Anglické sudoku a anglická logika

Letošní mistrovství světa se bude konat v srpnu v Londýně, a tak je (nejen) pro adepty reprezentace důležité všímat si soutěží, které připravují britští autoři.

Jedna taková soutěž se konala o uplynulém víkendu — a to otevřené online mistrovství Velké Británie v řešení sudoku. Zapojilo se 148 hráčů z 33 států a neztratili se mezi nimi čeští reprezentanti. Kubovi Ondrouškovi uniklo vítězství o 26 vteřin. A ještě Kuba Hrazdira a Klára Vytisková na 18. a 19. místě předvedli lepší výkon než mistr Velké Británie, 22., David McNeill.

Kompetní výsledky a zadání na vyzkoušení hledejte na stránkách soutěže.

A také mezi budoucími online soutěžemi, naplánovanými na nejbližší dobu, jsou další dvě anglické.

Páté kolo WPF Grand Prix v řešení logických úloh se bude konat o víkendu 23. až 26. 5. a připravují jej britští autoři. (Přeložili jsme pro vás booklet!) Navíc se paralelně na výše odkázaných stránkách britské asociace bude konat šampionát v logice.

A ono to není z online soutěží zdaleka vše. Každopádně je co hrát, i když sezóna českých živých turnajů se po MČRS na delší dobu odmlčela. Máte-li chuť, pochlubte se v komentářích soutěží, kde jste zazářili — nebo nejlépe propagujte soutěže již dopředu, ať máte nějakou konkurenci. wink

- 15. 5. 2014 - Krt -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer