MS 2022 a členská schůze WPF ze dne 13. února 2022

Dějištěm MS 2022 bylo potvrzeno Polsko. Přinášíme vývoj dění a poznámky z členské schůze WPF ze dne 13. 2. 2022.

Debata o podobě MS 2022 pokračovala emaily od poslední členské schůze WPF (zvané General Assembly, zkr. GA) konané 21. 11. 2021. Před únorovou GA byly rozeslány dotazníky, jak se k účasti na MS v Polsku, které bylo nejpravděpodobnější variantou, jako členská země WPF stavíme.

Otázky mířily směrem, zda bychom se živého MS v Polsku vůbec zúčastnili? Dále zda by naše kroky ovlivnilo, když by MS bylo menší akcí , než je obvyklé, či nebylo vyhlášeno jako MS, nýbrž „pouze“ jako mezinárodní akce? Dotazy vycházely z nejistoty, zda se v covidové situaci budou chtít vůbec státy zúčastnit. Třetím dotazem bylo, zda jsme ochotni zaplatit startovné účastníků dříve, než je obvyklé z důvodů nároků vybraných hotelů na polské pořadatele MS? A zda by živé MS mělo být pouze pro očkované, nebo i pro všechny, kteří se prokáží negativním testem, a zda vyžadovat nošení ochranných pomůcek?

My jsme situaci s hráči neprobírali, naší odpovědí bylo, že se MS určitě zúčastníme už z důvodu blízkosti lokality. A předpokládáme, že bude od nás zájem, i když by to nebylo MS ve své 100 % podobě. Přesto nemůžeme zaručit, že se zúčastnit bude chtít každý vzhledem ke covidové situaci. Depozit za hráče bychom byli ochotni zaplatit dříve, ale rádi bychom znali podrobnosti o termínech, zárukách v případě covidu a obecně ocenili vyšší přísun informací. Chceme se spojit přímo s polskými organizátory. Požadavky na vakcinaci, testy a roušky se budou odvíjet od situace v hostitelské zemi (a od tamních vyhlášených nařízení). Předpokládáme, že naši hráči, kteří se vydají do zahraničí na mezinárodní akci, budou s podobnými požadavky počítat.

Těsně před GA 13. 12. dorazily další detaily. Vedle možných termínů MS datovaných do půli září a na začátek října byla uvedena výše startovného:

  • 320 euro za účast na MS v sudoku,
  • 420 euro za účast na MS v logice,
  • 600 euro za účast na obou MS.

Při platbě do konce dubna bychom platili pouze 90% ceny, do konce května 100 % ceny atd., tyto a další podrobnosti by se oznámily až s definitivním potvrzením lokality, termínu a podmínek. Dále byl poskytnut přehled o podmínkách cestování do Polska, pořádání akcí a kde hledat aktuální informace o situaci v Polsku. Následně proběhla očekávaná diskuze během členské schůze.

 

WPF General Assembly dne 13. 2. 2022

Hlavním bodem členské schůze bylo MS 2022. Dalšími body okolnosti hospodaření WPF a  krátce bylo diskutováno o komunikaci v rámci komunity.

MS 2022 v Polsku – jeho termín a místo

Dříve oznamované termíny jsou  pasé a nyní platí, že pro pořadateli vybraný hotel u Krakova je možný termín 16. až 23. října 2022. Jinak platí dříve zmíněné, že hráčská kapacita dějiště je 200 účastníků při dodržení přepokládaných opatření, ubytovací kapacity hotelu jsou vyšší.

Tomasz Krajewski, který jako hlavní kápo vše ohledně MS v Polsku zařizuje, dále při dotazech zmínil, že pokud by byl zájem o dřívější termín (= v září), je nutné znovu aktualizovat pátrání po hotelech v Polsku (současné podmínky a lokalita vycházela nejlépe z dat z loňského roku a ceny se mění). V případě zářijového termínu ale musíme počítat, že hotely budou chtít cca 40-50 % nákladů zaplatit předem. Další potenciální lokalitou je asi jen Varšava, další místa v Polsku (zmíněn Gdaňsk) sice mají mezinárodní letiště, ale nic tam nelítá. Přičemž Varšava je obecně dražší než Krakov.

MS 2022 v Polsku - refundace

Z polské strany bylo zmíněno, jak by se situace vyvíjela při odhlášení z MS 2022. Pokud by se někdo z hráčů odhlásil cca 2 měsíce předem, předpokládají, že by dostal nazpět 50-60 % zaplacené částky, kdyby pouze pár dní předem, tak může čekat asi jen 10 %.

Bylo navrženo, aby si hráči zjistili, jak je to s možností pojištění nákladů cesty v jejich vlastní zemi, která prý podle zkušeností v Polsku zahrnuje covidové okolnosti (= že lze dostat něco nazpět v případě nemoci či karantény).

Padl z pléna dotaz, zda lze pojistit celou akci („event insurance“)? Ale to prý v Polsku nejde. Dále byla diskutována refundace celé akce, že by organizátoři mohli dostat 100 % nákladů zpět v případě vyhlášených opatření znemožňující naplánovanou akci uspořádat. Nakonec Tomasz ale dodal, že je pořád zhruba 8 měsíců do předpokládaného termínu konání a vyhlášená opatření a podmínky pořádání akcí se v Polsku mění a mění.

Úlohy pro MS 2022

Poláci žádají o pomoc s tvorbou úloh. Velitelem soutěže přes úlohy bude Lukasz Bozykowski, který má hojné zkušenosti s pořádáním polských mistrovství. Případní zájemci o tvorbu úloh pro MS 2022 v Polsku by se mohli hlásit přímo jemu.

Webové stránky MS 2022

Nejsou připraveny, ale neměl by být problém je zařídit.

Finální hlasování o MS 2022 v Polsku

Členskými zeměmi WPF byl během GA jednoznačně přijat návrh na pořádání MS v Polsku tento podzim. Výsledky hlasování potvrdily zjištění z dotazníku rozeslaného před schůzí, v němž se členské státy vyjádřily kladně k možnosti pořádání MS i za současné situace.

 

Další témata členské schůze mimo MS 2022

WPF Treasurer

Ve stanovách WPF je uvedeno, že funkci WPF Treasurer (= pokladník) může zastávat pouze člen výboru. Adepti na pokladníka jsou dva, Roger Kohler ze Švýcarska a Prasanna Seshadri z Indie, který ale není členem výboru. Byl prezentován návrh, zda nezměnit stanovy WPF, aby mohl být pokladník určen z lidí mimo výbor. Výhodou by mohla být jistá nezávislost spravování hospodaření WPF, dále, že by se nemusel s nově zvolenými členy Boardu WPF pokladník měnit a ve funkci by zůstal dále, pokud by chtěl.

Situace se bude dále řešit. Matúš oznámil, že zprávy o hospodaření WPF za loňský rok nejsou stále pro členy připraveny.

Platforma Slack

Byla navrženo použití platformy Slack pro komunikaci záležitostí WPF ohledně financí, webu ad. Situace je mimojiné reakcí na skutečnost, že již více než půl roku nefunguje fórum webu WPF a nemůže tak probíhat diskuze o záležitostech WPF.

Problémy WPF GP

Padl dotaz, zda se nezamyslet nad validitou výsledků GPéčkových kol, zejména posledního logického (1. kolo v roce 2022), kdy došlo k výpadkům připojení hráčů k webu, což bylo prezentováno ve fóru soutěže WPF GP. Během členské schůze nebyla věc řešena do hloubky, jelikož všechny okolnosti nejsou objasněny dalším, kteří mají chod soutěží WPF GP na starostí. Bylo zmíněno jedno z řešení, že by se mohl snížit počet započitatelných kol do celoročního  pořadí (na 5 kol z 8 možných) nebo něco podobného.

sepsal Pavel Kadlečík

pojištění

Letmo jsem hodil mrkev na to pojištění. Zadal jsem do srovnávače 14.-23.10., tj. 10 dní.
Základní cestovní pojištění vychází na 110 Kč (např. Axa) a co se týče covidu, zahrnuje náhradu nákladů na ubytování a stravu v karanténě do výše 10 000 Kč se spoluúčastí 20%, náhradu náhradního cestování při návratu (též 10 tis. a 20%).
 
Dále léčebné výlohy do výše 2,5 mil. Kč. To platí ale jen pro země, které jsou na semaforu zelené, oranžové nebo červené. Pokud chcete, aby to platilo i pro rizikové země, je k tomu potřeba nadstardandní balíček pojištění (u stejné pojišťovny 473 Kč).
 
V Polsku ale samozřejmě platí české zdravotního pojištění, léčebné výlohy by tedy měly být pokryty, ošetření a hospitalizace, vyjma stomatologie.
 
Pokud k tomu základnímu pojištění přidám storno připojištění a zadám cenu zájezdu 15 000 Kč (což odpovídá přibližně výši startovného na MS, které můžeme snadno doložit fakturou), vychází to u Axy na 560 Kč a navíc to zahrnuje:
-náhradu reálných nákladů na cestu, se spoluúčastí 20%
-náhradu nevyužité dovolené 700 Kč/den s limitem 5000 Kč
-náklady na zpáteční cestu
 
Pokud to chápu dobře, tak to storno ale platí jen v případě potvrzeného onemocnění covidem, nikoli v případě nařízené karantény. A zřejmě nebude platit pro případ, kdy organizátor akci zruší.
 
Zatím je na to příliš brzy, ale pokud budete cestovní pojištění uzavírat, myslete prosím na to, že pokud ho uzavřete přes srovnávač pojisteni.cz (já ve svém přehledu použil jiný), můžete přes GIVT přispět Halasu.  
 
 
  

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer