Mistrovství ČR v řešení logických úloh 2018

Vážení přátelé,

o víkendu 19. a 20. května 2018 proběhne Mistrovství České republiky v řešení logických úloh, které se koná v prostorách ZŠ Na Beránku v Praze Modřanech. Akci pořádá Hráčská asociace logických her a sudoku a Český svaz hádankářů a křížovkářů.

Mistrovská soutěž je vyhlášena v kategorii logických úloh jednotlivců, která bude rozložena do celého sobotního programu v rámci pěti soutěžních kol a bude zakončena play-off, a dále v týmové soutěži v řešení logických úloh, jež ukončí sobotní program a zahájí nedělní. V neděli pak bude následovat tříkolová soutěž Sudoku Prague Open, zařazená do seriálu turnajů HALAS ligy.

Mimosoutěžní program bude gradovat v sobotu večerním posezením, na které jste také všichni srdečně zváni.

Hlavním pořadatelem akce je Jan Zvěřina, autorem úloh logické části je Matúš Demiger, v sudoku se můžete těšit na zajímavé kousky od Roberta Babilona.

Plán soutěží

sobota 19. 5.

10:30-16:30 logika - jednotlivci
16:45-17:15 logika - týmy
17:30-18:00 logika - jednotlivci - play-off
18:00-18:15 vyhlášení výsledků

neděle 20. 5.

09:15-10:45 logika - týmy
11:00-14:00 sudoku - jednotlivci
14:15-14:30 vyhlášení výsledků

Místo konání

Turnaj se uskuteční na ZŠ Na Beránku v Praze Modřanech. S využitím pražské MHD lze nejlépe ke škole dojet na autobusovou zastávku Pavelkova. Cesta spojem č. 150 z metra Kačerov nebo spojem č. 190 ze Smíchovského nádraží trvá na zastávku Pavelkova zhruba 20 minut, z které počítejte dalších 5-10 minut chůzí než dorazíte do hracího sálu. Vlastním automobilem se dostanete ke škole od Modřan ulicí Československého exilu, z které sjedete poblíž autobusové zastávky. Adresa školy je Pertoldova 3373/51, Praha 12 – Modřany.

Z důvodu souběžného konání další akce ve škole upozorňujeme, že přístup do hracího sálu nebude z ulice Pavelkova, ale zadním vchodem po plechovém schodišti. Z parkoviště přilehlého ke škole projdete brankou v jeho rohu, dále se dáte průchodem a na konci budovy po levé straně vystoupáte po schodišti do 1.patra. Tam na Vás bude čekat zasloužená odměna v podobě přístupu do hracího sálu (viz mapka).


Možnost ubytování

Pro jakoukoli pomoc ohledně získání ubytování prosím zkontaktujte Honzu Zvěřinu (kontaktní údaje jsou uvedeny na pozvánce). Na základě zkušeností z předešlých let se nám osvědčilo využití služeb hotelové části Ubytovny Novodvorská (1 noc/350 Kč, 2 noci/600 Kč), která je poblíž trasy autobusové spoje č. 150, celkem zabere cesta cca 30 minut od ubytovny k hracímu sálu. Druhá varianta v mírně vyšší cenové kategorii je Wine Penzion Prague, kde budou i letos ubytováni nejen zahraniční hosté, se nachází zhruba 10 minut chůzí od školy. Toto ubytování je i se snídaní a večer před soutěží lze vyplnit v příjemné atmosféře s ostatními.

Sobotní večerní posezení

Po skončení sobotního soutěžního programu je naplánováno společné posezení v restauraci Mont Fort, nacházející se nedaleko školy, kam dorazíme asi kolem sedmé hodiny. Všichni milovníci logických úloh a soutěžení jsou vítáni nejen na celé víkendové akci, ale též v sobotu večer.

PřílohaVelikost
mcrl2018_pozvanka.png370.33 KB

Krtek Tykadlem?

Zahrát si na MČR v logice pod hlavičkou týmu Tykadla by mi bylo ctí! Krtek

Místo konání

Hafka sděluje:

Příchod do školy bude zadním vchodem po plechovém schodišti!
Z parkoviště projdete brankou, projdete průchodem a po levé straně po plechovém schodišti vyjdete do 1.patra.

Ve škole je současně jiná akce, prosím neprocházejte vchodem z ulice Pavelkova.

Krtek shání tým

Bingo se hlásí! Logiku zvládli kluci beze mne, takže nakonec budu luštit.

MČRL - tým

Já taky sháním a Krtek je na mě moc dobrý :D :D :D

Anonyme

MČRL - Krtek shání tým

Sháním tým!!! :-)
Krtek

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer