MČRL 2015: Krátká zpráva o akci

V sobotu 14. března se uskutečnilo v Praze Na Květnici letošní MČR v logice s vloženou Halas ligou v sudoku. Organizátor podává krátkou zprávu:

Logika jednotlivci

1. Jakub Ondroušek

2. Jan Novotný

3. Jana Vodičková

Logika týmy

1. 111 (Vodičková, Bieliková, Ondroušek)

2. D1 Express (Břízová, K. Vytisková, Novotný)

3. Kapusta (Sidorová, Babilon, Nepovím)

Halas liga sudoku

1. Jan Novotný

2. Jakub Ondroušek

3. Pavel Kadlečík

Celkem se celodenního klání zúčastnilo 31 řešitelů a 10 družstev. Ve čtyřech kolech logiky jednotlivců, dvou kolech týmové soutěže a hodinové ligy sudoku si přes drobné potíže všichni pěkně zaluštili a vítězové prokázali svoji stabilní formu.

Autory zadání logiky byli pod vedením Matúše Demigera naši slovenští kolegové, ligový turnaj v sudoku připravil Jirka Hrdina.

Organizaci za pomoci SČHaK a s jejich finanční spoluúčastí vedl Raul Kačírek, hlavním rozhodčím pro logiku byl Petr Vejchoda, pro sudoku Raul Kačírek.

Turnaj byl po 18:00 ukončen dekorováním vítězů.

Podrobné výsledky budou v krátké době k dispozici zde na webu.

- 15. 3. 2015 - Caca -

Omluva za drobné potíže

Omlouvám se všem hráčům za výše uvedené "drobné potíže" při luštění 5. kola (prvního týmového).
Jako obvykle za to může (moje) trapné přehlédnutí. V původní verzi neměl Matúš k té druhé propojené části žádné nápovědy. To se mi zdálo poněkud brutální (můžete si vyzkoušet sami) a tak jsem začal žonglovat s těmi přenesenými čísly. Nejdřív jsem jich přidal 8, což bylo zas moc lehké a pak jsem zkoušel která 4 tam nechat, aby to bylo tak akorát.
Tuhle úlohu jsem vyřešil výborně - v podstatě jsem druhou půlku díky jednomu prohození čísel zcela odstřelil. Škoda krásné úlohy. Jako obvykle - cesta do pekel je dlážděna bohulibými úmysly.
To jen tak na vysvětlenou. Ale doufám, že jste si ten zbytek užili.
A taky doufám, že mi třeba pomůžete sestavit pro Slováky v červnu podobně krásnou sadu úloh (alespoň tedy pro kolo Pozdrav z Čech) :)
Jirka
 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer