Poděbrady 2016: první informace

Šestý ročník soutěží v Poděbradech se bude konat v sobotu 5. března 2016 jako vždy na Gymnáziu Jiřího z Poděbrad.

Předběžný časový plán

  • 10:30 až 12:00 = soutěž jednotlivců v řešení sudoku
  • 12:20 až 13:50 = soutěž jednotlivců v řešení logických úloh
  • 14:20 až 17:00 = týmová soutěže v řešení sudoku

Letos je soutěž pro každého!

Nejen proto, že jsme byli v minulosti nařčeni z elitářství, ale také po dobré zkušenosti z podzimních turnajů, rozhodli jsme se připravit soutěže jednotlivců ve dvou výkonnostních kategoriích. „Áčko“ je náročnější a je určeno ostříleným turnajovým hráčům, „Béčko“ je snazší a je přístupné všem zájemcům včetně naprostých nováčků. Obě kategorie se počítají do HALAS ligy, áčko s klasickou sazbou 30+20 bodů pro vítěze, béčko se sazbou poloviční (15+10). Budeme velmi rádi, když nás tradiční účastníci podpoří s propagací a pozvou na soutěž, do B kategorie, i své známé, kteří se doposud báli, že to nedají. Letos je soutěž pro každého!

Srdečně zvou, Betty & Krtek

- 31. 1. 2016 -

rozhodnutí

Ještě doplním, že tisknout zadání budeme pravděpodobně v pondělí nebo v úterý v týdnu před soutěží. Takže do té doby potřebujeme znát počty zájemců o jednotlivé kategorie v S a L. Budeme se řídit přihlašovací tabulkou a připadnými zprávami, které obdržíme jinou cestou.

O kategoriích A/B

Dovolte mi pár slov o kategoriích A/B u individuálních soutěžích. Děláme je v Poděbradech poprvé, tak to může vyvolávat otázky.

Když jsem připravoval vloženou logiku pro MČRS ve dvou kategoriích, přistoupil jsem k tomu tak, že tam budou A) fanoušci logických úloh, kteří ocení zajímavé, zapeklité kousky – pro ně byla v Brně kategorie A; B) pak ryzí sudokáři / nováčci, kteří potřebují především základní seznámení se základními logickými úlohami – pro ně byla v Brně kategorie B.

V Poděbradech rozdíl mezi kategoriemi nebude tak markantní. Připravil jsem vždy napřed kategorii A. Pak jsem z ní zahodil třetinu nejnáročnějších úloh a doplnil jsem několik jednoduchých. Tak vznikla kategorie B. Myslím si, že výsledek je stravitelný pro každého – smyslem je tedy umožnit účast na turnaji případným nováčkům z řad studentů, z řad přátel zkušených hráčů, prostě komukoliv. Možnost vyzkoušet soutěž, bez obav z trápení a nulového zisku.

Zároveň bych chtěl říci, že pravidelná účast na turnajích HALAS ligy není překážkou účasti v béčku. Pokud si chcete zaluštit o něco volněji, proč ne. Pokud turnaje vyhráváte, samozřejmě to smysl nedává. Ale pokud končíte za dvacátým místem, klidně si soupeření s Ondroušky a Vodičkovými odřekněte. Zadání obou kategorií si každopádně můžete vyzkoušet zpětně, po stažení z archivu.

Těším se nashle v Poděbradech. Krtek

přihlašování

Přihlašování bylo spuštěno jen pár dní po této novince, viz http://sudokualogika.cz/node/1338. Takže se směle přihlašujte – případně směle ptejte, není-li vám o soutěži něco jasné.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer