Studentská liga

Společně s webem FED-SUDOKU provozujeme od roku 2017 denní ligu v sudoku, viz http://www.fed-sudoku.eu/student. Jedná se o lehčí kousky klasického sudoku a pár vybraných typů variant, které se luští na našich studentských turnajích. Úlohy jsou určeny nejen pro účastníky studentských soutěží, ale pro všechny školou povinné, tak s chutí do toho. Každý týden máte možnost hrát 7 tabulek sudoku:

  • klasické sudoku 6x6
  • nepravidelné sudoku 6x6
  • 3x klasické sudoku 9x9
  • 2x variantu sudoku 9x9

 

Mezi varianty jsou zařazeny běžné typy sudoku v obtížnostech vhodných pro mladé luštitele, všechny použité typy nalezenete v Přehledu variant.

Od února 2020 mimoto přinášíme úlohy každého týdne v souboru pro tisk. Zkuste si vyluštit úlohy za několik týdnů nanečisto a pak naostro soutěžit s ostatními. Archiv úloh z roku 2020 pro tisk (ve formátu pdf) naleznete na stránce Materiály k tréninku.

Aby se vám luštilo lépe, namluvil Aleš Marek, administrátor webu FED-SUDOKU, několik návodů na hraní úloh ze Studentské ligy. Zkuste se podívat, jak lze postupovat při luštění vybraných typů úloh a na co všechno brát ohled, viz Videonávody z jeho dílny.

O Studentské lize pojednávala novinka z roku 2017 (http://sudokualogika.cz/node/1649), kde naleznete jednoduchý popis, jak se na herním webu orientovat. FED-SUDOKU nabízí mimo Studentské ligy nesmírné množství dalšího herního materiálu pro široké spektrum luštitelů, pro lepší orietaci nechť vám poslouží stručný návod na FED.

- zpět do sekce Pro školy -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer