Týmová Croco-liga: po podzimu

V neděli 15. 12. 2013 skončilo šesté kolo druhého ročníku týmové ligy na webu croco-puzzle a s ním podzimní část sezóny. Tato pauza asi souvisí částečně s fotbalovou analogií celé soutěže a také se svátky, kdy může být někomu nepříjemné zabývat se logikou; třebaže sníh by v řešení po internetu zrovna nepřekážel.

Jak vypadají v polovině, nebo spíše třetině, soutěže tabulky.

Potěšující je pohled na čelo první ligy, kde trůní Czech Team s 11 body za 5 výher a 1 remízu. Nutno poznamet, že některá vítězství byla šťastná, především to poslední, kdy jeden ze soupeřů neodehrál své úlohy. Ale na to se historie ptát nebude. Stejně tak se historie nebude ptát, kdo byl první před Vánoci; zajíci se budou sčítat až po dalších 10 honech. Doufejme tedy, že Jakubové, Jany, Krtek i Michal udrží pevnou mušku i od ledna do května.

Ve třetí lize bojují hned dva české týmy. Třeskuté derby je v plánu až v březnu. V podzimních šesti kolech oba týmy shodně vybojovaly 8 bodů a drží se na pěkné 5., resp. 6. pozici.

Ve čtvrté lize se zabydluje tým Czech Q. Po bodově silném začátku přišly dvě porážky s adepty postupu. Účtem podzimu je tak 6 bodů a průběžná 7. příčka.

Chcete-li, studujte podrobné tabulky!

Ještě bych připomněl, že v denní soutěž individuální nově zahrnuje jedinou tabulku denně, ručně tvořenou, někdy apletovou, někdy na tisk a každopádně s příjemnou možnosti dohrávat až týden zpětně. Takže máte-li chuť, zapojte se také do řešení zajímavých logických úloh. Kdyby vám dělala potíže němčina a ovládání, ozvěte se!

- 17. 12. 2013 - Krt -

Croco-puzzle: slovníček

Na krokodýlech se v posledních měsících objevují stále častěji nové typy úloh. A tak hraje jistou roli překlad pravidel z němčiny. Chceme vám to usnadnit, pročež připravujeme malý slovníček.

viz http://sudokualogika.cz/node/860

Z malého slovníčku asi časem bude velký, ale abecední řazení by mělo pro přehlednost stačit.

Překládá Jana Zachová (díky!!) a na web překlápí Krtek. S jistým zpožděním. Takže, pokud na krokodýlech luštíte a chcete být o překladech informováni hned jak vyjdou, musíte se dostat na mail-list Jany70. (Nemáte-li na ni kontakt, napište zprávu uživateli KrtekHonza nebo jana70.)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer