MS 2023 v Torontu – Úlohy z MS 2022 ke stažení – Informace o mezinárodních turnajích

Mistrovství světa v řešení sudoku a logických úloh 2023 v kanadském Torontu

Na valné hromadě World Puzzle Federation (zkr. WPF) dne 18. 2. 2023 bylo odhlasováno za dějiště MS 2023 kanadské Toronto. O organizaci a přípravu úloh se dělí fifty-fifty kanadsko-americký tým. V klasickém týdenním formátu se akce uskuteční od neděle 15. října 2023 do neděle 22. října 2023.

Cena startovného byla předmětem diskuzí po dlouhou dobu, jelikož je vyšší než na předešlých MS. Organizátoři garantují účastníkům cenu 850 euro za celý soutěžní týden (zahrnující dvě MS - v sudoku a v logice) pro 8 hráčů z každé země plus nehrajícího kapitána. Uvedená cena startovného odpovídá registraci účastníků v nejzazším termínu s ubytováním na dvojlůžkových pokojích. Poměrné ceny při účasti jen na jednom MS (v sudoku či v logice), stejně tak snížené ceny při ubytování na vícelůžkových pokojích byly též předloženy, avšak budou ještě upřesněny.

Drazí reprezentanti, je čas se řádně opřít do tréninku! smiley


Úlohy z loňského MS 2022 v polském Krakově

Na jednáních WPF a v diskuzi logické komunity padl požadavek polských organizátorů posledního MS 2022 zveřejnit úlohy z MS pro veřejnost, čemuž bylo následně vyhověno. Přání organizátorů bylo vedeno s cílem rozšířit povědomí o hlavolamech, které na soutěžích typu MS luští, představit postupy jejich řešení za asistence možností sociálních sítí a interakce webů, kde se jimi může nabažit kdokoli se zájmem si zaluštit či pochopit, jak na to. Doposud byly totiž úlohy z MS ke stažení pouze členům WPF, veřejnosti byly zpoplatněny. Návody a postupy řešení z MS 2022 budou vznikat v polštině a uvidí se, zda i v angličtině.

Kompletní sada úloh (bez řešení) je dostupná skrz web WPF na stránce https://www.worldpuzzle.org/wpf-archive/2022/. Zazipované pdf soubory všech kol si stáhněte na levé liště – pod odkazem „WSC 2022“ z MS v řešení sudoku a „WPC 2022“ pro MS v řešení logických úloh. Je to zároveň příležitost i pro nás, milovníky luštění, abychom zvědavcům přiblížili, co se na MS luští. V případě zájmu o návod či tipy na rozlousknutí jednotlivých úloh se zde neváhejte ozvat.


Informace o mezinárodních turnajích

Nabídka online turnajů po světě se každým rokem rozšiřuje a může být až strastiplné uhlídat, kde se co děje. Na webu sudokualogika.cz najdete před každým kolem seriálu WPF GP český překlad soutěžních úloh, po skončení kola zveřejňujeme tabulku s výsledky českých hráčů (a zahraničních členů HALASu), které se počítají do HALAS ligy. Na stránce „Kde lze hrát turnaje online“ (http://sudokualogika.cz/node/2478) najdete krátký úvodník k nejznámějším online turnajům v řešení sudoku a logiky.

Od letoška sestavilo WPF s podporou národních asociací kalendář mezinárodních turnajů zahrnující národní mistrovství a další zajímavé turnaje. Najdete ho ve formě gůgl tabulky ZDE. Pro lepší orientaci se dají akce seřadit podle datumu, vždyť víte, jste šikulky. wink Tak si přejme, ať je kalendář pravidelně aktualizován a nic důležitého nezmeškáme, online turnajů je jako hub po dešti.

sepsal Pavel Kadlečík

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer