Poděbrady 2016: Podrobnosti k soutěži (27/2)

Vážení přátelé!

Děkujeme vám, že se přihlašujete na turnaj. Děkujeme vám, že přihlašujete také vaše týmy, pokud je již máte složené. Předpokládáme, že všichni, kdo zaškrtnutím projevili o týmovou soutěž zájem, se do trojic složí nejpozději na místě. Nezapomeňte proto, že primární je vaše přihlášení ve formuláři pro jednotlivce. Rozhodovat o počtu kopií k vytištění budeme pravděpodobně v pondělí večer nebo v úterý.

Nejaktuálnější podoba časového harmonogramu:

  • 10:00 až 10:25 = Příjezdy, prezence
  • 10:30 až 12:00 = Sudoku, jednotlivci, HALAS liga, 2 kola
  • 12:20 až 13:50 = Logika, jednotlivci, HALAS liga, 2 kola
  • 14:20 až 17:00 = Týmové sudoku, 4 kola
  • 17:15 = Vyhlášení výsledků

Booklet:

Připravili jsme malý booklet k týmové soutěži. Naleznete v něm rozpis týmových kol, jejich parametry časové a bodové. Obsahuje také kompletní seznam typů úloh, které budou použity v soutěži družstev. Cílem je, aby se hráči seznámili se zadáními a mohli prodiskutovat s kolegy, kdo má co rád a nerad. V soutěži samotné budou některé úlohy kombinovány mezi sebou.

Dvě kategorie soutěží jednotlivců:

Letos poprvé je připraveno zadání soutěží jednotlivců ve dvou verzích: „Áčko“ je náročnější a je určeno ostříleným turnajovým hráčům, „Béčko“ je snazší a je přístupné všem zájemcům včetně naprostých nováčků. Obě kategorie se počítají do HALAS ligy, áčko s klasickou sazbou 30+20 bodů pro vítěze, béčko se sazbou poloviční (15+10). Další informace o kategoriích A/B jsou uvedeny v komentářích pod článkem http://sudokualogika.cz/node/1334.

Přihlašovací formulář obsahoval drobnou chybu a pro všechny přihlášené zaznamenal 2× hlavní kategorii. Pokud to není ve vašem případě záměr, informujte nás, prosím, emailem nebo PM zprávou, ať připravíme patřičné počty kopií. 

Nezapomeňte s sebou!

Kromě vašich obvyklých soutěžních potřeb v čele s tužkami a gumou upozorňujeme všechny zájemce o kategorii A v logice jednotlivců, že budete potřebovat nůžky na papír. Libovolné, spíše menší, ale každopádně se bez nich v prvním kole logiky každý jeden z vás neobejde.

Máte-li nějaké otázky, ptejte se!

Těšíme se na vás!

Krtek & Betty

PřílohaVelikost
Pdy16_Tym_booklet.pdf1.46 MB

stejny soucet

jednu hratelnou ulohu mam, robertovi uz jsem to poslal, komukoli jinymu poslu na pozadani

Booklet vs soutěž

Ahoj Roberte a ostatní poctivě se připravující.

Omlouvám se, některé příklady, a Stejný součet je mezi nimi, vznikly čistě pro potřebu bookletu a velmi narychlo. Jsem si poměrně jistý, že ta úloha má jediné řešené, ale nevylučuji, že není v lidských silách jej odvodit. Berte to jako příklad daného typu. Chcete-li si z toho udělat řešitelnou úlohu, zkuste si přidat pár čísel podle řešení. Lepší rada mě nenapadá.

Slibuji, že skutečná soutěžní verze této úlohy je otestovaná a normálně řešitelná.

Úloha Stejný součet

S úlohou Stejný součet z bookletu nepohne nikdo z týmu ani s pomocí solveru. Nechybí něco v zadání (číslo, podmínka)? Nebo je potřeba nějaká speciální finta, bez které nemáme šanci?

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer