WPF GP 2016: indická logika: výsledky

O víkendu 22. až 25. 1. 2016 proběhlo první kolo letošního ročníku seriálu WPF Grand Prix v řešení logických úloh. Zadání připravil tým indických autorů. Soutěž má od nové sezóny dvě části, možná je lze chápat jako soutěžní přístup (competitive) a pro zábavu (casual). Vzhledem k samostatným výsledkovým listinám není snadné ani hráče počítat. Rozhodl jsem se tedy věnovat pouze competitive sekci v souladu s tím, že právě ta bude u vybraných turnajů počítána do HALAS ligy. (A také se z ní postupuje do finále WPF GP.) Do soutěže se v průběhu čtyř dnů zapojilo 348 hráčů ze 39 zemí světa a mezi nimi 23 českých hráčů a hráček. Děkujeme za pěknou reprezentaci!

Na čele výsledkové listiny je čtveřice hráčů, která vyřešila všech 22 úloh, z nich nejvýše, stylově, mistr světa Ken Endo z Japonska, který si dovolil jednu malou chybičku a i zkrácený časový bonus ji stačil kompenzovat. Na druhé a třetí místo se vyhoupli „nefinalisté WPC“ James McGowan z Velké Británie a Robert Vollmert z Německa, který předčil svého slavnějšího kolegu Voigta.

V dalších patrech výsledkové listiny o mnohém rozhodovala jedna 150-bodová úloha ve stádu 40-bodových. Nejlepší z Čechů byla Jana Vodičková se 17 úlohami, druhý Honza Novotný s 20 úlohami a jednou chybně odeslanou. (Stejně bodů jako on měl Matúš Demiger za úloh 14.) Jakubové Ondroušek a Hrazdira skončili těsně za sebou, i když měl jeden 15 a druhý 13 úloh. Pěkně vysoko skončila juniorka Veronika Macků a neztratili se ani nováčci, kteří zřejmě hráli WPF GP poprvé. (Zajímavé je, že Veronika a Jana Hanzelková přesně obhájily v českém žebříčku místo z holandského sudoku.)

Chcete-li, prostudujte si kompletní výsledky.

Desítka nejlepších českých výkonu byla následující:

  1. (12. místo) Jana Vodičková (567 bodů)
  2. (16.) Jan Novotný (522)
  3. (27.) Jakub Ondroušek (491)
  4. (28.) Jakub Hrazdira (484)
  5. (75.) Pavel Kadlečík (312)
  6. (77.) Jiří Hrdina (305)
  7. (129.) Jana Hanzelková (243)
  8. (136.) Veronika Macků (236)
  9. (157.) Martina Macháčková (211)
  10. (202.) Jan Zvěřina (173)

Gratulujeme!

A jedeme dál!

Sudokářská část WPF GP pokračuje druhým kolem za týden s úlohami ze Srbska, logika pokračuje za 3 týdny druhým kolem, které připravují Slováci a které se bude počítat do HALAS ligy 2016!!

- 30. 1. 2016 - Krt -

jak řeší mistr světa

Fascinující video nahrál na youtube Ken Endo z Japonska, úřadující mistr světa v řešení logických úloh, uvidíte v něm, jak se během 90 minut popral s prvním kolem WPF GP.

https://www.youtube.com/watch?v=x-3g-U59eYQ

c, c, c+c

Dlouho to tam nebylo, ale na webu GP jsou již i výsledky celkové, sčítající obě sekce:

http://gp.worldpuzzle.org/content/unofficial-results-wpf-gp-puzzle-1-general-results

Nicméně do HALAS ligy – při příštím slovenském kole – se budou počítat pouze body dosažené v competitive sekci. Stejnětak je competitive pořadí rozhodující pro stanovení desítky nejlepších, kteří postoupí do finále celého GP.

Proto jsem se rozhodl v novinkách na webu informovat o competitive výsledcích. Ale stejně upřimně blahopřeji všem, kdo úspěšně lovili v casual vodách.

casual

Aha, tak to jsem nepochopila. Luštila jsem z obou sekcí, v domnění, že se to bude sčítat. Tak příště...:-)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer