Turnaje v červnu a v červenci

Po dlouhé době se rýsují možnosti na uspořádání soutěží v sudoku a logických her v rámci našich spolkových aktivit. Přinášíme první zprávy o turnajích, které budeme dále upřesňovat.

Online logický turnaj jako kvalifikace na MČR v logice (aktualizováno k 16. červnu)

Živé MČR v logice nelze v současné době zorganizovat, aby plnohodnotně navázalo na předchozí ročníky. S chutí uspořádat logickou soutěž přišla myšlenka červnového online turnaje jako kvalifikace na MČR v logice. Po dohodě mezi pořadateli MČR v logice, kterými jsou spolek HALAS a ČSHAK, jsme dospěli k rozhodnutí, že bychom chtěli udržet myšlenku živého MČR v logice v podzimním termínu. Pokud by ale nebylo možné ho uspořádat, což se nám stalo v loňském roce, tak by červnová online soutěž na Sudokucupu sloužila jako kvalifikace pro online finále MČR v logice.
 
Online logická soutěž je naplánovaná na poslední prodloužený víkend v červnu. Proběhne od čtvrtka 24. června 2021 12:00 do pondělí 28. června 2021 23:59, ale je možné prodloužení soutěže, aby si ji mohlo zahrát co nejvíce zájemců. Bude zahrnovat 10 typů klasických logických úloh, plus 1 až 2 typy neobvyklejších. Soutěž je určena pro všechny výkonnostní kategorie, přičemž typy luštěných úloh budou v blízké době zveřejněny v souboru s instrukcemi. Autorem soutěžních úloh je Pavel Kadlečík. 
 
Soutěž bude probíhat na webu Sudokucup, podmínkou účasti je bezplatný uživatelský účet. Aby hráči byli zahrnuti do podmínek kvalifikace k MČRL, měli by uvést své jméno, příslušnost k naší zemi a po soutěži potvrdit pořadatelům svůj zájem, pokud by na online finále MČR v logice došlo. Podmínky účasti v online červnové soutěži, stejně tak v případném online finále MČR v logice, budou zveřejněny v pravidlech.
 
Na našem webu byl spuštěn rozcestník k soutěži, viz ABC TEST, kam budou přidávány podrobnosti.

Online soutěž v sudoku pro školáky (aktualizováno k 15. červnu)

Vzhledem k tomu, že letošní seriál soutěží tříčlenných družstev v řešení sudoku pro žáky základních a středních škol se nemohl uskutečnit, rozhodli jsme se na konci školního roku uspořádat i malou soutěž v řešení sudoku jednotlivců věnovanou primárně žákům a studentům. Online verze soutěže se uskuteční na konci června.

Více informací nalezenete na stránkách soutěže. Jsou umístěny v sekci PRO ŠKOLY našeho webu.

Živý turnaj v Pardubicích (aktualizováno k 5. červenci)

V rámci šachového festivalu Czech Open 2021 jsme dostali nabídku uspořádat živý turnaj podobně jako v předchozích letech. Turnaj se bude konat v sobotu 17.7.2021 v pardubickém Kongresovém centru IDEON a čeká na vás obvyklý program, tedy soutěže v sudoku a v logice, každá také ve dvou kategoriích A/B.

Více informací o pardubickém turnaji nalezenete na stránkách soutěže.

Online finále MČRL

Ahoj Bingo,

pokusil jsem se sepsat testament na téma kvalifikace :-), viz http://sudokualogika.cz/node/2507, i když neodpovídá přímo na tvůj dotaz.

Co píšeš, je též možnost. Připojuji body, které se takové formy podle mne týkají:
- Pro mě má MČRL svou prestiž, takže očekávám, že předem vyjádříme svůj postoj k případnému neférovému jednání během online soutěže, které je s ním bohužel někdy spojeno. Debatu na plénu výboru jsem se na toto téma snažil podnítit.
- Otázka, kterou jsme nevyřešili, je kde a jak? Já jsem rád, že můžeme na Sudokucupu udělat turnaj, ale Kodyn chce web letos předělat, aby mohla pokračovat denní sudoková liga. Bude ti vadit, když online MČRL bude na zahraničním webu? I když vše přiblížíme do češtiny, tak to stejně některé odradí.
- MČRL pořádáme společně s ČSHAK. Pojďme vymyslet formát online turnaje, který lze "nasadit" v případě potřeb, abychom si zasoutěžili, s vědomím všech jeho pro a proti. MČRL není jediná soutěž, které se to v rámci HALASích aktivit může týkat.

Jo a kvalifikace byl můj nápad, takže klidně do mě. :-) Nevadí mi, kdyby někdo řekl, že je to blbost, ale já nemůžu jen čekat, jestli něco bude či ne. Já to nedokážu. ;-)

diCarlo

Online finále

Možná neznám všechny souvislosti, ale pokud by bylo MČR v logice online, proč je potřeba omezovat počet účastníků kvalifikací?

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer