize 2013/14

V průběhu sezóny jsme se utkali se všemi 15 ostatními týmy z první ligy a podařilo se třináctkrát vyhrát a dvakrát remizovat (12:12). Což znamená, že i po dvou sezónách (30 utkání) zůstáváme jediným neporaženým týmem. Někdy to viselo na vlásku, ale nakonec štěstí drželo v klíčových momentech s námi. (Možná proto, aby vyvážilo naopak situace, kdy jediná sekunda nebo jediné špatné políčko stálo proti nám.)

Situace v první lize byla hodně napínavá po celou sezónu. V její úvodní části soupeře drtili Srbští aligátoři, ale po Vánocích odpadli. Naopak po slabším (smolném) úvodu se vzchopili Slováci (Peter Hudák, Pišta Gašpar, Matej Uher a Matúš Demiger), kteří po loňském postupu ze druhé ligy patřili mezi favority i v kategorii elitní; v druhé polovině soutěže zválcovali papírově slabší týmy a protáhli se na pěkné třetí místo. Zvláštní bylo vystupování Japonců, kteří oproti minulé sezóně někde poztráceli některé hráče; hráli de facto ve třech a místo obhajoby bronzu skončili v druhé polovině tabulky.

O vítězství rozhodoval — stejně jako loni — v posledním kole přímý souboj mezi německým týmem tba a českým áčkem. Letos byli papírovým favoritem Němci v čele se třetím a čtvrtým hráčem dlouhodobého žebříčku (pwahs a MaM). Češi naopak měli výhodu náskoku po 14 kolech a stačila jim remíza. Což se nakonec přesně stalo, a třebaže o tom rozhodovaly jednotky sekund, odveta za loňský ročník je sladká a my můžeme slavit český triumf ve velmi prestižní soutěži.

Bodové příspěvky jednotlivých hráčů:

  • Kuba Ondroušek = 48 bodů (24-0-6)
  • Jana Břízová = 44 bodů (22-0-8)
  • Jana Vodičková = 44 bodů (22-0-8)
  • Honza Novotný = 38 bodů (19-0-11)
  • Kuba Hrazdira = 38 bodů (19-0-11)
  • Michal Matyska = 13 bodů (6-1-23)

K suchým číslům nutno dodat, že rozdílení úloh podle jejich typů je vždy součástí strategie a přípravy na soupeře. A body každého byly v některém utkání klíčové.

Další české týmy

Další dva české týmy se utkaly v rámci třetí ligy, souboj XY vs Z skončil 20:4, což zřejmě naznačilo možnosti obou skupin. Tým Czech Z po loňském sestupu stabilizoval své postavení na pěkném 7. místě ve třetí lize, s pozitivní bilancí 7 výher, 4 remízy a 4 porážky. Tým Czech XY byl ještě úspěšnější, s bilancí 12 výher a 3 porážek skončil ve třetí lize na 2. místě, což znamená, že v příští sezóně bude válčit o patro výše. Čtvrtý český tým vznikl až pro druhou sezónu, takže byl nasazen do poslední, čtvrté ligy, kde působil s bilancí 7 výher, 4 remízy a 3 porážky a skončil na 5. místě.

Pokud někdo další má zájem „reprezentovat“ republiku v dalších českých týmech, komentáře u tohoto článku mohou být ideální příležitostí k sehnání spoluhráčů.

Další sezóna

Další sezóna začne v září 2014. Takže znovu opakuji, že je spousta času složit další týmy a o prázdninách se rozehrát a na novou sezónu dobře připravit. V první lize máme co obhajovat, na medailových pozicích se nám určitě líbí. Ale bude sympatické, když i další české týmy budou následovat příkladu XY a probublají systémem směrem nahoru.

Do první ligy postoupily silné reprezentační týmy Estonska (TiiT Vunk a spol.) a Polska (Jan Mrozovski a spol.). Uvidíme, jak se jim bude dařit. Pro české áčko je to spíše varovná zpráva, protože už nebude zdaleka samozřejmé, že Sudoku + Kuba Ondroušek = 2 body smiley

- 19. 5. 2014 - Krt -

Gratulace

Jste borci, přátelé.
Gratulace z konce abecedy.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer