WPF Grand Prix

Novinky k novému ročníku

Ještě nepadlo rozhodnutí o počtu kol, zájemci o autorské zapojení se mohou hlásit. Novinkou je, že příprava jednotlivých kol i řízení celé soutěže bude ze strany WPF finančně ohodnoceno.

Off-line finále se znovu uskuteční v průlběhu mistrovství světa.

Pro hráče možná nejpodstanější — účast je i nadále zdarma. Přičemž ale bude možné na chod soutěže dobrovolně přispět.

Kompletní informace v angličtině, jsou přiloženy níže.

Ankety

Krátké zhodnocení ankety, kterou jsem vyvolal bude následovat.

Také přímo na webu http://www.gp.worldpuzzle.org/ byl proveden průzkum spokojenosti hráčů s uplynulým ročníkem. Ale jestli dobře vidím, už je to pryč a žádné souhrnné výsledky tam nejsou.

Ani zde na webu se nesešly desítky odpovědí, které by mělo smysl nějak agregovat. Zaujaly mě následující komentáře:

(Gotroch) U sudoku mi vadil sprintersky charakter kol, reseni velke vetsiny uloh bylo hodne primocare. Z tohoto pohledu byla pro mne zajimavejsi logika.

(Gotroch) Uvital bych format, kde by byl kazdy typ ulohy zarazovan v souteznim kole 2x (lehci uloha + tezsi pro zkusene lustitele). Kazdy by mel byt schopny zvladnout tu lehkou, a diky vetsimu poctu uloh by byl zajimavejsi vyber co lustit v zaveru casoveho limitu. Pro nejlepsi hrace by to znamenalo par minut lusteni navic a uz by nekoncili kolo dlouhe minuty pred limitem.

(tierra) Celkově jsem moc spokojen s letošním ročníkem, hlavně se mi líbilo, že je jedna stránka, na které se přihlásím a hraju a nemusím lítat po všech čertech. Oproti prvnímu ročníku fakt velká úspora času a energie. Navíc byla stránka vždycky plně funkční.

(geobest) Obecně mi přišly logické úlohy možná zajímavější, ne tak obehrané, ale náročnější.

(geobest) Jako dobrý už realizovaný nápad vidím zkrácení časového limitu ze 120 minut na 90.
Jako možný nápad do budoucna vidím hodnocení jednotlivých úloh hned po odehrání, jako je to třeba v dlouhodobé soutěži. Byla by to i užitečná zpětná vazba pro autory.

(mtronic) Ze začátku jsem se snažil doluštit to, co už jsme měl vytištěné. Další kola mi to znemožnil fakt, že poslední kolo se ukazuje jako soutěžní (=zaheslované, ale heslo si už nevyzvednu) a tudíž se do něj nedostanu. Byl bych pro to, aby se zadání přesunulo do archívu hned po ukončení kola.

(Nekra) Obecně se mi líbí víc logika, ale i v sudoku se mi líbily některé netradiční varianty (třeba parketové). Připadá mi, že logika obecně skýtá větší prostor možného druhu úloh a je tedy pestřejší.

- 12. 9. 2014 - Krt -

PřílohaVelikost
o_wfp_gp.txt1.62 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer