Soutěžní řád HALAS 2015

Děkujeme všem za připomínky k nové verzi Soutěžního řádu, které pomohly k jeho konečné úpravě.

Zapracované změny:

  • Upraven bod 2.f.v. - duplicitní text smazán
  • Přidán bod 2.h. – zmiňuje možnost zařazení cizích turnajů do Halas ligy a za jakých podmínek
  • Upraven bod 3.2.b. – přidána mailová adresa
  • Upraven bod 3.2.c. – formulace zjednodušena dle návrhu

Obecné poznámky:

Změna soutěžního řádu nesouvisí přímo s případným zařazením cizích turnajů do Halas ligy. Už teď jsou její běžnou součástí internetové Sudokucupy. Dosavadní Soutěžní řád se ovšem zabýval de fakto jen živými turnaji a ty internetové, které mají určité odlišnosti, nebyly v řádu ošetřeny.

Zařazení cizích turnajů je v Soutěžním řádu nově uvedeno jako přípustná varianta. Je motivována jednak snahou o pestřejší skladbu turnajů, ale také omezeným autorským zázemím, které limituje počet turnajů zvládnutelných vlastním silami.

Je samozřejmé, že Halas nemůže mít plnou kontrolu nad cizím turnajem, ale předpokladem je výběr turnajů, které dávají záruku kvality. Tři turnaje WPF schválené pro letošní rok myslím tu záruku dávají. Jestli budeme v tomhle trendu pokračovat i v dalších ročnících můžeme vyhodnotit na základě letošních zkušeností.

za výbor HALAS Jirka Hrdina

Na webu:

Aktuální platná verze soutěžního řádu je zveřejněna na stránce http://sudokualogika.cz/node/80. V příloze tohoto článku můžete najít soutěžní řád v pdf včetně označení všech změn provedených a schválených letos.

- 13. 2. 2015 - Krt -

PřílohaVelikost
Soutezni_rad_HALAS_2015.pdf100.83 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer