MČRS 2016: Zpráva rozhodčího, fotogalerie

Soutěž proběhla bez závad, neřešil jsem jediný protest, všechny nesrovnalosti se vyjasnily přímo mezi soutěžícími a opravujícími.

Bylo to tradičně povedené mistrovství, na jaké jsme v posledních letech zvyklí. Úlohy byly bezchybné a dobře otestované, poskládané do smysluplných celků (což ne každému musí vyhovovat). Opravená řešení a průběžné výsledky byly vždy k dispozici v přiměřeně krátkém čase. Šestikolovou základní část vyhrál Jakub Ondroušek a ani v dalším pořadí nebyla větší překvapení. Následovalo play-off. Do semifinále nastoupili hráči z 5.-12. místa, nejlepší čtyři z semifinále plus nejlepší čtyři po základní části pak bojovali ve finále. Celkové pořadí bylo určeno výsledkem ze semifinále či finále, body ze základní se převedly na čas, který byl k dispozici pro luštění. Největší smolařkou byla Klára Vytisková, které těsně uniklo 4. místo po základní části a v semifinále klesla na 10. místo. Naopak se dařilo Janě Vodičkové, která ze semifinále (10. místo po základní části) postoupila do finále a tam vybojovala 5. místo. Na medailových pozicích se povedlo Honzovi Zvěřinovi předběhnout Jakuba Ondrouška a zvítězit. Osobně se mi příliš tento systém play-off nezamlouvá, protože umožňuje velké posuny v pořadí a jedna tabulka může zhatit celé dvoudenní snažení, což se v případě Kláry Vytiskové skutečně stalo (pokles z 5. na 10. místo).

Pořadateli Aleši Markovi, autorovi Honzovi Novotnému, opravujícím a dalším spolupracovníkům patří velký dík za zorganizování mistrovství a budeme se na všechny těšit na některé z dalších akcí HALASu. A za rok se snad sejdeme ve větším počtu.

Robert Babilon

Fotogalerie

Malý výběr z fotografií jsem nahrál přímo na stránky mistrovství.

Mnoho fotek, s jejichž pořizováním pomáhal Zdeněk Vodička, je pak ve facebookové skupině HALAS.

- 28. 9. 2016 - Krt -

MČR

Ahoj. Za mě také velké díky všem - letošní mistrovství se mi moc líbilo, měl jsem příjemný pocit, že mám pořád co luštit a chápu, co se po mně chce (narozdíl třeba od loňského tuším šestého kola).
Co bych nad rámec toho vyzdvihnul, to byla týmová soutěž, pro můj polomozek zejména první a třetí kolo, v tom druhém jsem byl ztracený - bylo to fakt týmové, kooperativní, zábavné, a to HODNĚ.

Díky Honzo a spol.

Tom

MČR

Mně se akce moc líbila. Spousta tabulek, přiměřený čas.....
Výhrady bych měla jen ke 2 kolům - ale to spíš osobní, ostatním se třeba dařilo a proto i líbilo.
Samuraj - čas
Přesuny - moc zajímavý nápad, doma jsem to zkoušela v klidu znovu a zase nic. Už samotné přesuny mohly způsobit nějakou chybku díky nepozornosti, motaly se nad papírem troje ruce .... tabulky samotné se mi zdály být až moc těžké. Prostě jsem si toto kolo neužila.
Hafka

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer