MČR týmů v sudoku a logice 2013 - 7. - 8. září (Brno) - podrobnější program a info

Vážení luštitelé,

víkend se nám kvapem blíží a s ním i další z velice zajímavých akcí v našem kalendáři. Jistě již netrpělivě vyhlížíte novinky, co pro vás bude nachystáno a co můžete očekávat.

Zveřejnili jsme pro vás podrobnější rozpis programu pro víkendová klání.
http://mcrtymu.sudokualogika.cz/cs/node/742

Další neméně zajímavou informací je, že po hlasování výboru HALASu byla jednomyslně schválena žádost organizátorů, aby mohl mistrovský titul v týmové soutěži (sudoku, logika) získat jakkoli složený tým. Mají tedy šanci potrápit naše soutěžící i zahraniční týmy a rivalita vzroste.

Věřím, že se již těšíte na booklet. Doufáme, že budeme schopni jej zveřejnit ve středu večer.

Těšíme se na vás v Brně!

Za organizátory,
Karel Tesař

Booklet

Takže logika je venku:
http://sudokualogika.cz/cs/node/773

MČR titul

Ale to je trochu jiný výklad formulace. Pokud je organizátor členem výboru, tak vlastně předkládá návrh sám sobě a zároveň ho tak trochu i schizofrenicky sám se sebou konzultuje. :-)) Pak nechápu, proč se v tom oznámení zaštiťujete organizátory. Mně jde ale spíš o něco jiného: není mi jasné, čím byla tato žádost motivována. Ale to asi probereme v pátek či v sobotu večer jako východisko pro řešení případné podobné úpravy do budoucna. Teď už to nezměníme a ani raději měnit nebudeme. Nevypadalo by dobře, kdyby to pokračovalo v duchu: odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil... Nelíbí se mi to, ale to je asi tak jediné (slovy klasika), co s tím mohu dělat. Bohužel.

MČR titul

Přišel s tím Tesař, po konzultacích předložil výboru ke schválení.

Titul MČR

Ani mně se nelíbí změn pravidel za chodu. A zvláště ne s posunem tímto směrem.
A nelíbí se mi ani Cácova podrážděná reakce (alespoň na mne to takový dojem dělá) stylem ... Máte proti tomu něco? Tak kandidujte do výboru, pracujte v něm lépe a radostněji a poslouchejte ty věčné připomínky ke kdejaké konině zase z druhé strany.
Můžete pak do řádu dát, že členská základna rozhoduje hlasováním úplně o všem a výbor jen sedí na židlích. A vyhlašuje hlasování a výsledky.
Pápá v Brně.
... Copak nemáme právo se vyjádřit a říct svůj názor? Vás, výboři, nezajímá zpětná vazba? A tady nejde o "kdejakou koninu", my tím ten titul opravdu takto degradujeme. Opravdu si myslíte, že jste tímto rozhodnutím něco vylepšili či zachránili? Pokud, jak píšete, jste tak učinili na žádost organizátorů, můžeme alespoň vědět, kdo z organizátorů konkrétně a s jakým konkrétním požadavkem přišel, ať si uděláme představu a vy se nemusíte schovávat za fiktivního týmového manžela ... partu organizátorů?

Booklet

Voda: sám v to pevně doufám...

Booklet?

Asi už stárnu nebo neumím hledat ... Bylo napsáno, cituji: "Booklet s texty zadání, několika ukázkovými úlohami a odkazy na úlohy k procvičování bude dostupný na začátku září..." KONEC CITACE Můžeme se tedy těšit, když máme ten čtvrtek a zítra touto dobou už budu na cestě do Brna, abych si jej stačil v klidu vytisknout a alespoň po cestě přečíst?

To myslíš výbor? Tedy děkuji

To myslíš výbor? Tedy děkuji za nepřítomné.
Basta byl jenom nějaký okamžitý stav mysli, to se omlouvám.
Otázka je spíš v tom, kdo jsou ti čeští hráči, když ta SIL "naštve české hráče". Nejenom, že oni poškození v masivní většině nejezdí na turnaje, oni se ani neúčastní různých významných online turnajů, dokonce už nejezdí ani na MČR. A už vůbec o ničem nedebatují. Takže 5 zapojivších se je hodně nebo málo? Kdyby to nebyli mimo zq stále titíž, tak by to bylo významnější, ale nejsou.
Všeobecně - kdyby si laskavě členská základna (nikoli 7mi procentní část) rozmyslela, co chce, jak toho chce dosáhnout a kde na to vezme peníze, a oznámila to prostřednictvím schůze výboru (následně v nové sestavě), tak by byli všichni v pohodě.
Ale to se neděje a ani nestane, takže holt někdy SIL užije tu skupinovou inteligenci neobratně (mluvím za sebe) a pod dojmem toho (v mém případě tedy určitě), že je každému stejně všechno šumák, odhlasuje bez valného uvažování o kolizi se SŘ cokoli, kde (opět v mém případě určitě) nejde o peníze.

další nespokojenec :)

Nemůžu přijít na to, jak vypadá důvod tak závažný, že kvůli němu skupina inteligentních lidí naštve české hráče a zároveň nijak nezvýší počet týmů v soutěži (přihlásili se přece před změnou - v době, kdy byla pravidla jasně daná soutěžním řádem)... A zároveň tak tajný, že ho nejde jednoduše napsat.

Že na akce jezdí čím dál tím míň lidí je pravda, ale to žádné "basta" nespraví, stejně jako to nespraví pár zahraničních účastníků v Brně.*

Celkově - buď s titulem mistr ČR o nic nejde, takže není problém ho udělit v souladu s pravidly a cizím týmům zatleskat (medaile neřeším). Nebo tedy titul mistr ČR něco znamená a pak by si zasloužil slušné zacházení.

(*co to spraví nevím, co by mohlo stát za pokus si můžeme popovídat v sobotu... kdy budeme s Krtkem informovat o jednom pokusu již domluveném)

p.s. a ta započítaná dvě individuální kola sudoku? Brrr... Kdybych to byl býval věděl, tak bych tam byl nechodil.

Jednotlivci

Ano, to jsme vyhlašovali už dopředu, že turnaje jednotlivců budou zároveň vyhodnoceny jako turnaje HALAS ligy (jednotlivců).

Jednotlivci

A budou se jednotlivci počítat i jako samostatná kategorie? A jako součást HALAS ligy? Abychom věděli, o co všechno hrajeme. ;o)

Výsledky

Když už se tu tak pěkně rozběhla diskuze, tak asi některé z hráčů moc nepotěším, ale do týmové soutěže budou započítány i bloky jednotlivců.

Ještě to bude zmíněno v bookletu, ale abyste to případně věděli dopředu.

Re:

Teď už to není asi jenom o těch cenách. Jakékoliv změny budou vždy špatné, protože už to bylo nějak nastavené a měnit to moc nejde. Mluvila jsem s Kodynem o té variantě Open turnaje, pravdou je, že za tím jsou argumenty, do kterých my tolik nevidíme - autorská práva na úlohy - pokud autoři vše připravují pro mistrovství, pak se to nemůže najednou změnit na open turnaj, sponzoři - těžko se to teďka změní.

Pokud by to mělo být ale jenom o těch cenách, tak to neberu. Myslím, že při naší skromné účasti není nutné si hrát na to, jak velké a pozlacené medaile budou. Neumím si představit, že tam někdo jezdí právě kvůli tomuhle. Takže i kdyby to místo medaile měl být jenom diplom (jakože to tak stejně dřív bývalo), tak by to stačilo.

Velká pravda je, že to tady asi stěží vyřešíme. Byť se mi to fakt nelíbí, snažím se respektovat to, že tak rozhodl výbor, který jsme si zvolili. Příští volební období tam může být někdo jiný (čímž tedy ale rovnou říkám, že já na to opravdu nemám čas, takže byť bych hrozně ráda, tak do toho určitě nepůjdu).

Re: počet členů

Caca: první mistrovství týmů bylo po třech a argument pro 4 členy jsem jako vazbu na MS chápala. Proto mi přijde tak trochu jako výsměch (nikolik od organizátorů), že něco, co se primárně dělalo kvůli A-týmu, je v podstatě k ničemu a akorát to vede k tomu, že týmů je ve finále málo. To už úplně postrádá smysl celá organizace takhle v září kvůli tomu, aby byli připraveni na říjnovou Čínu. To to mohlo být rovnou v červnu - jako velká kompletní soutěž sudoku (bez mrvení logikou, sorry, ale prostě chci jet na sudoku a ne být tlačená tím, že do toho začnou míchat logiku, asi jsem v menšině, ale prostě mi to vadí).

Ale rozumím, že dělat to teď je stejný nesmysl, jako měnit jakákoliv jiná pravidla nastavená v době přihlašování.

MČR

Je-li jediným důvodem ke změnám snaha vyhnout se dvojímu dekorování a s náklady s tím spojenými, je možné řešit dekorování Mistrů ČR potřesením rukou a gratulací. To nic nestojí. Vítěz turnaje pak může obdržet medaile či pohár. Nebo opačně.
Co se počtu hráčů v týmu týče, na tento problém jsme narazili i na reprezentačním soutěžení. Argumentů pro i proti je spousta, proto má asi smysl podřizovat rozhodnutí uspořádání na MS, přestože se na to zdá být český rybník občas příliš malý. To, že se pak nesloží striktně tým A či B je dáno kombinací obou akcí v jednom víkendu - většina hráčů se rozhodla složit univerzální sudoku-logický tým (přátel), aby se na každou soutěž neskládala jiná skupina týmů a nepřetahovaly si hráče. Vzhledem k tomu, že Česká republika vysílá na MS jiný tým na sudoku a jiný na logiku, nebylo ani možné složit univerzální A tým. O to zajímavější však bude souboj mezi českými hráči, protože se tím smazávají rozdíly.
 
 

Je to škoda

Pokud podají mistři ČR tak slabý výkon, že v mezinárodní konkurenci řečkovického turnaje obsadí nemedailovou příčku, pak si nezaslouží nic lepšího než možná diplom. To je logické. Takže pořizovat dvě sady medailí není vůbec potřeba.

Je to škoda, že už je zřejmě máte koupené, a tak teď musíte před smečkou logiků hájit zcela nelogické stanovisko.

Je to škoda, protože věřím, že všichni - výbor i zde diskutující - to myslí s halasem a S a L dobře. A zbytečně se tu vyčerpávají. A případné dobré postřehy jen zapadnou v dýmu.

Nicky, on má ten počet členů

Nicky, on má ten počet členů v týmu vazbu na MS - tam jsou taky 4.
Že nám A-tým jaksi nezatrénuje, to už člověk nevymyslí.
Snížit na 3 by bylo určitě řešení, ale už to nějakou dobu trvá, a zas ty týmy rdousit rozhodováním, kdo půjde z kola ven, mi tak nepřipadá pěkné. Příkladně takoví Draci - kompaktní mančaft s vhodným zastoupením mužského i ženského faktoru, věkově takřka ideálně vyladěný od dravého mládí až ke zkušenosti pokročilého věku. No jistě by se jim nechtělo takový stroj rozkládat.
 

Ona se ta potřeba vyjadřovat

Ona se ta potřeba vyjadřovat se úplně ke všemu, hlavně pokud mám odlišný názor, možná i nějak odborně jmenuje, ale to si nepamatuju.
Shrnu - peníze se rozutíkávají, lidi nejezdí na turnaje a akce jsou ztrátové. Zoufalý pokus se zahraničními účastníky pro doplnění počtů a také zmenšení finanční ztráty zřetelně přinesl potíže.
Dělat souběžně open a mčr znamená 2x náklady na medaile, nějaký pohár k tomu, diplomy.
A tak navržené řešení výbor jednomyslně schválil. A basta.
Máte proti tomu něco? Tak kandidujte do výboru, pracujte v něm lépe a radostněji a poslouchejte ty věčné připomínky ke kdejaké konině zase z druhé strany.
Můžete pak do řádu dát, že členská základna rozhoduje hlasováním úplně o všem a výbor jen sedí na židlích. A vyhlašuje hlasování a výsledky.
Pápá v Brně.

Mistr ČR

Admin: Děkuji za odpověď na jednu z mých otázek, ocenila bych však vyjádření i k ostatním částém mého příspěvku.
K odpovědi Gotrochovi: Je-li chybný soutěžní řád, je potřeba projednat jeho změnu, ne ho ignorovat.
Stejně jako Gotroch bych ráda slyšela hlubší důvody, které k tomuto kroku vedly, neboť si zatím nedovedu představit žádný, který by znamenal nutnost udělit titul Mistra ČR hráčům z jiných zemí, než je ČR. Vše, co mě zatím napadá, lze vyřešit vyhlášením open turnaje a následným redukováním výsledkové listiny pro určení titulu Mistra ČR. 
Co se týče místa, kde má tato diskuze probíhat, osobně bych raději preferovala internetovou diskuzi a tedy vyřešení problémů před zahájením soutěže, než diskutovat na místě a zdržovat tím průběh celé soutěže.

MCR

No ja jen, ze tohle rozhodnuti nesnizije ci nezvysuje pocet ucastniku co prijedou, ten zustava stejny. Merit se spolu muzou klidne vsichni, jde jen o to aby titul mistra CR ziskal cesky tym. Jinak muze "vyhrat" klidne zahranicni tym.

MČR týmů

Gotroch: soutěžní řád vznikal v době nadšení a hojné účasti na akcích. Vzhledem k tomu, že Ty v Brně bohužel nebudeš, abychom na toto téma mohli společně diskutovat, napíši jen tolik, že se jedná o rozhodnutí po zralé úvaze, konzultaci s výborem i lidmi z venčí (s organizačními zkušenostmi) tak, aby rád akce byl pokud možno zachován a vznikly co nejmenší škody.

Co se týká nějakých hlubších důvodů, tak si opravdu nemyslím že internetová diskuze by byla tím pravým místem, kde to probrat, protože se bohužel jedná o záležitosti v celku existenční a zásadní.

MČR týmů

Bohužel se mi nedopatřením podařilo smazat příspěvek nicky, za což se jí mimo jiné i touto cestou omlouvám.

Betty: Filozofická otázka: Když se teď někdo znechucen touto změnou rozhodne ze soutěže odhlásit, vrátí mu HALAS plné startovné zpět?

Ano, pokud nabýváš dojmu, že je to pro Tebe nepřekonatelnou překážkou, která Ti brání v účasti na této akci, pořadatelé Ti vrátí startovné zpět v plné výši.

MCR

Ja take nesouhlasim.

Jsou zde nejake zavazne prekazky, ktere by zabranovaly prubehu MCR pod platnym souteznim radem? Ryze ceskych tymu je dostatek v obou soutezich a rekl bych, ze par tymu se jeste posklada na miste.

Jsem rad, ze jsou zde ucastnici ze zahranici (a pomereni s nimi urcite prispeje ke kvalite souteze), ale tez zastavam nazor, ze mistrem CR by mel byt cesky tym. Coz je koneckoncu i v souteznim radu a prijde mi ponekud nekorektni pokud je tento zmenen par dni pred soutezi.

Mistr ČR

Díky, nicky, že ses ozvala, už jsem začínala mít dojem, že si té informace opravdu nikdo nevšiml. (K reakci na tvůj příspěvek: Nemyslím si, že by maďarský tým neměl šanci - minimálně v logice budou nesmírně silní.)
Pokud vyhlášení změny ohledně udělování titulu Mistra ČR opravdu není omyl, vyjádřím se k tomu jako k vážné věci. Můj jasný postoj je nesouhlas. S tímto postupem nesouhlasím, neboť mi přijde nekorektní z mnoha důvodů:
1) důvod psychologický
Nesouhlasím s udělováním titulu Mistr ČR občanům cizích států (maximálně bych byla ochotná uznat občany cizích států, kteří jsou členy HALAS, tedy aktivními účastníky českého sudokářského dění, ale i to by mi přišlo sporné). Nemám problém s tím, když se vyhlásí open turnaj, tj. případné ceny budou náležet hráčům na předních místech, ale titul Mistra ČR podle mého názoru patří českému týmu, ať je jakkoliv vzadu ve výsledkové listině. A pokud bude ve výsledkové listině jediný a klidně poslední, nemusí na něj vůbec zbýt žádná cena, ale potřesení rukou a označení Mistr ČR mu náleží.
Navíc, pokud české týmy šly do soutěže o titul a najednou vidí "jasně před sebou" třeba právě maďarský tým, může jim to výrazně znechutit soutěžení.
2) důvod časový
Měnit podmínky soutěže 5 dnů před jejím začátkem mi přijde velmi nekorektní. Hráči se za určitých podmínek do soutěže přihlásili, zaplatili nemalé startovné a najednou zjišťují, že se přihlásili do úplně jiné soutěže, než původně předpokládali. (Filozofická otázka: Když se teď někdo znechucen touto změnou rozhodne ze soutěže odhlásit, vrátí mu HALAS plné startovné zpět?)
3) důvod "právní"
Zde opět zkopíruji část Soutěžního řádu: Mistrem republiky v soutěži týmů se stává tým sestavený pouze z hráčů s trvalým pobytem na území ČR a výsledková listina je vydána stejným způsobem.
Při přihlašování do soutěže jsem se domnívala, že Soutěžní řád bude následován, tedy i toto znění.
4) důvod filozofický
Proč byla do soutěžního řádu zahrnuta přesná definice toho, kdo může získat mistrovský titul, když je při svém prvním použití smetena ze stolu? Má vůbec smysl mít nějaký soutěžní řád, když se pak stejně ignoruje? Znamená toto rozhodnutí výboru ignorování soutěžního řádu pro celou akci? Nebo jen ignorování vybranných částí soutěžního řádu? Nebo jen ignorování soutěžního řádu pro některé části víkendového klání?
A nakonec jedna do diskuze: Opravdu si myslíte, že se české týmy budou míň snažit, když budou vědět, že je maďarský tým o titul nepřipraví? Mně osobně tento předpoklad silně uráží. Domnívám se, že rivalita bude stejná v každém případě, v avizovaném uspořádání však jako bonus přibydou naštvaní čeští hráči.

Mistr ČR

Přiznám se, že mi to přijde tak trochu jako hurá akce. Soutěžní řád má jasná pravidla a měnit takovouto relativně zásadní věc týden před mistrovstvím je poněkud zvláštní. Přiznám se, že představa, že titul mistra ČR získá maďarský tým je něco, co asi jen tak někde nenastane a přijde mi to skoro až absurdní (a nebavím se o hypotetické možnosti, jestli mají nebo nemají reálnou šanci titul vyhrát, záměrně neuvádím možnost výhry česko-slovenského týmu, kde se to tak absurdní zdát nemuselo).
Chápu, že týmů je přihlášených málo, ale to už by mi přišla zajímavější varianta udělat to jako OPEN turnaj, který nebude mít hlavičku mistrovství (myslím, že hráčům je asi fuk, jak je to nazvané) - pak ať vyhraje kdokoliv, bylo by to čistší. Nebo se měly udělat tříčlenné týmy, jako byly úplně původně, pak by jich byl relativně slušný počet (což tedy bohužel taky nejde na poslední chvíli, když už se lidi začali hlásit jako čtyřčlenné).
Nu co, už to asi nezměníme, jenom jsem se musela podělit se svým trochu rozpačitým názorem.

Mistr ČR

Jedná se o open turnaj a titul Mistra republiky v týmové soutěži získá první tým ve výsledkové listině.
Nebude tedy vedena žádná redukovaná listina. Ono i vzledek k velice nízkému počtu týmů by takový přístup byl spíše kontraproduktivní.

Výbor si je vědom, že je to jiný přístup, než je popsán v soutěžním řádu, ale jednomyslně tento postup pro danou akci schválil.

Co znamená "jakkoliv složený tým"?

Jsem trochu zmatená z novinky, tvrdící, že mistrovský titul v týmové soutěži může získat jakkoliv složený tým. Příliš nechápu, co znamená ten "jakkoliv složený tým", když v soutěžním řádu pod bodem 5 (Mistrovství České republiky) figuruje velmi přesný a velmi omezující popis toho, jaký tým může získat titul (Mistrem republiky v soutěži týmů se stává tým sestavený pouze z hráčů s trvalým pobytem na území ČR a výsledková listina je vydána stejným způsobem.). Jedná se tedy o omyl - a bylo myšleno, že Open turnaj může vyhrát kdokoliv, ale Mistr ČR bude udělen z redukované výsledkové listiny, nebo mi něco uniká?

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer