WPF GP 2016: srbské sudoku: výsledky

O víkendu 5. až 8. 2. 2016 proběhlo druhé kolo letošního ročníku seriálu WPF Grand Prix v řešení sudoku. Zadání připravil tým srbských autorů. Relativně běžné varianty sudoku autoři okořenili zajímavými designovými prvky. Někoho mohlo na první pohled dosti zmást sudoku XV či pětkové bez značek v zadání, což znamená, že pouze negativní podmínka se používá při řešení. Do soutěže se v průběhu čtyř dnů zapojilo 423 hráčů ze 43 zemí světa a mezi nimi 32 českých hráčů a hráček. Děkujeme za pěknou reprezentaci! Číslo patří k nejvyšším mezi státy a je potěšující, že mezi dvěma sudokářskými koly nekleslo. Je dobře, že se soutěž prvním kolem neomrzela; doufám, že naopak k dalším kolům po dobré zkušenosti pozvete i další zájemce; stojí to za to.

Konzistentně s kolem minulým byla časová náročnost celého souboru o něco výše než v sezóně minulé a přes základní taxu 600 bodů se tentokrát dostala pouze šestice vítězů – k naší velké radosti na samotném čele Kuba Ondroušek s krásným časem 1:11. Stříbro a bronz do východní Asie pro Hideakiho Jo z Japonska a Sinchaie Rungsangrattanakula z Thajska. Mnoho hráčů aspirujících brzkým odevzdáním na čelní příčky se nevyvarovalo chyby, včetně fianlistů MS a Honzy Zvěřiny.

Bodované varianty na konci souboru a hodně klasiky na začátku souboru vede k situci již typické – na 25. místo mi stačilo 11 vyřešených úloh, Kuba Hrazdira na 9 bodů navíc a místo 23. „spotřeboval“ úloh 14. Pro sudoku netypicky vysoko zahrál Jirka Hrdina, gratuluji! Pobavilo mě, že Jana a Verča i nadále drží své pozice v českém žebříčku dle předchozích dvou turnajů, jen se prohodily navzájem. Doufám, že řešení bavilo i ty, kdo uhráli v soutěži bodů méně, protože jim toho zase zbylo víc na dlouhé zimní večery. A že si WPF GP udrží jejich přízeň až do léta.

Chcete-li, prostudujte si kompletní výsledky.

Desítka nejlepších českých výkonu byla následující:

  1. (1. místo) Jakub Ondroušek (783,8 bodů)
  2. (10.) Jan Zvěřina (573)
  3. (23.) Jakub Hrazdira (496)
  4. (25.) Jan Novotný (487)
  5. (34.) Jiří Hrdina (420)
  6. (49.) Klára Vytisková (372)
  7. (54.) Veronika Macků (359)
  8. (59.) Jana Hanzelková (344)
  9. (65.) Michal Matyska (333)
  10. (77.) Martina Macháčková (309)

Gratulujeme!

A jedeme dál!

Logická část WPF GP pokračuje druhým kolem za 10 dní s úlohami, které připravují Slováci a které se budou počítat do HALAS ligy 2016!! Logika pokračuje za 4 týdny třetím kolem, které připravuje Kuba Ondroušek, takže se nejbližší měsíc máme rozhodně na co těšit. (O blížícím se prvním letošním živém turnaji ani nemluvě.)

- 9. 2. 2016 - Krt -

Záznam řešení sudoku

Pokud vás baví sledovat, jak řeší sudoku někdo jiný než vy, srovnávat své myšlenky a postřehy s cizími, nabízím další příležitost. Fred Stalder ze Švýcarska (který skončil na posledním MS třináctý) se na facebooku podělil se dvěma záznamy z řešení nejtěžších úloh z prvního a druhého kola WPF GP.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer