Aktualizace soutěžního řádu: leden 2017

Kromě dříve zmíněného stanovení způsobu počítání WPF GP do HALAS ligy jsme v rámci posledního jednání výboru schválili ještě jednu aktualizaci Soutěžního řádu, která se týká všech turnajů. Body pro hráče za jeden turnaj se, jak známo, skládají ze dvou složek: bodů za pořadí a bodů za bodový zisk. Body za pořadí jednoduše oceňují, jak vysoko se v turnaji ten který hráč dostal, konstantně jeden bod dolů za každé místo. Body za body mají oceňovat, jak velký rozdíl mezi jednotlivými hráči v daném turnaji byl. Všimli jsme si toho, že aktuální nastavení má jednu nectnost: bez ohledu na reálný rozdíl ve výkonu vítěz bere 50 bodů a hráč na 2. místě přinejlepším 48. Ruku v ruce s tím občas bodové rozdíly v HALAS lize neodpovídají (procentuálnímu) bodovému rozdílu v turnaji. Jako jeden z příkladů lze vzít výkony několika nejlepších hráčů na posledním MČR v logice a podívat se na přepočet do HALAS ligy.

Na vině je zaokrouhlování, především skokové hodnocení po 5 procentech z bodového zisku vítěze. Což jsme se rozhodli odstranit. Nové znění příslušného paragrafu Soutěžního řádu je následující:

4 / d / ii.  Za dosažený bodový zisk (v základní části): podle vzorce (bodový zisk hráče / bodový zisk vítěze) * 20 HALAS bodů, tedy nejvýše 20 bodů, výsledek zaokrouhlujeme na desetiny bodu.

Vnímáme, že velké rozdíly tím nevzniknou a že je to záležitost, která trápí zřejmě jen nevelké procento hráčů bojujících o čelo HALAS ligy. Nicméně, udělování bodů za body by mělo být nyní ještě o něco spravedlivější. A zároveň stále nekomplikované, princip „porovnej body hráče a body vítěze“ je čistý.

- 15. 1. 2017 - Krt -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer