Turnaj Zlatá Praha 2011 v sudoku a logických úlohách

Každoroční turnaj, kterým končí soutěžní sezóna, byl letos trochu zvláštní. Uzavřel totiž jednu kapitolu a zahájil novou.
A myslím, že ji zahájil s plnou parádou. Účast téměř padesáti hráčů včetně hostů ze Slovenska je rekordní a pomalu se blíží početností hráčů mistrovství republiky. A v logických úlohách ji dokonce překonal.
 
Klání bylo zahájeno v pravé poledne prvním kolem sudoku a marně bychom hledali mezi hráči mistra republiky Jakuba Ondrouška. Proč? Protože se sám chopil letos tvorby úloh pro všechna tři kola turnaje.
A nebyly to úlohy ledajaké. Některé z nich si budete moci sami prohlédnout a snad i vyřešit zde na stránkách našeho nového webu. Soutěžící na místě se s nimi nemálo zapotili a pro některé byla část z nich nepřekonatelnou překážkou.
 
Mezi účastníky byli hráči, kteří se denně setkávají a utkávají na internetových serverech a trénují a luští úlohy na FED-Sudoku, Logicmasters India, Puzzle Fountain, Czech-Sudoku či Canadian National League. A přijelo také několik účastníků Mistrovství světa. Samozřejmě sám autor, Kuba jaku111 Ondroušek, a dále Honza Krtek Novotný, Jana tojejedno Břízová, Kuba Gotroch Hrazdira, Klárka QKV Vytisková, Ondra Čert Suchý, Janka Tylová, Robert Bingo Babilon, Jirka Hrdina, Petr Nosferatu Nepovím a ze Slovenska Matúš greenhorn Demiger a Anička Ankora Medveďová.
 
Vítězem se stal v tuhé bitvě Kuba Hrazdira před Janou Břízovou a Honzou Novotným. V  takovém obsazení se pak pro některé hráče místo v první desítce stalo velkým úspěchem, jiní ovšem byli zklamáni, jak už to tak bývá.
 
Všichni si pak mezi soutěžními koly pochvalovali vánočky paní Kačírkové a další dobroty tradičního cukroví. Však je to také turnaj vánoční.
 
Vyčerpáni sudoku se po krátké přestávce vrhli hráči na turnaj v logických úlohách, které pro ně v hravém a pěkně barevném provedení připravil jeden z vynikajících českých autorů - Zdeněk Vodička. Tato soutěž byla sice kratší, trvala jen hodinu, ale velmi pěkné úlohy všechny potěšily.
 
Zde se projevila zkušenost a kvalita Jany Tylové, která nedala "mladým puškám" šanci a zvítězila před Honzou Novotným a Kubou Hrazdirou. Stejně jako v sudokovém turnaji, i zde zůstala bramborová medaile na prvního zástupce Slovenska - Matúše Demigera.
 
Po vyhlášení výsledků a potřesení rukou se pak konala ustavující schůze Hráčské asociace logických her a sudoku, o které se dočtete zase

najdete zde http://sudokualogika.cz/node/23

 
A na závěr se většina účastníků přesunula do restaurace v Písnici, kde do pozdních nočních hodin probíhalo "hodnocení" turnaje a spřádaly se plány na další.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer