WPF GP 2017: spěje ke svému závěru

Seriál online turnajů v řešení sudoku a logických úloh – WPF Grand Prix 2017 – pomalu spěje k závěru letošního ročníku.

Omlouvám se sedmi statečným českým účastníkům 6. kola v logice, kteří i přes neoficiální status a očesaný obsah nelenili a poměřili své síly s ostatními. Minimálně Kuba Ondroušek dosáhl pěkného výsledku. Nemám v plánu psát o tomto kole delší novinku, nicméně úlohy jsem si dodatečně vytisknul a vyzkoušel a jako oddech někam k vodě je rozhodně doporučuji.

Zbývají ještě 2 kola logiky a před nimi poslední kolo sudoku.

O víkendu 28. až 31. 7. 2017 proběhne 8. kolo sekce sudoku. Zadání připravili autoři ze Slovenska, naši dobří známí – Matúš a Blanka. Instruktážní booklet v angličtině už je na webu soutěže zveřejněn. Český překlad zatím ne. Úlohy budou jistě pěkné a k hojné účasti by mělo také motivovat to, že výsledky tohoto kola se počítají do celoročního žebříčku HALAS ligy 2017.

Další dva víkendy budou patřit v rychlém sledu logice. 4. až 7. 8. 2017 nás čeká bulharské kolo a především 11. až 14. 8. 2017 kolo indické. To je zajímavé tím, že Indové jsou pořadateli nejbližšího mistrovství světa a také tím, že jeho výsledky se započítávají do HALAS ligy.

Tak přeji všem ostrou tužku i mysl a dobrou zábavu.

- 24. 7. 2017 - Krt -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer