Řešitelské soutěže na festivalu Czech Open 2015

Mezinárodní festival šachu a her CZECH OPEN v Pardubicích, pořádaný pardubickou agenturou AVE KONTAKT, je již řadu let největší akcí svého druhu na světě, letošního XXVI. ročníku se zúčastnilo několik tisíc účastníků z 59 států světa. Převažovali pochopitelně šachisté, ale mezi účastníky sekce her suverénně vedou řešitelé křížovek, osmisměrek, sudoku a kakuro. Tyto disciplíny přilákaly zhruba desetinu všech účastníků festivalu. Ve středu 29. 7. 2015 bylo v pardubické TIPSPORT Aréně odevzdáno krásných 485 řešitelských archů! O luštění byl letos extrémní zájem, dlouhá řada stolků byla neustále plná, čas soutěže jsme museli prodloužit o 1 hodinu a další zájemce odradila až zhasnutá Aréna. V odevzdaných řešeních najdeme luštitele z 36 míst ČR a 14 států světa. Většina zájemců svá řešení odevzdala na místě, ale hodně neúspěšných řešitelů potupně prchlo i s erárními tužkami a další si soutěžní materiály brali domů...

Soutěž s obrovským nasazením zajišťují Jirka a Jana Zvolánkovi z Pardubic.

Podrobnou zprávu, pro zajímavost výsledky a na vyzkoušení soutěžní úlohy hledejte na webu SČHAK: http://schak.cz/node/959

- 4. 8. 2015 - Krt -

stránky schak

Aha, díky, napravo to opravdu je.
Monitor mám 17 a okno naplno.

stránky sčhak

Také se mi to stává. Ale nesouvisí to s prohlížečem, ale s velikostí monitoru. Problém mívám, když mám malý monitor nebo zmenšené okno prohlížeče (s velkým problém není). V dané situaci je potřeba přejet vodorovným scroll-barem hodně doprava - jako že ta stránka je fakt až vpravo od menu.

Co tam přesně mají nemocného, nevím. A je pravda, že při hodně malém monitoru / okně prohlížeče někdy podobně blbne i FED.

stránky schak

Mě se ty stránky schak načtou s menu v pravé polovině a hlavičkou, zbytek stránky je prázdná bílá plocha, ať zvolím v menu cokoli. Vyzkoušeno ve 3 prohlížečích. Je problém jen u mě?

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer