Mistrovství indie v sudoku — výsledky

V neděli 11. 8. 2013 proběhlo online formou mistrovství Indie v řešení sudoku. Národním šampiónem se stal (pro znalce nikoliv překvapivě) Prasanna Seshadri, který na vyřešení všech 24 soutěžních úloh spotřeboval 125 minut. Na dalších místech skončili Rohan Rao, Rishi Puri, Gaurav Korde a Amit Sowani. Všechny jsme je již na mistrovství světa potkali, a tak je v říjnu v Pekingu zřejmě potkáme znova. Indické reprezentační družstvo bude jistě silné a sedmé místo z posledního MS budou chtít vylepšit.

V mezinárodní konkurenci 335 bodujících hráčů (z toho 159 domácích) si nejlépe vedl mistr světa Jan Mrozowski z Polska, kterému na 24 úloh stačilo 95 minut. Následovala čtveřice Japonců, což zase nenápadně připomíná, kdo je týmovým mistrem světa. (odkaz na výsledky)

Celkem 15 hráčů zvládlo v limitu 150 minut všechny úlohy. Bohužel mezi nimi nebyl Honza Novotný, kterému k odeslání 24 řešení stačilo 118 minut, ale jedno z nich nebylo správné, a tak nejlepší český výkon v této soutěži nebyl 5. místo, ale jen místo 19. Vidět byli také 27. Pavel Kadlečík, 32. Honza Zvěřina a 34. Klára Vytisková.

Předložené úlohy od mezinárodní skupiny autorů byly pěkné, doporučujeme vám také je vyzkoušet, viz pdf soubor přiložený k této stránce. (Heslo je: „H5GiXHovTu“.)

Další online soutěž na řadě je Tapa Variation Contest, zaměřená na variace oblíbené logické úlohy Tapa od tureckého autora Serkana Yurkeliho. Máte-li o víkendu 17.–19. 8. čas, navštivte stránky soutěže.

PřílohaVelikost
ISC2013_PB.pdf105.05 KB

Indické online turnaje

Co se týče Tapy, tak nám asi něco uniká. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč čeští reprezentanti Gotroch a Janka uhráli 465, resp. 436 a vítězové XIII. Tapa Variation Contestu mají přes 1000...

My jsme s Janou louskali tapy doma nesoutěžně a docela nám to šlo. Pokud chcete také vyzkoušet, stáhněte si zádání ze stránek soutěže: http://logicmastersindia.com/TVC/XIII/

Další na řadě je Beginners' Contest v sudoku, který začíná dnes a končí v pondělí. Tam bychom si mohli trochu spravit výsledkovou chuť. Nejen začátečníci se mohou zapojit tu: http://logicmastersindia.com/BeginnersSudoku/

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer