Zápis ze schůze výboru - 14. ledna 2014

Dne 14. ledna 2014 proběhlo zasedání výboru, které proběhlo formou Skype konference.
Jako host byl přizván kapitán reprezentace Vítězslav Koudelka.

Témata diskuze byla Mistrovství ČR v LÚ a Mistrovství ČR v sudoku.
Během cca. hodinové rozpravy byly probírány podrobnosti, které se týkají příprav obou důležitých akcí. Zejména se jednalo o autorské zajištění obou akcí, organizační zajištění a u MČR v sudoku proběhla diskuze o případném termínu konání.
MČR v LÚ se bude konat jak již bylo avizováno dne 15. března 2014 v Praze.
Pro MČR v sudoku ještě bude Víťa jednat s Mendelovou univerzitou o případném termínu soutěže.
Jakmile bude tento problém vyřešen, budeme vás informovat.

Aktuálně tedy kalendář akcí na rok 2014 vypadá následovně:
21. - 24. února: SC11 (sudoku + logika)
15. března: MČR v logice + MČR v logice týmů (+turnaj v sudoku)
29. března: Poděbrady (sudoku + sudoku týmů, logika)
MČR v sudoku + MČR v sudoku týmů (+turnaj v logice) - termín bude upřesněn

prázdninová a MS pauza

17. - 20. října: SC12 (sudoku + logika)
15. listopadu: MAČR (sudoku + logika)
13. prosince: Zlatá Praha (sudoku + logika)

Dalším bodem programu byla hlasování. Hlasování se zúčastnili 4 členové výboru - Jiří Hrdina, Aleš Marek, Karel Tesař, Jana Zachová. Raul Kačírek se omluvil a odpojil se z konference před hlasováním.

Hlasovalo se o třech tématech:

  • Udílení bodů za MČR do HALAS ligy jako za 2 turnaje: PRO - 4, PROTI - 0; Návrh byl přijat.
  • Udílení bodů autorům, kteří připraví alespoň 50% obsahu turnaje: PRO - 0, PROTI - 4; Návrh byl zamítnut. (Byl podán návrh, aby motivace (nebo ocenění práce) autorů byla řešena jiným způsobem.).
  • Nějaká forma zařazení turnajů WPF GP do HALAS ligy: PRO - 0, PROTI - 3, ZDRŽEL/A SE: 1; Návrh byl zamítnut.

Po hlasování byla schůze ukončena.

Zapsal
Karel Tesař

jar

Tak nakoniec sa termín turnaja v Bytči ešte raz posúval, ale stále je to v aprílovom termíne. Nemalo by to ovplyvniť účasť na živých turnajoch, ale hádam si tak viac Slovákov nájde čas na české WPF-GP.
Ja osobne sa budem pokúšať prísť aj na MČR aj do Poděbrad, ale naozaj je toho v spomínanom období priveľa. Aj v kombinácii s GP. Na základe minulých internetových súťaží viem, že lúštiť v pondelok po tom, čo celý víkend prelúštim a precestujem je veľmi zlý nápad. A tomu by som sa rád vyhol, keďže turnaje GP sa tento rok rátajú do slovenskej kvalifikácie.
Čo sa týka Honzovho off-topicu, dovolím si súhlasiť, nemyslím, že je to súťaž vhodná pre tých najlepších riešiteľov. Preto by malo byť dôležitejšie umne nasmerovať to veľké množstvo riešiteľov (41 z ČR a 35 zo SVK) aj na živé turnaje. A to bude s pribúdajúcimi (ľahkými) internetovými turnajmi už len horšie.

Jarní program

Jarní program bude náročný. Výbor pro letošek vymyslel, že posuneme termíny od prázdnin směrem dřív do jara. Je to rozhodně idea příznivá z pohledu těch, kdo na termíny červnové nadávali. Na druhou stranu se může snadno ukázat, že to bylo z bláta do louže. Obecně je sestavování termínové listiny úkol náročný a nevděčný. Možná lze závidět tradičním organizacím (SČHaK, SZHK), mají-li termíny dány tradicí desítek let a prostě na to nesahají. My ještě optimální polohu akcí v kalendáři hledáme. A zatím mají všechny varianty vždy pro i proti.

Z toho co vím o volbě termínů českých turnajů:

1) Poděbrady (29. 3. 2014)

Termín naší soutěže družstev je přímo vázaný na termín studentského turnaje, který jí předchází. A ten je odvozován od školních prázdnin a dalších akcí gymnázia. Proto jsme si jej rezervovali již v září 2014 na 28./29. březen a nelze s ním jen tak cvičit. Zároveň si troufám tvrdit, že čtvrtý rok už lze o Poděbradech v druhé polovině března hovořit jako o akci tradiční.

2) MČR LÚ Praha (15. 3. 2014)

Nejsem zodpovědný, ale co vím: Tato akce je připravována ve spolupráci se SČHaK a termín vznikl jako kompromis kalendáře křížovkářů a výše zmíněné snahy posunout české velké turnaje na jaro. A časově odhaduji dohodu na tomto termínu na listopad. (Tedy před prosincovým vyhlášením druhého ročníku WPF GP.)

3) Slovensko

Můžeme být rádi, že alespoň zatím neodchází k žádné přímé kolizi mezi českými a slovenskými akcemi a teoretická přeshraniční účast je možná.

4) WPF GP

A teď k hlavní připomínce = kolize turnaj vs WPF GP.

(Vůbec se nepouštím do úvah o tom, že online WPF GP je úžasný projekt ve světovém měřítku, ale v lokálních českých poměrech ve svém důsledku postupem času zničí živé turnaje. To je můj off-topic soukromý a ojedinělý názor.)

Opravdu vadí, když je živý turnaj ve stejný víkend jako GP? Podle mého názoru ne, ba možná je to až naopak.

Živý turnaj (konkrétně Pdy i MČRL) se koná v sobotu. Pravda, celý den. Plus cesta. Ale zahrát si 90timinutové GP v pátek večer nebo v pondělí večer přece není žádný problém. V tomto pohledu velmi vítám zkrácení na 90 minut a garantování herního času od pátku do pondělí. To je podle mě velmi vhodný krok, když už „musíme“ hrát GP každý druhý týden. (V původní verzi bez pondělí jsem měl velmi vážné obavy, že se GP z časových důvodů prostě nezúčastním. Ale i po náročném víkendu na živém turnaji či šifrovačce, věřím, že v pohodě zvládnu dát si GP v pondělí, třeba i pozdě, večer.)

Jana poukázala ještě na jeden zajímavý aspekt. Který pro lidi typu Matúš nebo Krtek není příliš relevantní, ale pro nemálo jiných může být: „Když už zabít víkend se S a L, tak pořádně.“ Čili může se brát jako pozitivní, že jeden víkend si odbudeš turnaj i GP a další víkend(y) máš volno na jiné aktivity.

5) Tož tak. Chtěl jsem poukázat na to, že a) turnaje naše nepřipadly na víkendy s GP, že je to naopak, že GP připadla na víkendy s turnaji; a b) že to možná není taková tragédie. 

Prostě, kdo bude chtít stíhat všechno, ten může, jen to bude fakt náročné.

A doufám, že to zvládneš i ty, protože bys nám, pochopitelně, v Poděbradech chyběl! ;-)

Krtek

březnový program

Je mi jasné, že už je neskoro na uvažovanie nad prípadnou zmenou termínov, tak sa chcem len posťažovať na to, že oba najbližšie turnaje (t.j. MČR-LÚ a Poděbrady) pripadli na víkend, kedy sú na programe turnaje série WPF-GP. Navyše už len to, že sa tieto dve akcie uskutočia v priebehu dvoch týždňoch je príliš. Čo už...

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer