Dubnová logická soutěž od Riada

Jako každým rokem pořádá logický experimentátor Riad Khanmagomedov soutěž April Contest na webu Logic Masters India. Soutěž je naplněna tuctem úloh trochu netradičního podání (včetně tří optimizérů), z nichž číší originalita a nutí hráče použít i jiné než naučené triky. Rozhodl jsem se zadání prvních 9 úloh přeložit více či méně do jazyka českého, pokud byste měli zájem si je zkusit. Jedná se o moji nejoblíbenější logickou soutěž, tak třeba chytne i někoho z vás.

Rozdíl oproti jiným onlinovým soutěžím je, že se nesoutěží na vymezený čas, jen to musíte stihnout odeslat, pokud chcete, do příštího čtvrtka 16. dubna. Lze si tak úlohy vytisknout a luštit je v klidu, kde to máte nejraději. Úlohy jsou v originálním zadání doplněny příklady, takže se nemusíte nutně obávat, že úlohy nepochopíte.

Tak ať prožijete netradiční dobu velikonoční třeba luštěním.wink

diCarlo

 

PřílohaVelikost
2020_riaduv_contest.pdf86.47 KB

Riaduv contest 2020

Tuhle tradicni soutez mam take rad a lustim ji pravidelne. Ulohy jsou tezsi nez pri beznych soutezich, neni zadny casovy limit. Ve finale ale vetsina hracu vylusti vsechno a rozhodnou optimizacni ulohy, coz pro mne trochu kazi ten soutezni faktor, protoze optimizery moc rad nemam.

Ale jelikoz me bavi soutezit, navic na krasnych tezkych ulohach, tak nabizim aspon moznost srovnani casu v nasledujicim googlovskem dokumentu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nfZORQhnNpPYIrdNKbwIN4a8u_J4TlF7Sylzj1V1Ozk/edit?usp=sharing

Pisu tam casy v minutach a vterinach na jednotlivych ulohach, do casu nepocitam precteni instrukci. Kdo mate zajem, pridejte se...  :-)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer